ლევან დარახველიძე სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებს შეხვდა
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ლევან დარახველიძე და მისი მოადგილეები, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომდგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე, რეგიონში საგზაო ინფრასტრუქტურული პროექტების მიმდინარეობა და დაგეგმილი პროექტები განიხილეს.
შეხვედრის ფარგლებში, ასევე ისაუბრეს საგზაო ინფრატქრუსტურის კუთხით არსებულ გამოწვევებზე, საჭიროებებზე და მათი გადაჭრის გზებზე.
სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში ამ დროისთვის 16 პროექტი მიმდინარეობს, დამატებით 4 პროექტზე კი გამოცხადებულია ტენდერი.
ამასთანავე, მიმდინარე წელს დაგეგმილია 20-მდე სხვადასხვა პროექტის დაწყება. მათ შორის, საგზაო სამუშაოების ფარგლებში, საერთაშორისო მნიშვნელობის ხაშური-ახალციხე-ვალეს საავტომობილო გზის 8 სხვადასხვა მონაკვეთის რეაბილიტაცია.

Levan Darakhvelidze met with local self-government representatives in the Samtskhe–Javakheti region
Chairman of the Roads Department of Georgia, Levan Darakhvelidze, together with his deputies, met with representatives of local self-government in the Samtskhe–Javakheti region.
During the meeting, the parties discussed the progress of ongoing road infrastructure projects in the region, as well as planned projects.
The meeting also focused on existing challenges and needs related to road infrastructure, along with ways to address them.
Currently, 16 projects are underway in the Samtskhe–Javakheti region, while tenders have been announced for an additional 4 projects.
In addition, nearly 20 different projects are planned to commence this year, including the rehabilitation of 8 separate sections of the Khashuri–Akhaltsikhe–Vale international highway as part of road infrastructure works.