საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გურჯაანი-ჭაბუკიანი-აფენი-კაბალის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაასრულა.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი გურჯაანისა და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტებში, სოფელ ჭაბუკიანის მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარეობს. გზა ქალაქ გურჯაანის ჩრდილო-აღმოსავლეთით იწყება, სოფელ ჭაბუკიანზე გადის და ამავე სოფლის აღმოსავლეთით მთავრდება.
პროექტის ფარგლებში სრულად მოწესრიგდა საგზაო ინფრასტრუქტურა: გზის სავალ ნაწილზე დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი, მოეწყო ახალი წყალგამტარი მილები, გაბიონის ქვედა საყრდენი კედელი, მიერთებები და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები. ასევე, დამონტაჟდა ახალი საგზაო ნიშნები და განხორციელდა გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა. პროექტის ფარგლებში რეაბილიტირდა ერთი ხიდიც.
განახლებული გზა მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს ადგილობრივი მოსახლეობის გადაადგილების პირობებს და უზრუნველყოფს უფრო უსაფრთხო და კომფორტულ სატრანსპორტო კავშირს.
სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ჯამურმა ღირებულებამ 24.4 მილიონი ლარი შეადგინა.

The Roads Department has completed rehabilitation works on the Gurjaani–Chabukiani–Apeni–Kabali road of domestic significance.
The rehabilitated section is located in the Gurjaani and Lagodekhi municipalities, in the vicinity of the village of Chabukiani. The road starts northeast of the city of Gurjaani, passes through Chabukiani village, and ends to the east of the same village.
Within the project, the road infrastructure was fully upgraded: asphalt-concrete pavement was laid on the carriageway, new culverts were installed, a gabion retaining wall was constructed, and connections and access roads to residential yards were arranged. In addition, new road signs were installed and horizontal road markings were applied. One bridge was also rehabilitated as part of the project.
The upgraded road will significantly improve mobility conditions for local residents and ensure safer and more comfortable transport connectivity.