საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა, სახელმწიფო ბიუჯეტით დაფინანსებული 29 პროექტი წინასწარ, ტენდერის გამოცხადებამდე ელექტრონულად გამოაქვეყნა. აღნიშნული ტენდერები მარტისა და აპრილის თვეებში ეტაპობრივად გამოცხადდება. კომპანიებს საშუალება ექნებათ, წინასწარ გაეცნონ პროექტების შესახებ დეტალურ ინფორმაციას და სატენდერო პირობებს, რათა უკეთ შეძლონ მომზადება ტენდერში მონაწილეობის მისაღებად.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი მესამე წელია, „ღია კარის დღეს“ ატარებს და კონტრაქტორებს წინასწარ აცნობს მიმდინარე წელს გამოსაცხადებელ სატენდერო პროექტებს, რამაც ტენდერებში მეტი კომპანიების მონაწილეობა და შესაბამისად მეტი კონკურენცია უზრუნველყო.
კორონავირუსული ინფექციის პრევენციის მიზნით, კორონავირუსთან დაკავშირებით, პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით მოქმედი უწყებათაშორისი საბჭოს დავალებისა და ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების შესაბამისად, დეპარტამენტი კონტრაქტორებთან „ღია კარის დღეს“ აღარ ჩაატარებს და ყველა საჭირო ინფორმაციას ელექტრონულად განათავსებს დეპარატმენტის ვებგვერდზე, დამატებითი ინფორმაციისთვის შეგიძლიათ მოგვწეროთ დეპარატამენტის ელექტრონულ ფოსტაზე: info@georoad.ge.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მიზანია სატენდერო პროცედურები უფრო მეტად გამჭვირავლე და ეფექტიანი გახდეს, დაინტერესებულ კომპანიებს საშუალება ჰქონდეთ ტენდერის გამოცხადებამდე გაეცნონ პროექტებს, რაც მათ საშუალებას მისცემს უფრო უკეთ მოემზადონ და გარემოც მეტად კონკურენტუნარიანი გახდეს. უზრუნველყოფილი იქნება ღია გაჭვირვალე და თანაბარი პირობები ყველა ორგანიზაციისთვის.
დეპარტრამენტი, კონტრაქტორ ორგანიზაციებს და დაინტერესებული ჯგუფებს, წინასწარ მიაწვდის ინფორმაციას ყველა ინოვაციისა და დაგეგმილი ცვლილების შესახებ.

Roads Department published Information on Bidding Projects in advance
Roads department has published the 29 projects funded by State budget electronically in advance before the bidding announcement. The noted biddings will be announced in March and April. The companies are enabled to receive detailed information about projects and bidding conditions to prepare better for participation in biddings.
Its already third year when the Roads department conducts Doors Open Day and introduces the projects to contractors before bidding announcements, which ensures the participation of more companies in tenders and therefore more competition.
To prevent COVID-19 infection, according to the instruction of Inter-Agency Coordination Council on COVID-19 headed by Prime-Minister and the recommendations from the Ministry of Health, Department will not conduct the Doors Open Day for contractors and all necessary information will be uploaded electronically on department’s web page. For additional information please contact us on the department’s email: info@georoad.ge
Roads Department’s goal is bidding procedures to become more transparent and effective and to allow interested companies to get familiar with the projects before bidding announcements. This will help them to get better prepared and the environment will become more competitive. Open, transparent and equal conditions will be ensured for all organizations.
Department will provide information about all innovations and planned changes to the contractor organizations and interested groups in advance.