ქ.ზუგდიდში მესტიის მიმართულებით გადაადგილება შემოვლითი გზით განხორციელდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ქ. ზუგდიდში წყალარინების ქსელის მშენებლობის სამუშაოების წარმოებისთვის, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ0-კმ2 მონაკვეთი 45 დღის განმავლობაში ჩაიკეტება. სამუშაოების წარმოების პერიოდში, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შემოვლით გზაზე გადაერთვება და ავტოტრანსპორტი მესტიის მიმართულებით და უკან იმოძრავებს საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 333-ე კმ-დან ჭავჭავაძის ქუჩის გამოყენებით.
დროის ამ პერიოდში, ავტოტარნსპორტის გადაადგილება საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით განხორციელდება.

Traffic in Zugdidi city towards Mestia shall be diverted to bypass road
Based on information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to construction works of wastewater network in Zugdidi, km0-km2 section of secondary Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road shall be closed during 45 days. Traffic shall be shifted to bypass road during construction works and vehicles shall move back-and-forth Mestia through Chavchavadze Street from km 333 of International Tbilisi-Senaki-Leselidze road.
Mentioned traffic mode will be carried out under direct supervision and coordination of Patrol Police during this period.