საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, 23 ივნისს 18:00 საათზე, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის დარიალის ხეობაში სტიქიური პროცესების გააქტიურების გამო, კმ134-კმ135 მონაკვეთზე, საშიშ ზონაში აიკრძალა ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ლარსის გამშვები პუნქტიდან და მიმდებარე ტერიტორიიდან განხორციელდა ევაკუაცია.
ძლიერი წვიმების შედეგად, დევდორაკის ხეობიდან მოვარდნილმა ღვარცოფმა გადაკეტა მდინარე თერგის კალაპოტი, რის შედეგადაც მდინარე თერგმა შეიცვალა მიმართულება და მოვარდნილმა წყალმა წაიღო მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის დაახლოებით 800 მეტრიანი მონაკვეთი.
ადგილზე საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფარსტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის შესაბამისი სამსახურები იმყოფებიან. სტიქიის ზონაში ამ დროისთვის, დაზიანებული ადგილების შესწავლა-შეფასება და შესაბამისი ტექნიკის მობილიზაცია მიმდინარეობს. ხეობაში მუშაობს გარემოს ეროვნული სააგენტოს მონიტორინგის ჯგუფი. გზის აღდგენითი სამუშაოები გარემოს ეროვნული სააგენტოს მხრიდან სამუშაოების დაწყებაზე ნებართვის მიღებისთანავე დაიწყება.

Traffic is forbidden in Dariali Ravine, due to activation of natural disaster processes
Based on information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia,  yesterday on 23th June at 18:00 PM, due to activation of natural  disaster processes, traffic is forbidden for all mode of transport at km 134- km 135 of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road.  Population and passengers are already evacuated from the Larsi check point and adjacent territory.
As a result of heavy rains, torrents coming from Devdoraki gorge blocked Tergi riverbed and changed the direction of Tergi river. Water flow flooded about 800m long section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road.
Relevant service units of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia  are mobilized on place.  Studying and estimation of damaged areas, also mobilization of relevant machinery are ongoing. National Environment Agency monitoring group is working in Ravine. Road restoration works will start, afret  that National Environment Agency will give permittion