საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტისა და მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლები კახეთის რეგიონული გზების გაუმჯობესების პროექტის ფარგლებში მიმდინარე (III ეტაპი) სამუშაოებს გაეცნენ, რომელიც კახეთის რეგიონში, რიგ საგზაო მონაკვეთზე, მოძრაობის უსაფრთხოების გაუმჯობესებას ითვალისწინებს.
პროექტის ფარგლებში, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად, წრიული მოძრაობა მოეწყო ოთხ საავტომობილო გზაზე, კერძოდ: თბილისი–ბაკურციხე–ლაგოდეხის; დავით გარეჯის მონასტერთან მისასვლელ; სასადილო–სიონისა და ვაზიანი–გომბორი–თელავის საავტომობილო გზებზე.
თბილისი–ბაკურციხე–ლაგოდეხის საავტომობილო გზაზე სოფ. სართიჭალაში, წრიულ მოძრაობასთან ერთად, სავალ ნაწილზე მოეწყო ვიბრობარიერული ზოლები, ხოლო სოფ. მანავის საჯარო სკოლასთან - დამცავი ბარიერები.
აღნიშნული ღონისძიებები რეგიონის საავტომობილო გზებზე, განსაკუთრებით კი დასახლებულ პუნქტებზე გამავალ გზებზე, ტრანსპორტისა და ქვეითად მოსიარულეთა უსაფრთხო გადაადგილებას უზრუნველყოფს.

Road Safety improvements are in Kakheti
Representatives of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia and the World Bank checked the progress of road safety improvements (Stage III) under Kakheti Regional Roads Improvement Project (KRRIP).
Roundabouts complying with the modern standards were arranged under the project on four roads, namely: Tbilisi-Bakurtsikhe-Lagodekhi road, Access road to Davit Gareji Monastery; Sasadilo-Sioni road and Vaziani-Gombori-Telavi road.
Together with roundabouts rumple strips are arranged on Tbilisi- Bakurtsikhe-Lagodekhi road near the village Sartichala, protection barriers are arranged near the public school of the village Manavi.
Implementation of mentioned measures on regional roads, especially on roads running through the settled areas will ensure safe movement for transport and pedestrians.