საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ახალციხე-ნინოწმინდის (სომხეთის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 (ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარი) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეზღუდული არ არის.
საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტროს, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, შეზღუდვა საავტომობილო გზებზე გამოწვეულია რთული მეტეოროლოგიური პირობების (თოვლის, ქარბუქის, შეზღუდული ხილვადობის და ნამქერების) გამო.

Traffic is restricted at Akhaltsikhe-Ninotsminda (Ninotsminda-Armenian border) road section
According to the information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia movement at km90-km112 (Ninotsminda-Armenian border) section of Akhaltsikhe-Ninotsminda road is forbidden for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 sits and for other types of transport is allowed by application of antiskid chains. Traffic is free for vehicles with two or more main axis. No traffic restrictions apply to other sections of the road.
Based on information provided by the Ministry of Environment Protection of Georgia, National Environmental Agency, the restriction on roads is caused by severe weather conditions (snow, snowstorm, limited visibility and snowdrift).