18 ათასი მოსახლე რეაბილიტირებული გზით ისარგებლებს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ გიორგი კობერიძემ და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ვაჟა ფანჩულიძემ დღეს შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გურჯაანი-ბაკურციხის 9 კმ-იანი საგზაო მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერეს. მიმდინარეობს დაზიანებული გზის საფარის აღდგენა, ბორდიურების მონტაჟი, რკინა-ბეტონის ხიდის შეკეთება, კიუვეტების, სანიაღვრე არხებისა და ტროტუარების მოწყობა. ასევე, მონტაჟდება ლითონისა და ბეტონის დამცავი გვერდულები.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგზაო მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე 150 ადამიანი დასაქმდა. მათი უმრავლესობა ადგილობრივი მოსახლეა.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი გაივლის გურჯაანს, ასევე სოფლებს: ჭანდარს, ვეჯინს, კოლაგსა და ბაკურციხის ტერიტორიას. განახლებული გზით, დაახლოებით, 18 ათასი მოსახლე ისარგებლებს. პროექტი 2015 წლის დასაწყისში დასრულდება.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ გიორგი კობერიძემ და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ვაჟა ფანჩულიძემ დღეს შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გურჯაანი-ბაკურციხის 9 კმ-იანი საგზაო მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერეს. მიმდინარეობს დაზიანებული გზის საფარის აღდგენა, ბორდიურების მონტაჟი, რკინა-ბეტონის ხიდის შეკეთება, კიუვეტების, სანიაღვრე არხებისა და ტროტუარების მოწყობა. ასევე, მონტაჟდება ლითონისა და ბეტონის დამცავი გვერდულები.შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგზაო მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე 150 ადამიანი დასაქმდა. მათი უმრავლესობა ადგილობრივი მოსახლეა.სარეაბილიტაციო მონაკვეთი გაივლის გურჯაანს, ასევე სოფლებს: ჭანდარს, ვეჯინს, კოლაგსა და ბაკურციხის ტერიტორიას. განახლებული გზით, დაახლოებით, 18 ათასი მოსახლე ისარგებლებს. პროექტი 2015 წლის დასაწყისში დასრულდება.

​18 thousand residents will use rehabilitated road
Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Koberidze and the Chairman of Roads Department of Georgia, Vaja Panchulidze inspected rehabilitation works of 9km section of Gurjaani-Bakurtsikhe secondary road today. The road rehabilitation project entails arrangement of the asphalt pavement arrangement, sidewalks, ditches, drainage channels; repairing of the reinforced concrete bridge, also, installing metal and concrete protective artificial buildings.
150 people are employed on the rehabilitation works of the secondary road. Most of them are local residents.
The section which is under rehabilitation will run through the villages: Chandari, Vejini, Kolag and Bakurtsikhe.  Approximately 18,000 residents will benefit from the renewed road. The project will be completed in early 2015.
Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Koberidze and the Chairman of Roads Department of Georgia, Vaja Panchulidze inspected rehabilitation works of 9km section of Gurjaani-Bakurtsikhe secondary road today. The road rehabilitation project entails arrangement of the asphalt pavement arrangement, sidewalks, ditches, drainage channels; repairing of the reinforced concrete bridge, also, installing metal and concrete protective artificial buildings.150 people are employed on the rehabilitation works of the secondary road. Most of them are local residents.The section which is under rehabilitation will run through the villages: Chandari, Vejini, Kolag and Bakurtsikhe.  Approximately 18,000 residents will benefit from the renewed road. The project will be completed in early 2015.