კახეთის ავტობანის შემადგენელი საგარეჯო-ბადიაურის მონაკვეთის მშენებლობა იწყება
თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის საავტომობილო გზის შემადგენელი საგარეჯო-ბადიაურის 17 კმ-იანი მონაკვეთის სამშენებლო სამუშაოები იწყება.
საგარეჯო-ბადიაურის საავტომობილო გზის მონაკვეთი კახეთის ახალი მაგისტრალური გზის შემადგენელი ნაწილია, რომლის მშენებლობის ხელშეკრულებასაც საქართველოს  რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი უახლოეს დღეებში გააფორმებს. სამუშაოებს ტენდერში გამარჯვებული კომპანია 2025 წელს დაასრულებს.
პროექტი მსოფლიო ბანკის (WB) ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი საერთო ღირებულება 276.7 მილიონი ლარია.
კახეთის მაგისტრალის მშენებლობა ინტენსიურად გრძელდება. აქტიური სამუშაოები მიმდინარეობს ყველაზე მნიშვნელოვან, 35 კმ-იან, მონაკვეთზე, რომელიც თბილისიდან საგარეჯომდე ჩადის და 3 მონაკვეთად შენდება: ვაზიანის შემოვლითი გზა, ვაზიანი-საგარეჯოს მონაკვეთი და საგარეჯოს შემოვლითი გზა.  ვაზიანის შემოვლითი გზის მშენებლობის დასრულება 2023 წელს, ხოლო დანარჩენი ორი მონაკვეთის - 2024 წელს იგეგმება.  პროექტით გათვალისწინებულია 4 ზოლიანი ცემენტ-ბეტონის გარე განათების სისტემით აღჭურვილი ჩქაროსნული გზის მშენებლობა, რაც, საერთაშორისო საგზაო უსაფრთხოების ნორმების დაცვით, 110 კმ საათში გადაადგილების საშუალებას მოგვცემს.
ასევე, სამუშაოები მიმდინარეობს ბაკურციხე-წნორის შემოვლით, 16.6 კმ-იან გზაზე, რომელიც  გვერდს აუვლის მჭიდროდ დასახლებულ წნორსა და 6 მიმდებარე სოფელს.

The construction of the Sagarejo-Badiauri section of the Kakheti roads begins
The construction works of the 17 km Sagarejo-Badiauri section of the Tbilisi-Bakurtsikhe-Lagodekhi road are starting.
The section of the Sagarejo-Badiauri road is a constituent part of the new main road of Kakheti, the contract for the construction of which will be signed by the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia in the coming days. The company that won the tender will complete the works in 2025.
The project is implemented with the financial support of the World Bank (WB) and its total cost is 276.7 million GEL.
The construction of the Kakheti road continues intensively. Active works are being carried out on the most important, 35 km section, which goes from Tbilisi to Sagarejo and is being built in 3 sections: Vaziani bypass, Vaziani-Sagarejo section and Sagarejo bypass. The construction of Vaziani bypass road is planned to be completed in 2023, and the remaining two sections - in 2024. The project envisages the construction of a 4-lane cement-concrete expressway equipped with an external lighting system, which, in compliance with international road safety norms, will allow us to move at 110 km per hour.
Also, works are being carried out on the Bakurtsikhe-Tsnori bypass, on a 16.6 km long road that bypasses the densely populated Tsnori and 6 nearby villages.