დავალების დასახელება: თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის საერთაშორისო გზის თბილისი-სართიჭალა (ლოტი 1) და სართიჭალა-საგარეჯოს (ლოტი 2) მონაკვეთების სამშენებლო სამუშაოების ზედამხედველობა.
კონტრაქტის/ RFP No: GOG/CS/QCBS-01
- საქართველოს მთავრობამ გამოყო სახელმწიფო ბიუჯეტის თანხის გარკვეული ნაწილი, რათა დააფინანსოს ორი ახალი საავტომობილო გზის: თბილისი-სართიჭალასა (ლოტი 1) დაახლოებით 18.2 კმ სიგრძის და სართიჭალა-საგარეჯოს (ლოტი 2) დაახლოებით 16.8 კმ სიგრძის საავტომობილო გზის მონაკვეთების მშენებლობა.
- საპროექტო გზები მდებარეობს კახეთის რეგიონში, საქართველოს ერთ – ერთ მთავარ ისტორიულ, ეკონომიკურ და კულტურულ რეგიონში. თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის (აზერბაიჯანის საზღვარი) საერთაშორისო გზის ეს მონაკვეთები აკავშირებს თბილისსა და კახეთის რეგიონს და წარმოადგენს აზერბაიჯანის ჩრდილო-დასავლეთ რეგიონის მთავარი სატრანზიტო დერეფნის ნაწილს. საპროექტო გზის მონაკვეთები გადის მჭიდროდ დასახლებულ ადგილებში და კვეთს ვაზიანის, სართიჭალას, პატარძეულის, წყაროსთავის, ნინოწმინდის, გიორგიწმინდის, თოხლიაურისა და საგარეჯოს დასახლებებს. პროექტი ითვალისწინებს თითო მიმართულებით ორ ზოლიანი გზის მშენებლობას, რომელიც გამოყოფილი იქნება ნიუ – ჯერსის ბარიერებით გზის მთელ მონაკვეთზე. გზა არის 4 x 3.75 მ სიგანის, გვერდულის სიგანით 2.5 მ. გზის სიგანე გვერდულიდან გვერდულამდე არის 30,5 მ. გზის კონფიგურაცია აგებულია ცემენტ-ბეტონის საფარით. საპროექტო სიჩქარეა 120 კმ /საათში. საერთო ჯამში, ლოტი 1-სა და ლოტ 2-ს აქვს 4 გზაჯვარედინი და 41 ხიდი (მათ შორის 4 ცალმხრივი სარკინიგზო ხიდი, 13 საავტომობილო ხიდი, 3 ესტაკადა და 2 ხიდი ადგილობრივ გზებზე), სხვადასხვა ზომის 155 ბოქს კონსტრუქცია ჰიდრავლიკური და მიწისქვეშა მიზნებისათვის.
- საკონსულტაციო მომსახურება მოიცავს თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის საერთაშორისო გზის თბილისი-სართიჭალა (ლოტი 1) და სართიჭალა-საგარეჯოს (ლოტი 2) მონაკვეთების სამშენებლო სამუშაოების ზედამხედველობას.
- საკონსულტაციო მომსახურების ძირითადი მიზნებია: (ა) დეტალური პროექტის განხილვა; (ბ) ინჟინრის ფუნქციების შესრულება ხელშეკრულების პირობების შესაბამისად (FIDIC წითელი წიგნი, მეორე გამოცემა 2017); (გ) პროექტის განხორციელებისას კონტრაქტორის მიერ ჩატარებული აქტივობების ყოვლისმომცველი ზედამხედველობა, რათა უზრუნველყოფილი იყოს ნახაზებთან, ტექნიკურ სპეციფიკაციებთან და კონტრაქტის შემადგენელ სხვა დოკუმენტებთან შესაბამისობა, ზედამხედველობასა და სამუშაოების შესრულებაში ხარისხის უზრუნველყოფის მაღალი სტანდარტებით; (დ) რეკომენდაციების მიცემა დამსაქმებლისთვის კონტრაქტების მართვასთან დაკავშირებულ ყველა საკითხზე და დამსაქმებლისთვის დახმარების გაწევა სამუშაოების განსაზღვრულ ვადაში და განსაზღვრული ხარჯებით დასრულებისთვის.
- კონსულტანტი, მოსალოდნელია, რომ უზრუნველყოფს საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად 594 კაც-თვეს: 474 ძირითადი ექსპერტების და 120 არა-ძირითადი ექსპერტების. მომსახურების ხანგრძლივობა იქნება 56 თვე (მათ შორის 2 თვე პროექტის განხილვისთვის, 30 თვე მშენებლობის ზედამხედველობა, 24 თვე დეფექტების შეტყობინების პერიოდი). მომსახურების დაწყება მოსალოდნელია 2021 წლის მეორე კვარტალში.
- მეტი დეტალებისთვის, გთხოვთ იხილოთ დავალების ტექნიკური დავალება, რომლის ჩამოტვირთვა შესაძლებელია ქვემოთ მითითებულ ბმულზე:
https://www.dropbox.com/sh/w2bnz622spyv4s2/AABek2Nz6Ay-cnaQXKgYH60Ma?dl=0
7. საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (კონსულტანტებს) ინტერესის გამოსახატად ზემოხსენებული საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად. დაინტერესებულმა კონსულტანტებმა უნდა წარმოადგინონ ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ აქვთ მოთხოვნილი კვალიფიკაცია და შესაბამისი გამოცდილება მომსახურების შესასრულებლად.
კონსულტანტის შერჩევისთვის განსაზღვრულია შემდეგი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
ზოგადი გამოცდილება
გამოცდილება საგზაო ინფრასტრუქტრულ პროექტებში. |
მსგავსი გამოცდილება |
მინიმუმ 2 პროექტი, რომელთა მინიმალური ღირებულების 4 800 000 აშშ დოლარის ექვივალენტია, დაკავშირებულია მაგისტრალის/ ჩქაროსნული მაგისტრალის სამშენებლო სამუშაოების ზედამხედველობასთან (სარეაბილიტაციო პროექტების ზედამხედველობა არ განიხილება) შესრულებულია FIDIC წითელი წიგნის ან FIDIC MDB ჰარმონიზებული ვერსიის ხელშეკრულების პირობების შესაბამისად და წარმატებით განხორციელდა 01.01.2013 წლიდან ინტერესთა გამოხატვის მიღების ბოლო ვადამდე, როგორც მითითებულია მე-12 პუნქტში. |
წარმოდგენილი პროექტი ან სრულად უნდა იყოს დასრულებული (საბოლოო გადახდის ჩათვლით) ან უნდა იყოს გაცემული სამუშაოების დასრულების სერტიფიკატი. ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში: - ერთიანი სუბიექტი: უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას; - ყველა პარტნიორი ერთობლივად: უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას* - ერთობლივი საწარმოს თითოეული პარტნიორი: უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნის მინიმუმ 25 %-ს (მინიმუმ 1 მსგავსი პროექტი, მინიმალური ღირებულებით 4 800 000 აშშ დოლარის 25%, (ე.ი. 1 200 000 აშშ დოლარის ექვივალენტი), - ერთი პარტნიორი: არაა განსაზღვრული;
* ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში, მისი წევრების მიერ დადებული ხელშეკრულებების ღირებულება არ დაჯამდება იმის დასადგენად, დაკმაყოფილებულია თუ არა მსგავსი ხელშეკრულების მინიმალური ღირებულების მოთხოვნები. ამის ნაცვლად, თითოეული წევრის მიერ შესრულებული ცალკეული ხელშეკრულება უნდა აკმაყოფილებდეს მსგავსი ხელშეკრულების მოთხოვნების მინიმალურ ღირებულებას. |
ძირითადი ექსპერტები მოკლე სიის ეტაპზე არ შეფასდებიან. საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იტოვებს უფლებას გადაამოწმოს წარმოდგენილი ცნობები და გამოიყენოს მოპოვებული ინფორმაცია შეფასების მიზნებისთვის.
8. დაინტერესებულმა კონსულტანტებმა ყურადღება უნდა გაამახვილონ მსოფლიო ბანკის „შესყიდვების რეგულაციები სესხის ამღებთათვის“ 2016 წლის ივლისი, გადახედილი 2017 წლის ნოემბერსა და 2018 წლის აგვისტოში (შესყიდვების რეგულაციები) მე-2 ნაწილის 3.14, 3.16 და 3.17 პარაგრაფებს, სადაც განსაზღვრულია მსოფლიო ბანკის პოლიტიკა ინტერესთა კონფლიქტის შესახებ. დამატებით, გთხოვთ იხილოთ შემდეგი სპეციფიკური ინფორმაცია ინტერესთა კონფლიქტთან დაკავშირებით ამ დავალებისთვის: კონსულტანტმა დავალებასთან მიმართებაში ანაზღაურება უნდა მიიღოს მხოლოდ კონტრაქტში მითითებული პირობების შესაბამისად. დაუშვებელია კონსულტანტისა და მისი ფილიალების მონაწილეობა ისეთ საკონსულტაციო ან სხვა ღონისძიებებში, რომლებიც კონტრაქტის თანახმად დამკვეთთან ინტერესთა კონფლიქტს წარმოშობს.
9. კონსულტანტებს შეუძლიათ ასოცირდნენ სხვა ფირმებთან მათი კვალიფიკაციის ასამაღლებლად, მაგრამ უნდა მიუთითონ შესაბამის ფორმაში ამ ასოცირების სახე: ერთობლივი საწარმოს წევრი ან/და ქვე-კონსულტი. ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში, საწარმოს ყველა პარტნიორი უნდა იყოს ერთად და ცალცალკე პასუხისმგებელი კონტრაქტის შესრულებაზე მათი შერჩევის შემთხვევაში. კომპანიის გამოცდილების შეფასებისას ქვე-კონსულტანტების გამოცდილება არ იქნება გათვალისწინებული. დავალების შესაბამის პროექტებში გამოცდილება უნდა იქნეს წარმოდგენილი სპეციალური ფორმის შესაბამისად, რომელიც ატვირთულია ტექნიკურ დავალებსთან ერთად.
10. კონსულტანტების შერჩევა მოხდება ხარისხსა და ფასზე დაფუძნებული შერჩევის შესაბამისად, რომელიც განსაზღვრულია შესყიდვების რეგულაციებით.
11. დაინტერესებულ კონსულტანტებს დამატებითი ინფორმაციის მიღება შეუძლიათ ელ-ფოსტით: info@georoad.ge
12. ინტერესის გამოხატვა შესაბამის ინფორმაციასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას ინგლისურ ენაზე ელექტრონული ფორმით ან ნაბეჭდი ვერსიის სახით ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2020 წლის 16 ნოემბრის 17:00 საათისა.

Assignment Title: Supervision of Construction Works for Tbilisi – Sartichala (Lot 1) and Sartichala – Sagarejo (Lot 2) sections of Tbilisi – Bakurtsikhe – Lagodekhi International Road
Contract/RFP No: GOG/CS/QCBS-01
1. The Government of Georgia has allocated the funds from the State Budget to finance the construction of new sections from Tbilisi to Sartichala (Lot 1) being approximately 18.2 km long and Sartichala to Sagarejo (Lot 2) being approximately 16.8 km long.
2. The project roads are based in the Kakheti region, one of the main historical, economic and cultural regions of Georgia. These sections of the Tbilisi-Bakurtsike-Lagodekhi (Border of Azerbaijan) international road connects Tbilisi to Kakheti region and are part of the main transit corridor to the north-west region of Azerbaijan. The project road sections run through the densely populated areas and crosses Vaziani, Sartichala, Patardzeuli, Tskarostavi, Ninotsminda, Giorgitsminda, Tokhliauri and Sagarejo settlements. The project is for construction of 2 lanes per direction, separated by the New Jersey Barriers for the entire stretch of the road. The road is 4 x 3.75m width with hard shoulder of 2.5m wide. The road width from shoulder to shoulder is 30.5 m. The road configuration is constructed with the cement-concrete pavement. The design speed is 120km/ph. In total, Lot 1 and 2 have 4 interchanges and 41 bridges (including 4 single track railway bridges, 13 motorway bridges, 3 motorway overpass bridges and 2 bridges on local roads), 155 box structures of various opening sizes for hydraulic and underpass purposes.
3. The consulting services (“the Services”) include “Supervision of Construction Works for Tbilisi – Sartichala (Lot 1) and Sartichala – Sagarejo (Lot 2) sections of Tbilisi – Bakurtsikhe – Lagodekhi International Road”.
4. The primary objectives of the consulting services (“the Services”) are as follows: (i) to review the detailed designs (ii) to function as the Engineer in administering the civil works contracts and execution of all rights and responsibilities of the Engineer in accordance with the Conditions of the Contract (FIDIC Red Book Second edition 2017), (iii) comprehensive supervision of project implementation activities carried out by the contractors to ensure the compliance with the drawings, technical specifications and various stipulations contained in the contract documents, with high standards of quality assurance in supervision and in the execution of works; (iv) advice the Employer on all matters concerning the contracts management and support the Employer to have the works completed within the stipulated time for completion and cost to the extent possible.
5. The Consultant is expected to provide approximately 594 person-months of consulting services: 474 of Key Experts and 120 Non-Key Experts. The Services will be provided over a period of 56 months (including 2 months for Design Review, 30 months of construction supervision and 24 months of DNP), commencing tentatively in Q2 2021.
6. For more details, please refer to the link below to download the Terms of Reference (TOR) for the subject assignment:
https://www.dropbox.com/sh/w2bnz622spyv4s2/AABek2Nz6Ay-cnaQXKgYH60Ma?dl=0
7. The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consulting firms (“Consultants”) to indicate their interest in providing the Services. Interested Consultants should provide information demonstrating that they have the required qualifications and relevant experience to perform the Services.
General experience
Experience in road infrastructure projects;
Similar experience
At least 2 projects, each of a minimum value of USD 4 800 000 equivalent, related to the supervision of highway/motorway/expressway construction works, (supervision of rehabilitation projects shall not be considered) executed under either FIDIC RED Book or FIDIC MDB Harmonized version conditions of contract, successfully carried out from 01.01.2013 up to the deadline for the receipt of EOIs indicated under item 12 below.
The submitted references should be either fully completed (the final payments done) or the taking-over certificates issued.
In case of Joint Venture:
-       single entity: must meet requirement;
-       all partners combined: must meet requirement*,
-       each partner: must meet at least 25 % of the requirement (at least 1 similar project, with a minimum value of 25 % of USD 4 800 000 (i.e. USD 1 200 000) equivalent);
-       one partner: N/A
* In the case of JV, the value of contracts completed by its members shall not be aggregated to determine whether the requirement of the minimum value of similar projects has been met. Instead, each contract performed by each member contributing to meeting the requirement shall satisfy the minimum value of a similar project as required for single entity.
Key Experts will not be evaluated at the shortlisting stage. The Roads Department reserves it's right to verify submitted references and use obtained information for evaluation purposes.
8. The attention of interested Consultants is drawn to Section III, paragraphs, 3.14, 3.16, and 3.17 of the World Bank’s “Procurement Regulations for IPF Borrowers” July 2016 Revised November 2017 and August 2018 (“Procurement Regulations”), setting forth the World Bank’s policy on conflict of interest.  In addition, please refer to the following specific information on conflict of interest related to this assignment: The consultant shall not receive any payment in connection with the assignment except as provided in the contract. The consultant and its affiliates shall not engage in consulting or other activities that conflict with the interest of the Employer under the contract.
9. Consultants may associate with other firms to enhance their qualifications, but should indicate clearly whether the association is in the form of a joint venture and/or a sub-consultancy. In the case of a joint venture, all the partners in the joint venture shall be jointly and severally liable for the entire contract, if selected. The experience of sub-consultants will not be taken into account while evaluating the corporate experience of the company. Experience in the projects relevant to the assignment should be submitted in the form uploaded together with the Terms of Reference.
10. A Consultant will be selected in accordance with the Quality and Cost Based Selection method set out in the Procurement Regulations.
11. Interested consultants may obtain further information at the address: info@georoad.ge
12. Expressions of Interest accompanied relevant information mentioned above must be submitted in English either as a hard copy or electronically to the address below not later than November 16, 2020, 17:00 hours.