დავალების სახელწოდება: ბაკურციხე-წნორის გზის მონაკვეთის მშენებლობის ზედამხედველობა
საქართველომ აზიის განვითარების ბანკისა აზიის ინფრასტრუქტურის საინვესტიციო ბანკისაგან მიიღო დაფინანსება ბათუმის შემოვლითი გზის პროექტის განხორციელებისათვის. აზიის განვითარების ბანკის დაფინანსების  გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება ზემოხსენებული კონტრაქტის ფარგლებში გადახდების განსახორციელებლად.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ კონსულტანტებს ინტერესის გამოსახატავად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: ბაკურციხე-წნორის გზის მონაკვეთის მშენებლობის ზედამხედველობა
დავალების სავარაუდო ხანგრძლივობაა 48 თვე. (24 თვე + 24 თვე დეფექტების შეტყობინების პერიოდი).
შერჩევა განხორციელდება ხარისხსა და ფასზე დაფუძნებული  შერჩევის მეთოდის გამოყენებით აზიის განვითარების ბანკის შესყიდვების სახელმძღვანელოს თანახმად Guidelines on The Use of Consultants by Asian Development Bank and Its Borrowers, რომელიც განთავსებულია ვებ-გვერდზე: http://www.adb.org/documents/guidelines-use-consultants-asian-development-bank-and-its-borrowers
ინტერესის გამოხატვა წარმოდგენილი უნდა იქნას ინგლისურ ენაზე აზიის განვითარების ბანკის ვებ-გვერდის: https://selfservice.adb.org/OA_HTML/adb/xxcrs/jsp/ADBCsrnFwd.jsp?sel=162068  მეშვეობით, არაუგვიანეს 2020 წლის 1 სექტემბრისა.

Name of the Assignment: Construction Supervision of Bakurtsikhe-Tsnori Road Section
Georgia has received financing from Asian Development Bank (ADB) and Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB) toward the cost of the Batumi Bypass Road Project (BBRP) and intends to apply part of the proceeds of the ADB part of this financing to the payments under the Contract named above.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia invites the eligible consultants to express their interest for the following Consultancy Service: Construction Supervision of Bakurtsikhe-Tsnori Road Section.
Approximate duration of the assignment: 48 months (24 months plus 24 months defects notification period).
Selection will be done according to the Quality and Cost Based Selection Method (QCBS) provided in Guidelines on The Use of Consultants by Asian Development Bank and Its Borrowers (available at http://www.adb.org/documents/guidelines-use-consultants-asian-development-bank-and-its-borrowers)
The proposals will be submitted by means of the ADB web page: https://selfservice.adb.org/OA_HTML/adb/xxcrs/jsp/ADBCsrnFwd.jsp?sel=162068 not later than September 1, 2020.