ბათუმი-ახალციხის გზის პროექტი (BARP)
დავალების სახელწოდება:  ბათუმი (ანგისა) – ახალციხის (შ-1) შიდასახელმწიფოებრივი გზის ხულო – ზარზმას მონაკვეთის (ლოტი 1 ხულო-გოდერძის უღელტეხილი კმ5+195 – კმ29+732; ლოტი 2 გოდერძის უღელტეხილი - ზარზმა კმ0+000 - კმ 17+380) სარეაბილიტაციო-სარეკონსტრუქციო სამუშაოები.
სატენდერო მოწვევა: BARP/CW/ICB-01
1. საქართველომ არაბთა ეკონომიკური განვითარების ქუვეითის ფონდისგან მიიღო დაფინანსება ბათუმი (ანგისა) - ახალციხის გზის პროექტისთვის, რომელიც გამოყენებული იქნება კონტრაქტით გათვალისწინებული სამუშაოების ასანაზღაურებლად. კონტრაქტის დასახელებაა „ბათუმი (ანგისა) – ახალციხის (შ-1) შიდასახელმწიფოებრივი გზის ხულო – ზარზმას მონაკვეთის (ლოტი I - ხულო-გოდერძის უღელტეხილი კმ5+195 – კმ29+732; ლოტი II - გოდერძის უღელტეხილი - ზარზმა კმ0+000 - კმ 17+380) სარეაბილიტაციო-სარეკონსტრუქციო სამუშაოები„
2. პროექტის განმახორციელებელი უწყება, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს დაქვემდებარებაში არსებული სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს, სარეაბილიტაციო/სამშენებლო სამუშაოების განსახორციელებლად წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები. სამუშაოების განხორციელების პერიოდია 730 დღე.
3. პრეტენდენტები უნდა აკმაყოფილებდნენ შემდეგ მინიმალურ საკვალიფიკაციო კრიტერიუმებს, რათა გაიარონ საკვალიფიკაციო შერჩევა კონტრაქტის მისანიჭებლად:
ა. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების (გარდა ავანსის თანხისა, რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში) ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 2,800,000 აშშ დოლარის ოდენობით ლოტი I-სთვის, ხოლო 1,600,000 აშშ დოლარის ოდენობით ლოტი II-სთვის, სხვა საკონტრაქტო ვალდებულებების გამოკლებით (დამკვეთი იტოვებს უფლებას დააზუსტოს თუ საკრედიტო ხაზის შესახებ წარმოდგენილი წერილი იქნება ბანკის მხრიდან რაიმე პირობის გათვალისწინებით);
ბ.  უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში (2017, 2018 და 2019) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 11,200,000 აშშ დოლარის ოდენობით ლოტი I-ზე ხოლო, 6,500,000 აშშ დოლარის ოდენობით ლოტი II-ზე, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისგან, გაყოფილი 3 წელზე;
დ. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის მიერ შესრულებული მსგავსი კონტრაქტების მინიმალური რაოდენობა, რომელიც წარმატებით და არსებითად დასრულებულია 2015 წლის 1-ლი იანვრიდან სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ვადამდე:
• ლოტი I: ერთი (1) ხელშეკრულება ღირებულებით არანაკლებ 11,200,000 აშშ დოლარისა ან არაუმეტეს სამი (3) ხელშეკრულება ჯამური ღირებულებით არანაკლებ 13,500,000 აშშ დოლარისა, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და არსებითად დასრულებულია (სამუშაოების 80% ან მეტი  დასრულებულია) და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების მსგავსია:
• ლოტი II: ერთი (1) ხელშეკრულება ღირებულებით არანაკლებ 6,500,000 აშშ დოლარისა ან არაუმეტეს სამი (3) ხელშეკრულება ჯამური ღირებულებით არანაკლებ 7,800,000 აშშ დოლარისა, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და არსებითად დასრულებულია (სამუშაოების 80% ან მეტი  დასრულებულია) და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების მსგავსია;
ე. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, ან ქვე-კონტრაქტორის მინიმალური სამშენებლო გამოცდილება შემდეგ ძირითად სამუშაოებში, რომლებიც შესრულებულია 2015 წლის 1-ლი იანვრიდან სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ვადამდე პერიოდში ნებისმიერი უწყვეტი 2 წლის განმავლობაში::
• ლოტი I
1. 85,000 მ2  ასფალტის საფარის სამუშაოები;
2. ჯამურად 5,000 გრძივი მეტრისაყრდენი კედლების მოწყობის  სამუშაოები;
3. ჯამურად 700 გრძივი მეტრი მილების მოწყობის სამუშაოები.
• ლოტი II
1. 60,000 მ2  ასფალტის საფარის სამუშაოები;
2. ჯამურად 650 გრძივი მეტრი საყრდენი კედლების მოწყობის   სამუშაოები;
3. ჯამურად 550 გრძივი მეტრი მილების მოწყობა.
სატენდერო დოკუმენტაციის სრული პაკეტის ინგლისურ ენაზე ელექტრონული ფორმატით გამოთხოვა შესაძლებელია უფასოდ.
პრეტენდენტებმა სატენდერო წინადადებები უნდა წარმოადგინონ - 2020 წლის 10 აპრილის 15:00 საათამდე. დაგვიანებით წარმოდგენილი სატენდერო წინადადებები არ განიხილება.
ტენდერის გახსნა მოხდება: 2020 წლის 10 აპრილს 15:15 საათზე.
დამკვეთის მისამართი: საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს გამგებლობაში არსებული სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ალ. ყაზბეგის გამზირი 12, 0160 თბილისი, საქართველო.

Batumi-Akhaltsikhe Road Project (BARP)
1.Georgia has received financing from Kuwait Fund for Arab Economic Development towards the cost of Batumi-Akhaltsikhe Road Project and intends to apply payments under the contract for Contract Title:  Title: Rehabilitation / Reconstruction Works of Khulo-Zarzma Section of Secondary Road Batumi (Angisa) – Akhaltsikhe (LOT I: Khulo – Goderdzi Pass km 5+195 – km 29+732; LOT II: Goderdzi Pass – Zarzma km 0+000 – km 17+380) .
2.The project-implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites eligible bidders to submit their bids for execution of these works. Implementation period for execution of works is 730 Days.
3. Bidders shall meet the following minimum qualifying criteria to qualify for award of the contract:
a.The Bidder shall demonstrate that it has access to, or has available, liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means (independent of any contractual advance payment) sufficient to meet the construction cash flow requirements estimated as USD 2,800,000 (Two Million Eight Hundred Thousand United States Dollars) for the Lot I contract and USD 1,600,000 (One Million Six Hundred Thousand United States Dollars) for the Lot II contract, net of the Bidder’s other commitments.
b.Minimum average annual construction turnover of USD 11,200,000 (Eleven Million Two Hundred Thousand United States Dollars) for the Lot I contract and USD 6,500,000 (Six Million Five Hundred Thousand United States Dollars) for the Lot II contract, calculated as total certified payments received for contracts in progress and/or completed within the last 3 (three) years: 2017, 2018, 2019, divided by 3 (three) years;
c.Experience under construction contracts in the role of prime contractor, JV member, Subcontractor, or management contractor for at least the last 5 (five) years, starting 1st January 2015.
d.A minimum number of similar contracts specified below that have been satisfactorily and substantially  completed as a prime contractor, joint venture member , management contractor or Subcontractor between 1st January 2015 and bid submission deadline:
• For Lot I: (i) 1 (one) contract with minimum value of USD 11,200,000 (Eleven Million Two Hundred Thousand United States Dollars) Or (ii) not more than 3 (three) contracts, with a combined value of USD 13,500,000 (Thirteen Million Five Hundred Thousand United States Dollars);
• For Lot II: (i) 1 (one) contract with minimum value of USD 6,500,000 (Six Million Five Hundred Thousand United States Dollars) Or (ii) not more than 3 (three) contracts, with a combined value of USD 7,800,000 (Seven Million Eight Hundred Thousand United States Dollars). The similarity of the contracts shall be based on the following: physical size, complexity, construction method, technology and/or other characteristics.
e.For the above and any other contracts [substantially completed and under implementation] as prime contractor, joint venture member, or Subcontractor between 1st January 2015 and Bid submission deadline, a minimum construction experience in the following key activities successfully completed. a) any consecutive 2 (two) years during last 5 (five)  years:
• For Lot I:
1. Asphalt-concrete pavement - 85,000 m2;
2. Retaining walls - at least 5,000 linear meters in aggregate;
3. Culverts – at least 700 linear meters in aggregate.
• For Lot II:
1. Asphalt-concrete pavement - 60,000 m2;
2. Retaining walls - at least 650; linear meters in aggregate;
3. Culverts - at least 550 linear meters in aggregate.
4.Interested Bidders may obtain further information from, and request the Bidding Documents at:
To: Mr. Levan Kupatashvili, Deputy Chairman of Roads Department of Georgia
CC: Givi.kveladze@georoad.ge
Tinatin.kolbaia@georoad.ge
Matsatso.alibegashvili@georoad.ge
5.Bids shall be submitted date: April 10, 2020 . Time: 15:00 local time. Late bids will not be accepted.