დამკვეთი: საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი
კონტრაქტის სახელი: გურიის რეგიონში გზების რეაბილიტაცია და მოვლა-შენახვა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტის (OPRC) ფარგლებში
სესხის ნომერი: IBRD 8599-GE
პროექტის დასახელება: შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის პროექტი (SRAMP)
პროექტის ნომერი: P149953
სატენდერო მოწვევა: No:SRAMP/CW/ICB-01
გურიის რეგიონში გზების რეაბილიტაცია და მოვლა-შენახვა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტის (OPRC) ფარგლებში
1.  საქართველოს მთავრობამ მიიღო მსოფლიო ბანკის დაფინანსება შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის პროექტისთვის. აღნიშნული დაფინანსების გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება კონტრაქტის - ,,გურიის რეგიონში გზების რეაბილიტაცია და მოვლა-შენახვა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტის (OPRC) ფარგლებში“ სამუშაოების ასანაზღაურებლად.
2. პროექტის განმახორციელებელი უწყება, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს, სარეაბილიტაციო სამუშაოების განსახორციელებლად წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები.
3. სამუშაოების შესყიდვა ჩატარდება საერთაშორისო ტენდერის (ICB) პროცედურებით, რომლებიც აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშაოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით (2011 წლის იანვარი, განახლებული 2014 წლის ივლისში)”. გთხოვთ, ინფორმაციის დასაზუსტებლად შეკითხვები ატვირთოთ შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში. ყველა შეკითხვის პასუხი ასევე აიტვირთება შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში.
4. სამუშაოების სავარაუდო ღირებულება შეადგენს   120,600,321.34 ლარს ყველა სახის გადასახადის და სახელმწიფო მოსაკრებელის ჩათვლით, როგორც ეს წარმოდგენილია სატენდერო დოკუმენტაციის ტენდერში მონაწილეთათვის განკუთვნილი   ინსტრუქციის 14.7 ქვეთავში. თუმცა, ტენდერში მონაწილის პასუხმისმგებლობაა წარმოდგენილი სატენდერო ფასი, რომელიც შესაძლებელია იყოს სავარაუდო ღირებულებაზე მაღალი ან დაბალი, შეესაბამებოდეს ადგილობრივი საბაზრო ფასებს და აგრეთვე გათვალისწინებული იყოს ნებისმიერი სხვა ფაქტორი, რომელთაც შეიძლება გავლენა იქონიონ წარმოდგენილი სამუშაოების ღირებულებაზე.  სამუშაოების განხორციელების პერიოდია 5 წელი.
5. სატენდერო დოკუმენტების სრული პაკეტის ინგლისურ  ენაზე ელექტრონული ფორმატით ჩამოტვირთვა შესაძლებელია უფასოდ შემდეგ ბმულზე:  https://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=310685&lang=en
6. სატენდერო წინადადებები უნდა აიტვირთოს ელექტრონულად, 22.1 პუნქტის შესაბამისად. დაგვიანებით წარმოდგენილი სატენდერო წინადადებები არ დაიშვება. სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადა მითითებულია შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში. სახელმწიფო შესყიდვებით გათვალისწინებული პროცედურები არ ვრცელდება აღნიშნულ შესყიდვაზე. სატენდერო წინადადებების გახსნის ოქმი აიტვირთება სახელმწიფო შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში.
7. პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მინიმალურ საკვალიფიკაციო კრიტერიუმებს, რათა გაიაროს საკვალიფიკაციო შერჩევა კონტრაქტის მისანიჭებლად:
ა. ცნობა, რომ პრეტენდენტი არ არის ჩართული სასამართლო პროცესში  და არ მიმდინარეობს მისი გაკოტრება, რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია; ყველა მიმდინარე სასამართლო/საარბიტრაჟო პროცესი არ უნდა წარმოადგენდეს პრეტენდენტის წმინდა ღირებულების ოც პროცენტზე მეტს (20%), ამავდროულად ყველა მიმდინარე დავა ჩაითვლება როგორც გადაწყვეტილი პრეტენდენტის წინააღმდეგ.
ბ. უკანასკნელი 5 (ხუთი) წლის განმავლობაში (2014, 2015, 2016, 2017 და 2018) მინიმალური საშუალო წლიური ბრუნვა 3,600,000 (სამი მილიონ ექვსასი ათასი) აშშ. დოლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან დასრულებული კონტრაქტების ფარგლებში მიღებული გადახდებიდან;
გ. ლიკვიდური აქტივები და/ან საკრედიტო საშუალებები, სხვა სახელშეკრულებო ვალდებულებებისა და ნებისმიერი სახის წინასწარი გადახდების გამოკლებით,  უნდა შეადგენდეს მინიმუმ 2,300,000 (ორი მილიონ სამასი ათასი) აშშ დოლარს.
დ. ერთობლივი საწარმოს წევრის, კონტრაქტორის, მენეჯმენტ-კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სახით ზოგადი გამოცდილება  უკანასკნელი ხუთი (5) წლის განმავლობაში (2014, 2015, 2016, 2017 და 2018) თითოეულ წელს არანაკლებ 9 თვის აქტივობით.
ე. ერთობლივი საწარმოს წევრის, კონტრაქტორის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სახით მონაწილეობის მიღება მინიმუმ ერთი (1) გზის რეაბილიტაციის ან რეკონსტრუქციის ან მშენებლობის  კონტრაქტში უკანასკნელი ხუთი (5) წლის განმავლობაში (2014, 2015, 2016, 2017 და 2018), ღირებულებით არანაკლებ 9,400,000 (ცხრა მილიონ ოთხასი ათასი) აშშ. დოლარი
ან
არაუმეტეს სამი (3) გზის რეაბილიტაციის ან რეკონსტრუქციის ან მშენებლობის  კონტრაქტში უკანასკნელი ხუთი (5) წლის განმავლობაში (2014, 2015, 2016, 2017 და 2018) ჯამური ღირებულებით არანაკლებ 9,400,000 (ცხრა მილიონ ოთხასი ათასი) აშშ. დოლარი, სადაც 1-ის (ერთი) ღირებულება უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 4,400,000 (ოთხი მილიონ ოთხასი ათასი) აშშ. დოლარს, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და ძირითადად დასრულდა და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების და მომსახურების ანალოგიურია.
ვ. მინიმალური გამოცდილება შემდეგ ძირითად აქტივობებში:
• 100,000 მ2 გზის ასფალტის საფარის სამუშაოები უკანასკნელი 5 წლიდან (2014, 2015, 2016, 2017 და 2018) რომელიმე ერთი წლის განმავლობაში;
8. ყველა სატენდერო წინადადებას თან უნდა ახლდეს სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია თანხით 2,400,000 ლარი (ორი მილიონ ოთხასი ათასი). იმ შეთხვევაში, თუ სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია წარმოდგენილია სხვა ვალუტაში, გათვალისწინებული უნდა იქნას წინადადების წარმოდგენის ბოლო თარიღამდე 28 დღით ადრე, საქარველოს ეროვნული ბანკის ვებ-გვერდზე www.nbg.ge მითითებული გაცვლითი კურსი.  სატენდერო წინადადების  უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის დედანი უნდა იქნას წარმოდგენილი  სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის თარიღის გასვლიდან არაუგვიანეს 48 საათის განმავლობაში შემდეგ მისამართზე:
საქართველოს  საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე - გიორგი წერეთელი
მისამართი: ალ. ყაზბეგის გამზირი N12, 0160 თბილისი, საქართველო
საფოსტო ინდექსი: 0160
ქეყანა: საქართველო
შენიშვნა: დაგვიანებულად წარმოდგენილი  სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია  სატენდერო წინადადების უარყოფის საფუძველია.
9. თანხმლები ინფორმაცია:
• შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში რეგისტრაციის ინსტრუქციები შესაძლებელია იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.youtube.com/watch?v=hQak4jPorj4&feature=youtu.be
• შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში  ინსტრუქციები ტენდერში მონაწილეთათვის შესაძლებელია იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.youtube.com/watch?v=9O3W8_WiDgg&feature=youtu.be

Project Financing: World Bank and Government of Georgia
Contract Title: Rehabilitation and Maintenance of Roads in Guria Region under Output- and Performance-based Roads Contract (OPBRC)
Project Name: Secondary Road Asset Management Project (SRAMP)
Loan No:  IBRD 8599-GE
Project No: P149953
Bid Invitation No:  SRAMP/CW/ICB-01
Rehabilitation and Maintenance of Roads in Guria Region under Output- and Performance-based Roads Contract (OPBRC)
1.Georgia has received financing from the World Bank toward the cost of the Secondary Road Asset Management Project (SRAMP), and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for Rehabilitation and Maintenance of Roads in Guria Region under Output- and Performance-based Roads Contract (OPBRC). The Government of Georgia has also been applied for jointly co-financing this contract.
2.      The project implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites sealed Bids from eligible Bidders for the works and services on various road sections as described below in par. 1.1 of the BDS.
3.      Bidding will be conducted through international competitive procurement as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers January, 2011 revised July 2014 (“Procurement Guidelines”). Requests for clarification should be submitted through the Georgian E- Government Procurement System.
4.   The estimated cost of proposed works is GEL 120,600,321.34 including all taxes, duties and other governmental levies as elaborated under clause ITB - 14.7. However, it is the responsibility of the bidder to submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, based on the current market prices and any other factors, which may influence the pricing of the proposed works. Implementation period for execution of works is 5 years.
5.      The Bidding document in English language in electronic format can be downloaded for free from the following link: https://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=310685&lang=en
6.      Bids must be submitted electronically as outlined in ITB 22.1. Late bids will not be accepted. Deadline for electronic bids submission is: as stated in the state E-procurement system. Bid opening will take place electronically using Georgian E-Government Procurement System. The Minutes of the Bid Opening will be uploaded in the E-Procurement System following the bid opening.
a.The evidence that the bidder is not involved in any litigation with regard to its bankruptcy, reorganization or liquidation; All pending litigation shall in total not represent more than twenty percent (20 %) of the Bidder’s net worth and shall be treated as resolved against the Bidder.
b.  Minimum average annual turnover of US$ 13,600,000 (Thirteen Million Six Hundred Thousand U.S. Dollars) or the equivalent in GEL, calculated as total certified payments received for contracts in progress or completed, within the last 5 (2014, 2015, 2016, 2017 and 2018)   years.
c.Liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means, other than any contractual advance payments to meet: the following cash-flow requirement: USD $ 2,300,000 (Two Million Three Hundred Thousand).
d. Experience under contracts in the role of contractor, subcontractor, or management contractor for at least the last 5 (2014, 2015, 2016, 2017 and 2018) years, and with activity in at least nine (9) months in each year.
e.Participation as contractor, management contractor, or subcontractor in at least 1 (one) Road Rehabilitation/Reconstruction /Construction contract within the last 5 (2014, 2015, 2016, 2017 and 2018) years, with a value of at least USD 13,200,000 (Thirteen Million Two Hundred Thousand United States Dollars)
or
Maximum 3 (three) Road Rehabilitation/Reconstruction /Construction contracts within the last 5 (2014, 2015, 2016, 2017 and 2018) years, with combined value of at least USD 13,200,000 (Thirteen Million Two Hundred Thousand United States Dollars) out of which 1 (one) should be at least USD 4,400,000 (For Million Four Hundred Thousand United States Dollars) that have been successfully and substantially  completed and that are similar to the proposed Works and Services.
f. For the above or other contracts executed during the period stipulated in (e) above, a minimum experience in the following key activities: Asphalt Road Pavement works – 100,000 m2 completed in any 12 months.
8.    All Bids must be accompanied by a Bid Security of GEL 2,400,000 (Two Million Four Hundred Georgian Lari). In case the Bid Security is submitted in any currency other than Georgian Lari, the exchange rate published by the National Bank of Georgia shall be used (www.nbg.ge). The applicable date for the exchange rate shall be: 28 days prior to the deadline of bid submission. The Original Bid Security shall be delivered within the following timeframe: Only after the bid submission deadline and no later than 48 hours from the bid submission deadline in original form to the following address of the Employer:
Roads Department of the Ministry of regional Development and Infrastructure of Georgia
Attention: Mr. Giorgi Tsereteli - Deputy Chairman
Address: 12, Al.Kazbegi Ave
ZIP Code: 0160
Note: Belated delivery of the Original Bid Security will make the bid non-responsive and will be rejected by the Employer.