შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის პროექტი ( SRAMP)
დავალების სახელწოდება:  “შეფასება, დეტალური პროექტის და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება რაჭის რეგიონში შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგზაო ქსელის კლიმატური მდგრადობის ღონისძიებების (სამუშაოების) განსახორციელებლად“.
კონტრაქტი/ RFP No:  SRAMP/CS/CQS-04
საქართველომ მსოფლიო ბანკისგან მიიღო დაფინანსება „შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის პროექტისთვის“. აღნიშნული დაფინანსების გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება ხსენებული პროექტის ფარგლებში შესასყიდი საქონლის, სამუშაოების, საჭირო მომსახურებისა და საკონსულტაციო მომსახურების ხარჯების ასანაზღაურებლად.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (შემდგომში „კონსულტანტები“) ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: “შეფასება, დეტალური პროექტის და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება რაჭის რეგიონში შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგზაო ქსელის კლიმატური მდგრადობის ღონისძიებების (სამუშაოების) განსახორციელებლად“.
დავალების მიზანია რაჭის რეგიონში  შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგზაო ქსელის კლიმატური პირობებით გამოწვეული შედეგების მიმართ მდგრადობის გაზრდა.
მსოფლიო ბანკმა Global Facility for Disaster Reduction and Recovery (GFDRR)-ის საგრანტო დაფინანსებით ჩაატარა კვლევა და მოამზადა სამუშაო პროგრამა რაჭის ადგილობრივი მნიშვნელობის საგზაო ქსელისთვის კლიმატური ცვლილებების შედეგებით გამოწვეული პრევენციული ღონისძიებების გასატარებლად. ამ პროგრამის ნაწილი განხორციელდა სახელმწიფო ბიუჯეტის დაფინანსებით. პროგრამის დარჩენილი ნაწილი განსაზღვრულია განცხორციელდეს და დაფინანსდეს მსოფლიო ბანკის „შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის პროექტის“ ფარგლებში.
კონსულტანტის მომსახურების სფერო მოიცავს შემდეგს: გადახედოს ჩატარებულ კვლევას, რომლის სახელია  „საქართველოს რაჭის რეგიონის საგზაო ქსელის კლიმატური მდგრადობის გაზრდა“ და მოამზადოს პრაქტიკული დეტალური გადაწყვეტილებები განსახორციელებლად. აღნიშნული გადაწყვეტილებები უნდა ეფუძნებოდეს წყლის ნაკადების გადაკვეთისა და სადრენაჟო სისტემების ჰიდროლოგიურ კვლევასა და მოჭრილ ფერდობებსა და ყრილებში ნიადაგის ფენის გეოლოგიურ კვლევას, რათა განისაზღვროს სტაბილიზაციის მოთხოვნები და შეფასდეს ქვათა ცვენის რისკები.
აღნიშნული მომსახურების ტექნიკური დავალება შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.dropbox.com/s/vd5mzjdy43g9t0s/TOR%20final.doc?dl=0
• ზოგადი გამოცდილება - დეტალური დიზაინის მომზადების გამოცდილება;
• მსგავსი გამოცდილება - ბოლო 5 წლის განმავლობაში (2013 წელს  ან/და მას შემდეგ დასრულებული დავალებები) გზების რეაბილიტაციის, მდინარის ნაპირის გამაგრება, წყალდიდობის, მეწყრული ზონების, ქვათაცვენის და ფერდობის სტაბილიზაციის სამუშაოების დეტალური დიზაინის მომზადების გამოცდილება.
დავალების სავარაუდო ხანგრძლივობაა 180 დღე.
კონსულტანტებს კვალიფიკაციის გაუმჯობესების მიზნით შეუძლიათ გაერთიანდნენ (გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მსოფლიო ბანკისთვის მისაღები გაერთიანების ფორმაა ან ქვე-კონსულტანტი ან ერთობლივი საწარმო. წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში ნათლად უნდა იყოს მითითებული ასოციაციის სახე). ქვე-კონსულტანტების გამოცდილება არ იქნება გათვალისწინებული კომპანიის კორპორატიული გამოცდილების შეფასების დროს. დავალების შესაბამისი პროექტების განხორციელების გამოცდილება წარმოდგენილ უნდა იქნას #1 ფორმის სახით, რომელიც განთავსებულია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ვებ-გვერდზე
www.georoad.ge შემდეგ ბმულზე: http://www.georoad.ge/?lang=eng&act=tenders&func=menu&uid=1490604057.
ინტერესის გამოხატვის ელექტრონული ან ბეჭდური ვერსია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2018 წლის 23 ოქტომბრის 17:00 საათისა.

Credit / Loan No. IBRD 8599-GE
Assignment Title: ASSESSMENT AND PREPARATION OF DETAILED DESIGN AND BIDDING DOCUMENTS FOR IMPLEMENTATION OF IDENTIFIED CLIMATE RESILIENCE MEASURES FOR RACHA’S SECONDARY ROAD NETWORK
Contract/RFP No: SRAMP/CS/CQS-04
Georgia has received financing from the World Bank towards the cost of the Secondary Roads Asset Management Project (SRAMP) and intends to apply part of the proceeds to payments for goods, works, and related services and consulting services to be procured under this project.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible conslting companies (here and after „Consultants”) to express their interest in providing the following services: “ASSESSMENT AND PREPARATION OF DETAILED DESIGN AND BIDDING DOCUMENTS FOR IMPLEMENTATION OF IDENTIFIED CLIMATE RESILIENCE MEASURES FOR RACHA’S SECONDARY ROAD NETWORK.”
The objective of the services is to increase climate resilience of secondary road network in Racha’s region.
The World Bank under the grant from the Global Facility for Disaster Reduction and Recovery (GFDRR) conducted climate change vulnerability assessment and development of a prioritized work program of climate resilience measures for Racha’s secondary road network in Georgia. Part of this work program has been already implemented using the state budget. The remaining part of the work program’s short-term adaptation measures are to be implemented and financed under SRAMP.
The scope of services of Consultant is to review the climate resilience measures recommended under the report “Technical Assistance to Increase Climate Resilience of Georgia’s Road Network in Racha” and develop detailed practical solutions to be implemented. These solutions should be based on the study of hydrology of watercourse crossings and drainage systems, geology of soil strata in cut slope and embankments to identify stabilization requirements and carry out rock fall risks assessment.
The Terms of Reference for these services is available on the following link: https://www.dropbox.com/s/vd5mzjdy43g9t0s/TOR%20final.doc?dl=0
Interested companies shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the previously mentioned services. Expressions of interest should cover, but not limited to: experience relevant to the project activities, company’s general staff capacities, corporate profile.
• General experience – experience in preparation of detailed designs;
• Specific experience - experience in preparation of detailed designs for roads rehabilitation, river bank, flood, rockfall protection and landslide/slope stabilization works within the last 5 years (assignments completed in and/or after 2013).
Estimated duration of assignment is 180 Days.
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than October 23, 2018, 17:00 hours.