კრედიტის/სესხი No. IBRD 8402-GE
დავალების სახელწოდება: იმერეთსა და შიდა ქართლში მცირე მასშტაბის საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების ღონისძიებების ზედამხედველობა
კონტრაქტი/ RFP # SLRPIII/CS/CQS-07
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი აღნიშნული მომსახურების გასაწევად ინტერესის გამოხატვისთვის იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (კონსულტანტებს) შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების (”მომსახურება”) გასაწევად: “იმერეთსა და შიდა ქართლში მცირე მასშტაბის საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების ღონისძიებების ზედამხედველობა”.
საკონსულტაციო მომსახურების სავარაუდო ხარნგრძლივობაა 19 თვე, მათ შორის 6 თვე სამუშაოებისთვის + 12 თვე დეფექტების აღმოფხვრის პერიოდი და დეფექტების აღმოფხვრის პერიოდის დასრულების შემდეგ 1 თვე კონტრაქტის დასახურად.
დაინტერესებულმა კონსულტანტებმა უნდა წარმოადგინონ მომსახურების გასაწევად საჭირო გამოცდილებისა და კვალიფიკაციის დამადასტურებელი ინფორმაცია. ინტერესთა გამოხატვის წერილს თან უნდა დაერთოს შემდეგი: კონსულტანტის კორპორატიული პროფაილი, შესაბამისი გამოცდილება დავალებასთან მიმართებაში და ექსპერტების კვალიფიკაცია.
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება კონსულტანტის კვალიფიკაციაზე დაყრდნობით შერჩევის მეთოდით მსოფლიო ბანკის ინსტრუქციებით განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად: მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტების შერჩევა და დაქირავება, 2011 წლის იანვარი, განახლებული 2014 წლის ივლისში. წარმოდგენილი ინტერესთა გამოხატვების საფუძველზე მომზადდება მოკლე სია და პირველ ადგილზე გასულ კომპანიას ეთხოვება ტექნიკური და ფინანსური წინადადების წარმოდგენა.
• მსგავსი გამოცდილება გზების სამშენებლო/სარეაბილიტაციო/მცირე მასშტაბის საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების სამუშაოების ზედამხედველობის დავალებებში ბოლო 5 წლის განმავლობაში (დაწყებული 2013 წლის 1 იანვრიდან);
ინტერესის გამოხატვა წერილობითი სახით წარმოდგენილ უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე (პირადად, ფოსტის ან ელექტრონული ფოსტის საშუალებით) არა უგვიანეს 2018 წლის 21 სექტემბრის, 17:00 საათისა.

Assignment Title: Supervision of Small-Scale Road Safety Improvement works in Imereti and Shida Kartli Regions
Contract/RFP No: SLRPIII/CS/CQS-07
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consulting companies to express their interest in providing the following services: Supervision of Small-Scale Road Safety Improvement Works in Imereti and Shida Kartli Regions.
The estimated duration of assignment is 19 months consisting of a construction period of 6 months + Defect Liability Period of 12 months and one (1) month after the end of the Defects Liability Period for closing the contract by the Project Manager.
Interested companies shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the aforesaid services. Expressions of interest should cover, but not limited to: (i) experience relevant to the project activities, (ii) key staff resources and qualification, and (iii) corporate profile.
• Similar experience in Supervision of road construction/rehabilitation/ small scale road safety improvement assignments during the last 5 years (assignments completed in or after 2013);
Note: The Road Department reserves its right to verify submitted references and use the obtained information for evaluation purposes.
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than September 21, 2018, 17:00 hours.