პროექტის დასახელება: შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების მეორე პროექტი (SLRP II)
დავალების სახელწოდება: პროექტების/კონტრაქტების მენეჯერის ასისტენტი შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზებისთვის
კონტრაქტის ნომერი: SLRPII/CS/ICS-06
საქართველოს მთავრობამ მსოფლიო ბანკისგან მიიღო დაფინანსება შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების მეორე პროექტის (SLRP II) განსახორციელებლად, რომლის მიზანია პროექტის გზებზე გადაადგილების ხარჯების შემცირება და მდგრადობის გაუმჯობესება. საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი არის პროექტის განმახორციელებელი უწყება და დამქირავებელი აღნიშნული დავალებისთვის. ტექნიკური დავალება აღწერს კონსულტანტის მიერ გასაწევ მომსახურებას, განსაზღვრავს დავალების მიზნებს, ძირითად პრინციპებს და საკვალიფიკაციო მოთხოვნებს.
ტექნიკური დავალება ხელმისაწვდომია შემდეგ ბმულზე:
https://www.dropbox.com/s/l0l5txm9gym70y5/ToR_SLRPII_CS_ICS-06-as%20issued.doc?dl=0
პროექტების/კონტრაქტების მენეჯერის ასისტენტის ფუნქცია-მოვალეობები იქნება  პროექტების/კონტრაქტების მენეჯერის დახმარება  (ა) შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მეორე (SLRP-II), (ბ) შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მესამე (SLRP-III) და (გ) შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის (SRAMP) პროექტებში მიმდინარე საავტომობილო გზების სამშენებლო და საზედამხედველო კონტრაქტების მართვაში და მსოფლიო ბანკთან ანგარიშგებაში.
დაინტერესებულმა კონსულტანტებმა უნდა წარმოადგინონ მოკლე ბიოგრაფია (CV), რომელიც დაადასტურებს, რომ მათ აქვთ საკმარისი გამოცდილება ზემოხსენებული დავალების შესასრულებლად.
მინიმალური საკვალიფიკაციო მოთხოვნებია:
-           კანდიდატს უნდა ჰქონდეს უმაღლესი განათლება სამოქალაქო ინჟინერიაში, მენეჯმენტში, ბიზნესის ადმინისტრირებაში, ეკონომიკაში და/ან სამართალში;
-           სასურველია, კანდიდატს ჰქონდეს სამუშაო გამოცდილება სამოქალაქო ინჟინერიაში, პროექტის მართვაში, და/ან შესყიდვებში;
-           სასურველია, კანდიდტს ჰქონდეს სამუშაო გამოცდილება საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების მიერ დაფინანსებულ პროექტებში;
-           ქართული და ინგლისური ენების (C1) სრულყოფილი ცოდნა (წერა, კითხვა და მეტყველება);
-           პროფესიული და სპეციალიზებული კომპიუტერულ პროგრამებში, მათ შორის საოფისე პროგრამებში მუშაობის გამოცდილება;
-           კომუნიკაბელურობა.
დავალების ხანგრძლივობა შეადგენს პერიოდს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2019 წლის 30 ივნისამდე (SLRP-II პროექტის დასრულებამდე), შემდგომი გაგრძელების შესაძლებლობით.
დაინტერესებულმა კონსულტანტებმა ყურადღება უნდა გაამახვილონ მსოფლიო ბანკის ინსტრუქციების – მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტების შერჩევა და დაქირავება [რეკონსტრუცქიისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების ფარგლებში (2011 წლის იანვრის გამოცემა, განახლებული 2014 წლის ივლისში, (“კონსულტანტების სახელმძღვანელო პრინციპები”) – 1.9 პარაგრაფზე, სადაც განსაზღვრულია მსოფლიო ბანკის პოლიტიკა ინტერესთა კონფლიქტის შესახებ. ამასთანავე, გთხოვთ გაითვალისწინოთ ქვემოთ მოცემული სპეციფიკური ინფორმაცია, რომელიც ეხება  აღნიშნულ დავალებასთან დაკავშირებულ ინტერესთა კონფლიქტს: კონსულტანტი დავალებასთან მიმართებაში ანაზღაურებას მიიღებს მხოლოდ კონტრაქტში მითითებული პირობების შესაბამისად. დაუშვებელია კონსულტანტისა და მისი ფილიალების მონაწილეობა ისეთ საკონსულტაციო ან სხვა ღონისძიებებში, რომლებიც კონტრაქტის თანახმად დამკვეთთან ინტერესთა კონფლიქტს წარმოშობს. კონტრაქტი უნდა მოიცავდეს პირობებს, რომლითაც იზღუდება მომავალში კონსულტანტის მონაწილეობა სხვა მომსახურებებში, რომელიც გამომდინარეობს ან პირდაპირ კავშირშია ფირმის საკონსულტაციო მომსახურეობებთან ინსტრუქციების 1.9 და 1.10 პარაგრაფებით გათვალისწინებული მოთხოვნების თანახმად.
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება ინდივიდუალური კონსულტანტის შერჩევის  მეთოდით მსოფლიო ბანკის ინსტრუქციებით განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად: მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტების შერჩევა და დაქირავება, 2011 წლის იანვარის გამოცემა, განახლებული 2014 წლის ივლისში http://www.worldbank.org/en/projects-operations/products-and-services/brief/procurement-policies-and-guidance#Guidelines
ინტერესის გამოხატვა და კანდიდატთა ბიოგრაფიული მონაცემების (CV) ელექტრონული ან ბეჭდური ვერსია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2018 წლის 07 სექტემბრის 17:00 საათისა.

Assignment Title: Assistant to Project/Contracts Manager for Secondary and Local Roads Projects
The Government of Georgia received a loan from the World Bank to implement Second Secondary and Local Roads Project (SLRP II) which aims to reduce transport costs on project roads and improve sustainability. Roads Department of Georgia (RD) is the implementing agency of this Project and the Client of this assignment.
Now RD intends to select individual consultant (here and after “Consultant”) to assist Project/Contracts Manager, as well the RD in managing the implementation of the World Bank financed projects in all contractual arrangements with Supervision Engineers and Contractors. Such projects are (i) the Second Secondary and Local Roads Project (SLRP-II), (ii) Third Secondary and Local Roads Project (SLRP-III) and (iii) Secondary Road Asset Management Project (SRAMP. Consultant will be responsible for the collecting of information, analyzing and the reporting.
The Terms of Reference (TOR) describe the services that the Consultant is expected to perform, objectives of the assignment along with guiding principles and qualification requirements.
The Terms of Reference for the subject assignment is available at the following link:
https://www.dropbox.com/s/l0l5txm9gym70y5/ToR_SLRPII_CS_ICS-06-as%20issued.doc?dl=0
Interested individuals shall provide CV demonstrating that they have the necessary experience to perform the aforesaid services.
Minimum Qualification
• At least Bachelor’s degree in Civil Engineering, Management, Business Administration, Economics and/or Law;
• Working Experience in Civil Engineering, Project Management and/or Procurement will be an advantage;
• Experience in projects financed by international financial institutions (IFIs) will be an advantage;
• Strong verbal, reading and writing skills in Georgian and English (C1) languages;
• Proficiency in standard and specialized desktop computer applications, including office programs;
• Strong communication skills;
• High integrity, reliability and resourcefulness.
Estimated duration of assignment is 9 months with a possibility of downstream extension, subject to satisfactory performance and availability of financing from another project
The attention of interested Consultants is drawn to paragraph 1.9 of the World Bank's Guidelines: Selection and Employment of Consultants [under IBRD Loans and IDA Credits & Grants] by World Bank Borrowers, January 2011 revised in July 2014 ("Consultant Guidelines"), setting forth the World Bank's policy on conflict of interest. In addition, please refer to the following specific information on conflict of interest related to this assignment: The consultant shall not receive any remuneration in connection with the assignment except as provided in the contract. The consultant and its affiliates shall not engage in consulting or other activities that conflict with the interest of the client under the contract. The contract shall include provisions limiting future engagement of the consultant for other services resulting from or directly related to the firm's consulting services in accordance with the requirements of paragraphs 1.9 and 1.10 of the Guidelines.
Selection will be under Section V – Selection of Individual Consultants - Guidelines – Selection and Employment of Consultants under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by the World Bank Borrowers January 2011, revised July 2014 http://www.worldbank.org/en/projects-operations/products-and-services/brief/procurement-policies-and-guidance#Guidelines
Expressions of Interest along with detailed CV electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than September 07, 2018, 17:00 hours.