მდებარეობა: საქართველო
საკონსულტაციო მომსახურება E-60 ავტომაგისტრალის გრიგოლეთი ქობულეთის შემოვლითი გზის მონაკვეთის მშენებლობის ზედამხედველობა
1. დამკვეთი
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი მისამართი:
ალ ყაზბეგის გამზირი 12 0160, თბილისი, საქართველო
ტელეფონი: +995 32 2 37 05 08
ელ-ფოსტა: info@georoad.ge, cc: n.papunidi@gmail.com
კონტრაქტის სპეციფიკაცია
2. კონტრაქტის აღწერილობაევროპის საინვესტიციო ბანკი გამოყოფს თანხას საქართველოს მთავრობისათვის  გრიგოლეთი-ქობულეთის ოთხ ზოლიანი გზისთვის კმ 0-000 + კმ 14 - 000. ზედამხედველობის მომსახურება წარიმართება სამშენებლო სამუშაოების კონტრაქტში ასახული ვალდებულებების მიხედვით.
3. მაქსიმალური ბიუჯეტი
კონტრაქტის ტიპი: დროზე დაფუძნებული
EUR 5,000,000.00 NET
მონაწილეობის პირობები
4. შესაბამისობაინტერესის გამოხატვა შეუძლია ყველა იურიდიულ პირს ევროპის საინვესტიციო ბანკის შესყიდვების სახელმძღვანელოს მიხედვით (EIB Guide to Procurement) http://www.eib.org/projects/publications/guide-to-procurement.htm
5. მონაწილეთა რაოდენობა
ფიზიკური ან იურიდიული პირის მიერ არ შეიძლება წარმოდგენილ იქნას ერთ განაცხადზე მეტი მონაწილეობის ფორმის მიუხედავად (როგორც ინდივიდუალური იურიდიული პირი ან როგორც წამყვანი ან განაცხადის წარმდგენი კონსორციუმის წევრი). თუ ფიზიკური ან იურიდიული პირი წარმოადგენს ერთ განაცხადზე მეტს, მის მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტაცია არ იქნება მიღებული.
6. მოკლე სიაში მოხვედრილ პირთა გაერთიანება დაუშვებელია
იმ კანდიდატთა მიერ წარმოდგენილი წინადადებები, რომლებიც არ შედიან მოკლე სიაში არ განიხილება აღნიშნული სატენდერო პროცედურისას. კანდიდატებს, რომლებიც შედიან მოკლე სიაში არა აქვთ უფლება გაერთიანდნენ ან ქვე-კონტრაქტები გააფორმონ ერთმანეთთან აღნიშნული კონტრაქტის ფარგლებში.
7. საფუძველი უარისათვის მონაწილეობის მიღებაზე
კანდიდატებმა უნდა წარმოადგინონ ხელმოწერილი დეკლარაცია, რომელიც განაცხადის სტანდარტული ფორმის ნაწილია (იხ პუნქტი 15 ქვემოთ), და ადასტურებს რომ მათზე არ ვრცელდება არც ერთი ჩამოთვლილი შემთხვევა, რომელთა გამოც მათ, შესაძლებელია, უარი მიიღონ მონაწილეობის მიღებაზე.
8. ქვე-კონტრაქტის გაფორმებაქვე-კონტრაქტის გაფომება
შესაძლებელია თავდაპირველი საკონტრაქტო ღირებულების მაქსიმუმ 20%ზე.
9. მოკლე სიაში შესულ კანდიდატთა რაოდენობა
მიღებული განაცხადების საფუძველზე, 4-8 კანდიდატი იქნება მოწვეული დეტალური წინადადებების წარმოსადგენად აღნიშნული კონტრაქტისათვის. თუ იმ კანდიდატთა რაოდენობა, რომლებიც მოთხოვნებს აკმაყოფილებს, 4 ზე ნაკლებია, უფლებამოსილ პირს შეუძლია მოიწვიოს კანდიდატები რომლებიც მოთხოვნებს აკმაყოფილებენ წინადადებების წარმოსადგენად.
სავარაუდო განრიგი
10. ტენდერის გამოცხადების სავარაუდო თარიღი
აგვისტო 2017
11. კონტრაქტის დაწყების სავარაუდო თარიღი
ნოემბერი 2017
12.  დავალებათა შესრულების თავდაპირველი პერიოდი და კონტრაქტის  შესაძლო გაგრძელება
კონტრაქტის განხორციელების თავდაპირველი ვადა იქნება 24 თვე. აღნიშნული ვადა შესაძლებელია, გაგრძელდეს დამკვეთის წინასწარი თანხმობით. შენიშვნა: მომსახურეობის ხანგრძლივობა დაკონკრეტდება წინადადებების წარმოდგენის მოთხოვნის (RFP) ეტაპზე. ხანგრძლივობა ნათელი გახდება სატენდერო დოკუმენტაციის დამტკიცების შემდეგ (მშენებლობის პერიოდი + დეფექტების აღმოფხვრის პერიოდი).
შერჩევისა და კონტრაქტის მინიჭების კრიტერიუმები
13. შერჩევის კრიტერიუმები
გამოყენებული იქნება შერჩევის შემდეგი კრიტერიუმები. თუ აპლიკაცია წარმოდგენილია კონსორციუმის მიერ, შერჩევის აღნიშნული კრიტერიუმები გამოყენებული იქნება კონსორციუმის თითოეული წევრის მიმართ.
1) კანდიდატის ეკონომიკური და ფინანსური შესაძლებლობა (განაცხადისფორმის ნაწილი 3-ის თანახმად), თუ კანდიდატი საჯარო პირია, წარმოდგენილი უნდა იყოს შესაბამისი ინფორმაცია.
(ა) კანდიდატის წლიური ბრუნვა (ინდივიდუალური კომპანია ან კონსორციუმის თითოეული წევრი) უნდა იყოს მინიმუმ EUR 800,000 ბოლო სამი წლის განმავლობაში თითოეული წლისათვის. შენიშვნა კანდიდატებისათვის: განაცხადის ფორმაში მიუთითეთ წელი რომლისთვისაც წარმოადგენთ ინფორმაციას.
2) კანდიდატის პროფესიონალური შესაძლებლობა (განაცხადის ფორმის 4 და 5 ნაწილების თანახმად)
(ა) კანდიდატის მუდმივი თანამშრომლების რაოდენობა (ინდივიდუალური კომპანია ან კონსორციუმის თითოეული წევრი), რომლებიც ახლა მუშაობენ იმ სფეროში, რომელიც შეესაბამება ქვემოთ მოცემულ ტქნიკურ კრიტერიუმს, უნდა იყოს მინიმუმ 30, ბოლო სამი წლის განმავლობაში თითოეული წლისათვის (2015, 2016, 2017). შენიშვნა კანდიდატებისათვის: განაცხადის ფორმაში მიუთითეთ წელი რომლისთვისაც წარმოადგენთ ინფორმაციას.
(ბ) ბოლო სამი წლის განმავლობაში თითოეული წლისათვის (2015, 2016, 2017) კანდიდატის თანამშრომლების 50% არის მუდმივი (ინდივიდუალური კომპანია ან კონსორციუმის თითოეული წევრი). შენიშვნა კანდიდატებისათვის: განაცხადის ფორმაში მიუთითეთ წელი, რომლისთვისაც წარმოადგენთ ინფორმაციას.
3) კანდიდატის ტექნიკური შესაძლებლობა (განაცხადის ფორმის 4 და 5 ნაწილების თანახმად)
(ა) კანდიდატმა (ინდივიდუალურმა კომპანიამ თუ კონსორციუმის თითოეულმა წევრმა) ბოლო 5 წლის განმავლობაში (2012 წლიდან აპლიკაციის მიღების ბოლო ვადამდე, რომელიც მოცემულია ქვემოთ - ნაწილში 14), წარმატებით განახორციელა მინიმუმ 2 პროექტი, რომელთაგან თითოეულის ღირებულება არის მინიმუმ EUR 1,000,000 ის ექვივალენტი, რაც უნდა მოიცავდეს საზედამხეველო მომსახურებას საგზაო სამუშაოების  20 მილიონი ევროს  ან ზემოთ გზების მშენებლობის  სამუშაოებს.
თუ ზემოთ ჩამოთვლილ შერჩევის კრიტერიუმებს 8 კანდიდატზე მეტი აკმაყოფილებს, უნდა მოხდეს აღნიშნული კანდიდატების მიერ წარმოდგენილი აპლიკაციების ძლიერი და სუსტი მხარეების განმეორებითი გადახედვა, რათა გამოვლინდეს 8 საუკეთესო კანდიდატი სატენდერო პროცედურებისათვის. ფაქტორები, რომლებიც განაცხადების განმეორებითი გადახედვის დროს იქნება გათვალისწინებული არის შემდეგი:
1) პროექტების რაოდენობა ზემოთ მოცემული 3(ა).
2) თუ ორ ან მეტ კანდიდატს აქვს მსგავსი პროექტების თანაბარირაოდენობა (ზემოთ მოყვანილი დამატებითი კრიტერიუმი 1) ის მიხედვით, უპირატესობა მიენიჭება კავკასიის რეგიონში განხორციელებულ პროექტებს (კრიტერიუმი 3 ა).
14. კონტრაქტის მინიჭების კრიტერიუმები
Best Value for Money (ხარისხსა და ფასზე დაფუძნებული შერჩევა)
15. განაცხადების მიღების ბოლო ვადა
დამკვეთმა განაცხადები უნდა მიიღოს არაუგვიანეს 2017 წლის 22 აგვისტოს 17:00. ნებისმიერი განაცხადი, რომელიც აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ იქნება  წარდგენილი არ განიხილება.
16. განაცხადის ფორმატი და დეტალები
განაცხადები წარმოდგენილ უნდა იყოს სტანდარტული ფორმით, რომელიც ხელმისაწვდომია შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: http://www.eib.org/attachments/med/ta_application_form_en.doc, რომლის ფორმატი და მითითებები მკაცრად უნდა იყოს განსაზღვრული.
ნებისმიერი დამატებითი დოკუმენტაცია (ბროშურა, წერილი), რომელიც წარმოდგენილია განაცხადის ფორმასთან ერთად არ იქნება მიღებული მხედველობაში.
17. როგორ უნდა იქნას წარმოდგენილი განაცხადები
განაცხადები უნდა წარედგინოს დამკვეთს ინგლისურად• ფოსტის საშუალებით (ოფიციალური საფოსტო მომსახურება) :
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტიბატონი ზაზა სიმონია, თავმჯდომარის მოადგილემისამართი: ყაზბეგის გამზირი. 12 0160, თბილისი, საქართველოტელეფონი: +995 32 2 37 05 08
ან ხელით (კურიერული მომსახურება):
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტიბატონი ნიკოს პაპუნიდი, განხორციელების კონსულტანტიმისამართი: ყაზბეგის გამზირი. 12 0160, თბილისი, საქართველოტელეფონი: +995 32 2 37 05 08 (შიდა 3-11)
კონტრაქტის სახელწოდება და ნომერი (იხილეთ ნაწილი 1 ზემოთ) გარკვევით უნდა იყოს მითითებული კონვერტზე, რომელიც უნდა შეიცავდეს განაცხადის ფორმას და მოხსენიებული უნდა იყოს დამკვეთთან წარმოებულ  ყველა შემდგომ კორესპონდენციაში.
სხვა ფორმით და მათ შორის  ელექტრონული ფოსტით წარმოდგენილი განაცხადები არ განიხილება.
18. განაცხადების შეცვლა ან გაწვევა
კანდიდატებს შეუძლიათ შეცვალონ ან უკან გაიწვიონ თავიანთი განაცხადები წერილობითი განცხადების საფუძველზე განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადამდე. განაცხადის შეცვლა ბოლო ვადის გასვლის შემდეგ არ შეიძლება.
ნებისმიერი მსგავსი განცხადების ცვლილების ან განაცხადის უკან გაწვევის დროს კონვერტზე გარკვევით იქნება მითითებული გარე კონვერტზე (და შიდა კონვერტზე თუ ასეთი არსებობს) ,,ცვლილება" ან ,,განაცხადის უკან გაწვევა" შესაბამისად.
19. სამუშაო ენა
ყველა წერილობითი კომუნიკაცია აღნიშნული ტენდერისათვის წარიმართება ინგლისურად და კონტრაქტის ენა არის ინგლისური.

THE CONSULTANCY SERVICE OF THE SUPERVISION WORKS FOR CONSTRUCTION GRIGOLETI – KOBULETI BYPASS ROAD SECTION E-60 HIGHWAY.
1. Contracting Authority
Address Kazbegi ave. 12 0160, Tbilisi, Georgia
Phone: +995 32 2 37 05 08
Email: info@georoad.ge, cc: n.papunidi@gmail.com
1. Contracting AuthorityRoads Department of Georgia
CONTRACT SPECIFICATION
2. Contract description
The EIB is investigating the opportunity to provide funding to the Georgian Government for the new construction of four lanes highway for Grigoleti –Kobuleti bypass km 0 - 000 + km 14 - 000. In this context, the supervision service will be conducted in line with the obligations envisaged by the civil works contract - The General Conditions that follow are the Bank Harmonized Edition of the Conditions of Contract for Construction prepared and copyrighted by the International Federation of Consulting Engineers (Fédération Internationale des Ingénieurs-Conseils, or FIDIC), FIDIC 2010-All rights reserved. Also, the consultant will be responsible for the design review prior to the commencement of the works.
3. Maximum budget
Type of the Contract – Time Based
EUR 5 000 000, 00 NET
CONDITIONS OF PARTICIPATION
4. Eligibility
Participation is open to all legal persons in accordance with the EIB Guide to Procurement http://www.eib.org/projects/publications/guide-to-procurement.htm
5. Number of applications
No more than one application can be submitted by a natural or legal person whatever the form of participation (as an individual legal entity or as leader or member of a consortium submitting an application). In the event that a natural or legal person submits more than one application, all applications in which that person has participated will be excluded.
6. Shortlist alliances prohibited
Any proposal received from bidders comprising firms other than those mentioned in the short-listed application forms will be excluded from this restricted tender procedure. Short-listed candidates may not form alliances or subcontract to each other for the contract in question.
7. Grounds for exclusion
As part of the application form, candidates must submit a signed declaration, included in the standard application form (see point 15 below), to the effect that they are not in any of the exclusion situations listed therein.
8. Sub-contracting
Sub-contracting is allowed, up to a maximum of 20% of the initial contract value.
9. Number of candidates to be short-listed
On the basis of the applications received, between 4 and 8 candidates will be invited to submit detailed tenders for this contract. If the number of eligible candidates meeting the selection criteria is less than the minimum of 4, the Contracting Authority may invite the candidates who satisfy the criteria to submit a tender.
PROVISIONAL TIMETABLE
9. Provisional date of invitation to tender
August 2017
10. Provisional commencement date of the contract
November 2017
11. Initial period of implementation of tasks and possible extension of the contract
The initial period of execution of the contract shall be of 24 months. This period may be extended, with the prior approval of the Contracting Authority. Note: The duration of the service will be specified at the RFP stage, we will know exact duration after approval of the bidding documents for the construction (construction period plus defect period)
SELECTION AND AWARD CRITERIA
12. Selection criteria
The following selection criteria will be applied to candidates. In the case of applications submitted by a consortium, these selection criteria will be applied to the each member of consortium
1) Economic and financial capacity of candidate (based on item 3 of the application form). In case of applicant being a public body, equivalent information should be provided.
(a) The annual turnover of the candidate (individual company or the each member consortium overall) must be of at least EUR 800,000 for each of the last three years for which accounts have been closed. Note to candidates: In the application form, please make sure to include the actual year for which the data is provided
2) Professional capacity of candidate (based on items 4 and 5 of the application form)
(a) The number of the permanent staff of the candidate (individual company or the each member of consortium) currently working in fields relevant for the technical capacity criterion below, must be at least 30 for each of the last three years (2015, 2016, 2017). Note to candidates: In the application form, please make sure to include the actual year for which the data is provided
(b) For each of the last three years (2015, 2016, 2017), at least 50% of the overall number of staff of the candidate (individual company or the each member consortium) is permanent. Note to candidates: In the application form, please make sure to include the actual year for which the data is provided
3) Technical capacity of candidate (based on items 5 and 6 of the application form)
(a) The candidate (individual company or the each member consortium) has successfully carried out, during the last 5 years (from 2012 up to the deadline for the receipt of applications indicated under item 14 below), at least 2 projects, each of a minimum value of EUR 1 mil equivalent, covering the supervision of construction works for large-scale (above EUR 20.0 mil equivalent) infrastructure projects in the roads sector (highway, motorway). If more than 8 eligible candidates meet the above selection criteria, the relative strengths and weaknesses of the applications of these candidates must be reexamined to identify the eight best applications for the tender procedure. The only factors which will be taken into consideration during this re-examination are, in order of precedence:
1) The number of projects brought as reference which comply with the requirements of criteria 3(a)
2) In case of competition between two or more applicants having the same number of relevant reference projects (as per additional criterion 1 above), the number of references complying with criterion 3(a) above which have been implemented in Caucasian Region  will prevail.
13. Award criteria
Best value for money
14. Deadline for receipt of applications
The applications must be received by the Contracting Authority no later than 17:00 hrs. CET on 22 August 2017. Any application received after this deadline will not be considered.
15. Application format and details to be provided
Applications must be submitted using the standard application form (available from the following Internet address: http://www.eib.org/attachments/med/ta_application_form_en.doc  whose format and instructions must be strictly observed.
Any additional documentation (brochure, letter, etc) sent with an application will not be taken into consideration.
16. How applications may be submitted
Applications must be submitted in English exclusively to the Contracting Authority:
• EITHER by recorded delivery (official postal service) to :
Mr. Zaza Simonia, Deputy Chairman
•OR hand delivered (including courier services) to:
Roads Directorate of Georgia
Mr. Nikos Papunidi, Implementation Consultant
Phone: +995 32 2 37 05 08 (Int 3-11)
The Contract title and the Reference code (see item 1 above) must be clearly marked on the envelope containing the application and must always be mentioned in all subsequent correspondence with the Contracting Authority.
Applications submitted by any other means will not be considered.
Applications submitted by the E-mail will not be considered.
17.Alteration or withdrawal of applications
Candidates may alter or withdraw their applications by written notification prior to the deadline for submission of applications. No application may be altered after this deadline.
Any such notification of alteration or withdrawal shall be submitted clearly indicating in the outer envelope (and the relevant inner envelope if used) must be marked 'Alteration' or 'Withdrawal' as appropriate.