შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მეორე პროექტი (SLRP II)
კონტრაქტის დასახელება: 2015 წელს ძლიერი წვიმებისა და მეწყერისაგან დაზიანებული ადგილობრივი მნიშვნელობის ნატანები-შრომა-ურეკის (კმ1-კმ18) საავტომობილო გზის მონაკვეთების აღდგენითი სამუშაოები.
სატენდერო მოწვევა: SLRP II/CW/NCB-17
1. საქართველომ მიიღო მსოფლიო ბანკის დაფინანსება შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მეორე პროექტისთვის (SLRP II). აღნიშნული დაფინანსების გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება 2015 წელს ძლიერი წვიმებისა და მეწყერისაგან დაზიანებული ადგილობრივი მნიშვნელობის ნატანები-შრომა-ურეკის (კმ1-კმ18) საავტომობილო გზის მონაკვეთების აღდგენითი  სამუშაოების ასანაზღაურებლად.
2. პროექტის განმახორციელებელი უწყება, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს ქვემდებარეობაში არსებული სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს, სარეაბილიტაციო სამუშაოების განსახორციელებლად წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები. სარეაბილიტაციო სამუშაოების განხორციელების პერიოდია  4 თვე.
3. სამუშაოების სავარაუდო ღირებულება შეადგენს 647 488.37 ლარს, ყველა სახის გადასახადის და სახელმწიფო მოსაკრებელის ჩათვლით, როგორც ეს წარმოდგენილია სატენდერო დოკუმენტაციის (I ტომი, ნაწილი 1) - ინსტრუქციის  ტენდერში მონაწილეთათვის  14.7 ქვეთავში. თუმცა, ტენდერში მონაწილის პასუხმისმგებლობაა წარმოდგენილი სატენდერო ფასი, რომელიც შესაძლებელია იყოს წინასწარ ღირებულებაზე მაღალი ან დაბალი, შეესაბამებოდეს ადგილობრივი საბაზრო ფასებს და აგრეთვე გათვალისწინებული იყოს ნებისმიერი სხვა ფაქტორი, რომელთაც შეიძლება გავლენა იქონიონ წარმოდგენილი სამუშაოების ჩატარების ღირებულებაზე.
ა. უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში (2013, 2014 და 2015) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 350 000.00 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისგან, გაყოფილი 3 წელზე;
ბ. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში მინიმუმ ერთ ობიექტზე ანალოგიური ხასიათისა და სირთულის სამუშოებს (სამუშაოები ძირითადად დასრულებული უნდა იყოს) ღირებულებით (ა) 1 (ერთი) კონტრაქტი არანაკლებ 500 000.00 ლარის ოდენობით.
გ. არანაკლებ 15 000 მ3 მიწის მოწყობის სამუშაოების შესრულება, რომელიმე ერთ წელს სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში.
ე. პრეტენდენტის მხრიდან წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების, სხვა საკონტრაქტო ვალდებულებების, გარდა ავანსის თანხისა რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში, ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 150,000 ლარის ოდენობით.
6. სატენდერო წინადადებები უნდა აიტვირთოს ელექტრონულად, სატენდერო დოკუმენტაციის (I ტომი, ნაწილი 1) - ინსტრუქციის  ტენდერში მონაწილეთათვის 25.1 პუნქტის შესაბამისად. დაგვიანებით წარმოდგენილი სატენდერო წინადადებები არ დაიშვება. სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადაა: როგორც მითითებული სახელმწიფო შესყიდვების ელექტრონულ სისტემაში. სახელმწიფო შესყიდვებით გათვალისწინებული პროცედურები არ ვრცელდება აღნიშნულ შესყიდვაზე.
 ელექტრონული სარეზერვო აუქციონის 3 რაუნდი აღარ გამოიყენება. რაუნდები აღნიშნული შესყიდვისთვის არ გამოიყენება.
 კონტრაქტის სავარაუდო ღირებულება ცხადდება ელექტრონული შესყიდვების სისტემაში, რაც ტენდერის მონაწილეებს აძლევს შესაძლებლობას თავად წარმოადგინონ სატენდერო ფასი, რომელიც შესაძლებელია იყოს სავარაუდო ღირებულებაზე მაღალი ან დაბალი, შეესაბამებოდეს ადგილობრივი საბაზრო ფასებს და, აგრეთვე, გათვალისწინებული იყოს ნებისმიერი სხვა ფაქტორი, რომელთაც შეიძლება გავლენა იქონიონ შემოთავაზებული სამუშაოების ღირებულების განსაზღვრაზე.
 გთხოვთ, გაითვალისწინოთ რომ სამუშაოების შესყიდვა ჩატარდება ეროვნული ტენდერის (NCB) პროცედურებით, რომლებიც აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშაოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით (2011 წლის იანვარი, განახლებული 2014 წლის ივლისში)”. გთხოვთ, ინფორმაციის დასაზუსტებლად შეკითხვები ატვირთოთ ელექტრონული შესყიდვების სისტემაში. ყველა შეკითხვის პასუხი ასევე აიტვირთება ელექტრონული შესყიდვების სისტემაში.
7. ყველა სატენდერო წინადადებას თან უნდა ახლდეს სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაცია. სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაცია ძალაში უნდა იყოს სატენდერო წინადადების მოქმედების ვადის გასვლის დღიდან 28 დღის განმავლობაში (ანუ 90 დღე +28 დღე=118 დღე). ერთობლივი საწარმოს მიერ სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემთხვევაში პრეტენდენტი ყურადღებით უნდა გაეცნოს სატენდერო დოკუმენტაციის  (I ტომი, ნაწილი 1) - ინსტრუქციის  ტენდერში მონაწილეთათვის 19.8 პუნქტს, რადგან ხსენებულ პუნქტთან შეუსაბამობა შესაძლოა სატენდერო წინადადების უარყოფის საფუძველი გახდეს.

Contract Title: Restoration Works for Road Sections Damaged in 2015 by Heavy Rainfalls and Landslide
Activity on the Local Road Natanebi – Shroma – Ureki (Km1 – Km18)
Bid invitation No.: SLRP II/CW/NCB-17
1. Georgia has received financing from the World Bank toward the cost of the Second Secondary and Local Roads Project (SLRPII), and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for Restoration Works for Road Sections Damaged in 2015 by Heavy Rainfalls and Landslide Activity on the Local Road Natanebi – Shroma – Ureki (Km1 – Km18) .
2. The project implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites eligible bidders to submit their bids for execution of preliminary and soil works and Environmental Improvement Activities. Implementation period for execution of works is 4 months.
The estimated cost of proposed works is GEL 647 488. 37 including all taxes, duties and other governmental levies as elaborated under clause ITB - 14.7. However, it is the responsibility of the bidder to submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, based on the current market prices and any other factors which may influence the pricing of the proposed works.
3. Bidders shall meet the following minimum qualifying criteria to qualify for award of the contract:
a. Average annual construction turnover of at least 350, 00.00 GEL within the last 3 years (2013, 2014 and 2015), divided by 3 years.
b. Experience as prime contractor, joint venture member, management contractor or sub-contractor in the construction of at least one work of a nature and complexity equivalent to the works within the last three (3) years prior to the bid submission deadline, (works should be substantially completed) with a value of (a) one (1) contract of minimum value GEL 500,000.00
c. At least 15 000 m3 of earth works executed in any one year within the last three (3) years prior to the bid submission deadline,
d. The evidence that the bidder is not involved in any litigation with regard to its bankruptcy, reorganization or liquidation;
e. Liquid assets and/or credit facilities, net of other contractual commitments and exclusive of any advance payments which may be made under the Contract, of no less than 150,000 GEL.
f. Additional Qualification Criterion as defined in Bidding documents Volume I (Part 2) Section III – Evaluation and Qualification Criteria of Bidding Documents.
4. A complete set of bidding documentation in English language in electronic format can be downloaded for free.
5. Bids shall be submitted electronically as outlined in ITB 25.1. Late bids will not be accepted. Deadline for electronic bids submission is: as stated in the state E-procurement system. Government procurement procedures SHALL NOT apply for this procurement.
 Functionality of the three rounds of e-Reverse auction is removed. Rounds will not be applicable.
 The estimated cost of the contract is disclosed in the e-Procurement system and bidders can submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, however pricing the bid is the responsibility of the
bidder which shall be based on the current market prices and any other factors which may influence the pricing of the proposed works.
 Please note that bidding is conducted under National Competitive Bidding procedures as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers January, 2011 (“Procurement Guidelines”). Requests for clarification should be submitted through the Georgian Government E-Procurement System.
6. All bids should be submitted together with the Bid Security Declaration. Bid Security Declaration shall be valid for 28 days beyond the validity of the Bid (i.e., 90 days+28 days = 118 days). For bids submitted by a JV bidder shall carefully read ITB 19.8 as failure to comply with this ITB may be grounds for bid rejection.
7. Name: Giorgi Seturidze
Position: Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of