კრედიტის/სესხის # IBRD 8599-GE
დავალების სახელწოდება:  საგზაო ქსელის შეფასება, დეტალური პროექტის მომზადება, გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის დოკუმენტების და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება გურიის რეგიონში რეაბილიტაციისა და მოვლა-შენახვის შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტის განსახორციელებლად და მონიტორინგის/საზედამხედველო მომსახურების გაწევა
კონტრაქტი/RFP # SRAMP/CS/QCBS-01
საიდენტიფიკაციო #:  SRAMP PP, პუნქტი №1.3
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ კონსულტანტებს ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: ”საგზაო ქსელის შეფასება, დეტალური პროექტის მომზადება, გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის დოკუმენტების და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება გურიის რეგიონში რეაბილიტაციისა და მოვლა-შენახვის შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტის განსახორციელებლად და მონიტორინგის/საზედამხედველო მომსახურების გაწევა".
მოკლე სიაში მოხვედრის კრიტერიუმებია:
1. მსგავსი გამოცდილება როგორიცაა:
1.1       ტექნიკურ–ეკონომიკური დასაბუთების/შეფასებების მომზადება (მათ შორის სატენდერო დოკუმენტაციის/კონტრაქტების მომზადება) რეაბილიტაციისა და მოვლა-შენახვის შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტებისთვის ევროპული სტანდარტების შესაბამისად წარმატებით დასრულებული 2007 წელს ან მას შემდეგ.
1.2       გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის დოკუმენეტის მომზადება საშუალო ზომის საგზაო პროექტებისთვის დასრულებული 2007 წელს ან მას შემდეგ.
1.3       დეტალური პროექტის მომზადება ასფალტის საფარიანი გზების მშენებლობისთვის/რეაბილიტაციისთვის ევროპული სტანდარტების შესაბამისად წარმატებით დასრულებული 2007 წელს ან მას შემდეგ.
1.4       მონიტორინგი/ზედამხედველობა რეაბილიტაციისა და მოვლა-შენახვის შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტებისთვის, რომელიც მოიცავს გზების მოვლა-შენახვის სამუშაოების ზედამხედველობას რომელშიც ანაზღაურება ხდება წინასწარ დადგენილი მომსახურების დონის შესრულების შესაბამისად წარმატებით დასრულებული 2007 წელს ან მას შემდეგ.
საკონსულტაციო მომსახურების სავარაუდო ხანგრძლივობაა 3 წელი და 11 თვე, მათ შორის პირველი 11 თვე განკუთვნილია ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთების, დეტალური პროექტის, გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის დოკუმენეტების და სატენდერო დოკუმენტაციის მოსამზადებლად. ამის შემდეგ, დამქირავებელი განახორციელებს სატენდერო პროცედურებს სამუშაოების კონტრაქტის შესასყიდად და კონტრაქტორის შესარჩევად, რის შემდეგაც კონსულტანტი დაიწყებს 3-წლიან მონიტორინგს/ზედამხედველობას სამუშაოებზე.
კონსულტანტებს შეუძლიათ გაერთაინდნენ კვალიფიკაციის გაუმჯობესების მიზნით. გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მსოფლიო ბანკისთვის მისაღები გაერთიანების ფორმაა ან ქვე-კონსულტანტი ან ერთობლივი საწარმო. წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში ნათლად უნდა იყოს მითითებული ასოციაციის სახე. ქვე-კონსულტანტების გამოცდილება არ იქნება გათვალისწინებული კომპანიის კორპორატიული გამოცდილების შეფასების დროს. დავალების შესაბამისი პროექტების განხორციელების გამოცდილება წარმოდგენილ უნდა იქნას №1 ფორმის სახით, რომელიც განთავსებულია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ვებ-გვერდზე www.georoad.ge შემდეგ ბმულზე:
კონსულტანტების მიერ წარმოდგენილი ინტერესის გამოხატვა არ უნდა აღემატებოდეს 40 გვერდს. დანართის სახით შესაძლებელია კომპანიის ბროშურის წარმოდგენა, რაზეც გვერდების რაოდენობის შეზღუდვა არ ვრცელდება.
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება  კონსულტანტის კვალიფიკაციისა  და ღირებულების შერჩევის მეთოდით მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად: მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტის შერჩევა და დაქირავება (2011 წლის იანვრის გამოცემა, განახლებული 2014 წლის ივლისში).
ინტერესის გამოხატვა წერილობითი სახით წარმოდგენილ უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე (პირადად, ფოსტის, ფაქსის ან ელექტრონული ფოსტის საშუალებით) არაუგვიანეს 2017 წლის 21 აპრილის, 17:00 საათისა.

Credit/Loan No: IBRD 8599-GE
Assignment Title: Assessment of Road Network, Preparation of Detailed Design, Environmental and Social Management Documents, and Bidding Documents for Implementation of a Rehabilitation and Maintenance Output and Performance-Based Road Contract (OPRC) in Guria Region and Provision of Monitoring/Supervision Services
Contract/RFP No: SRAMP/CS/QCBS-01
Reference No. SRAMP PP, Item No. 1.3;
Georgia has received financing from the World Bank towards the cost of the Secondary Road Asset Management Project and intends to apply part of the proceeds to payments for goods, works, and related services and consulting services to be procured under these projects, which will be jointly financed by the Government of Georgia.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consultants to express their interest in providing the following services: “Assessment of Road Network, Preparation of Detailed Design, Environmental and Social Management Documents, and Bidding Documents for Implementation of a Rehabilitation and Maintenance Output- and Performance-Based Road Contract (OPRC) in Guria Region and Provision of Monitoring/Supervision Services”.
1. Similar experience in:
1.1  Preparation of Feasibility/Assessment Studies (including preparation of Bidding Documents/Development of Contracts) for OPRC in accordance with the European Standards Successfully Completed in or after 2007;
1.2  Preparation of environmental and social management documents for medium-size roads projects successfully completed in or after 2007;
1.3  Preparation of Detailed Design for asphalt paved roads the Construction/Rehabilitation in accordance with the European Standards of which were Successfully Completed in or after 2007;
1.4  Monitoring / Supervision of OPRC necessarily including supervision of road maintenance works/services where payments are based on meeting pre-set service levels in or after 2007.
The estimated duration of the assignment is 3 years and 11 months, out of which the first 11 months will be dedicated to Feasibility Study, Preparation of Detailed Design, Environmental and Social Management Documents, and Bidding Documents. After that, the Client will conduct a bidding process for the civil works Contract and select a contractor, the Consultant will start a 3-year Supervision/Monitoring activity.
The consultants are strongly advised to limit their Expression of Interest to 40 pages. Company brochures may be included as an Annex, and will not be affected by the limit of 40 pages.
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than April 21, 2017, 17:00 hours.