შეტყობინება ტენდერის გამოცხადების შესახებ
საქართველომ (შემდგომში მსესხებელი) ევროპის საინვესტიციო ბანკისაგან მიიღო სესხი (შემდგომში ,,ბანკი“) საქართველო აღმოსავლეთ–დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალი ა/ბ პროექტის განსახორციელებლად. მოწვევა საერთაშორისო ტენდერში მონაწილეობის მისაღებად უკავშირდება კონტრაქტს E60 ავტომაგისტრალის სამტრედია–გრიგოლეთი გზის მონაკვეთის მშენებლობისათვის კმ 30+000 – კმ 42+000 (ლოტი III)
კონტრაქტი მოიცავს სამტრედია–გრიგოლეთის ოთხზოლიანი ავტომაგისტრალის მშენებლობას, რომლის მთლიანი სიგრძე შეადგენს 12 კმ–ს. ავტომაგისტრალის პროექტი მომზადდა და გზა აშენდება საქართველოსა და TEM სტანდარტების შესაბამისად.
კონტრაქტი განხორციელდება 2016 წლის სექტემბრიდან 2018 წლის სექტემბრამდე.
საგანი |
მოთხოვნა |
ერთი პირი |
ერთობლივი საწარმო |
||
ყველა წევრი ერთობლივად |
თითოეული პარტნიორი |
ერთი პარტნიორი |
|||
ფინანსური მდგომარეობა |
აუდიტირებული ბალანსები ან თუ აპლიკანტის ქვეყნის კანონმდებლობა აღნიშნულს არ მოითხოვს, დამკვეთისათვის მისაღები სხვა ფინანსური დოკუმენტები, რომლებიც ფარავს ბოლო 5 წელს და ასახავს შემდეგს:აპლიკანტის მდგრადი ფინანსური მდგომარეობა და მისი მრავალწლიანი მომგებიანობა. 2010 წლიდან 2014 წლის ჩათვლით. |
უნდა შეესაბამებოდეს მოთხოვნას |
N/A |
საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა |
მინიმალური საშულო წლიური სამშენებლო ბრუნვა USD 85 000 000.00, რომელიც დაანგარიშდება ბოლო 5 წლის განმავლობაში მიმდინარე და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული შემოსავალი.
სამშენებლო ბრუნვა უნდა შეადგენდეს არანაკლებ USD 100 000 000.00 -ს ქვეყნის გარეთ ბოლო 5 წლის განმავლობაში ჯამურად. |
უნდა შეესაბამებოდეს მოთხოვნას
უნდა შეესაბამებოდეს მოთხოვნას 25%
უნდა შეესაბამებოდეს მოთხოვნას 40%
მშენებლობის გამოცდილება |
ბოლო 5 წლის განმავლობაში კონტრაქტორად, მართვის კონტრაქტორად ან ქვე–კონტრაქტორად მუშაობის გამოცდილება მინიმუმ 2 კონტრაქტში, რომლის ღირებულებაა მინიმუმ USD 70 000 000.00 , რომელიც მან წარმატებით დაასრულა და წარმოადგენს შემოთავაზებულ სამუშაოთა ანალოგიას. ასევე, 1 კონტრაქტი უნდა იყოს FIDIC red book, რომელიც დაფინანსებულია საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტის მიერ. |
მშენებლობის სპეციფიკური გამოცდილება
ზემოაღნიშნული ან სხვა კონტრაქტებისათვის, რომლებიც განხორციელდა ასახული პერიოდის განმავლობაში, მშენებლობის მინიმალური გამოცდილება შემდეგი მიმართულებით: |
(1) 380,000 m2 ასფალტ–ბეტონის საფარის სამუშაოები ნებისმიერი 2 წლის განმავლობაში ბოლო 5 წლის მანძილზე. |
|||||
(2) 1 600,000 m3 მიწის სამუშაოები ნებისმიერი 3 წლის განმავლობაში ბოლო 5 წლის მანძილზე |
(3) 5000 m2 ხიდის სამუშაოები ნებისმიერი 1 წლის განმავლობაში ბოლო 5 წლის მანძილზე |
ბატონი ირაკლი ხერგიანი ასლი ნიკოს პაპუნიდი
ელ–ფოსტა: info@georoad.ge nikos.papunidi@georoad.ge
გადახდის მიზანი: სატენდერო მოსაკრებელი საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტისათვის – სამტრედია–გრიგოლეთი გზის მონაკვეთის (ლოტი III) მშენებლობისათვის პროექტის სახელწოდების მითითებით. მოთხოვნის შემთხვევაში, ფაქსით გამოგზავნილი დოკუმენტის საუძველზე, სატენდერო დოკუმენტაცია შესაძლებელია გაიგზავნოს კურიერის მეშვეობით მონაწილის ხარჯებით. მსესხებელს არ გააჩნია პასუხისმგებლობა დოკუმენტაციის დანიშნულების ადგილას მისვლაზე.
სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის გარანტია 3,000,000 ლარი (სამი მილიონი ლარი) ან ექვივალენტი კონვერტირებად ვალუტაში. სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის გარანტიის თანხის ექვივალეტი კონვერტირებად ვალუტაში განისაზღვრება გაცვლითი კურსით, რომელიც გამოქვეყნებულია ვებ–გვერდზე www.nbg.gov.ge სატენდერო წინადადების წარდგენის ბოლო ვადამდე 28 დღით ადრე.
სატენდერო წინადადებები უნდა წარმოადგინოთ დალუქული კონვერტებით წარწერით: „სამტრედია, გრიგოლეთი, ლოტი III-ის მშენებლობა“ არაუგვიანეს 27 მაისი 2016, 17:00 საათამდე ადგილობრივი დროით, შემდეგ მისამართზე: ალ ყაზბეგის გამზირი 12. 0160, თბილისი, საქართველო. სატენდერო წინადადებები გაიხსნება დაყოვნებლივ, მონაწილეთა წარმომადგენლების თანდასწრებით.

Georgia (hereafter referred to as “the Borrower”) has received a loan from the European Investment Bank - EIB (hereafter referred to as “the Bank”) - towards the cost of the Georgia East West Highway – A/B Project. This International Invitation for Tenders relates to the contract for Construction of Samtredia-Grigoleti Road Section Km 30+000 – Km 42+000 of E-60 Highway (Lot III)
This contract will include the new construction of four-lane Samtredia -Grigoleti Highway with the total length of 12 km. The Highway is designed and shall be constructed in accordance with the Georgian standard and TEM standard.
This Contract is expected to be implemented from September 2016 to September 2018.
Financial Requirements
Criteria |
Compliance Requirements |
|||
Requirement |
Single Entity |
Joint Venture |
||
All Partners Combined |
Each Partner |
One Partner |
Submission of audited balance sheets or if not required by the law of the Applicant’s country, other financial statements approved by certified accountant and acceptable to the Employer, for the last five (5) years to demonstrate the current soundness of the Bidder ’s financial position and its prospective long term profitability. |
must meet requirement |
not applicable |
||||
Minimum average annual construction turnover of US$ 85 million (Eighty five Million USD) calculated as total certified payments received for contracts in progress or completed within the last 5 (five) years: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 divided by five (5) years |
must meet 25% of the requirement |
must meet 40% of the requirement |
Minimum construction turnover in foreign countries shall be more US$ 100 million (One hundred Million) within the last 5 (five) years in total. |
Construction Experience |
Participation in at least two contracts that have been successfully completed within the last 5 five years, starting from 1st January 2011 until application submission deadline and that are similar to the proposed works, where the value of the Bidder’s participation exceeds US$ 70 million (Seventy million USD), of which at least one contract should be FIDIC red Book funded by international financial institutions such as European Investment Bank (EIB), Japan International Cooperation Agency (JICA) World Bank (WB), Asian Development Bank (ADB), European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and International Development Association (IDA). |
The similarity of the Bidder’s participation shall be based on the physical size, nature of works, complexity, methods, technology or other characteristics as described in Section 6, Employer’s Requirements. |
Construction Experience in Key Activities |
For the above or other contracts executed during the period stipulated in above, a minimum construction experience in the following key activities: |
must meet requirements |
Earthwork |
1 600 000 m3 in any 3 (three) years within last 5 (five) years |
Construction of new road with asphalt concrete pavement |
380 000 m2 in any 2 (two) years within last 5 (five) years |
Construction of new bridge |
5000 m2 in any 1 (one) year within last 5 (five) years |
To Mr. Irakli Khergiani cc Mr. Nikos Papunidi
Email: info@georoad.ge nikos.papunidi@georoad.ge
Payment Designation: Tender fee for the Roads Department for the Construction of Samtredia-Grigoleti-Cholokhi Lot III bearing the name of the project. On request, against a faxed copy of the evidence of the remittance, the Bidding Documents may be sent by courier service if the transport is previously ordered by the Bidder in his country. The Borrower bears no responsibility for the delivery in such a case.
A Bid Security GEL 3 000,000 (Three Million Georgian Lari) or equivalent amount in a freely convertible currency. For the purpose of determining the equivalent amount of the required Bid Security in a freely convertible currency, the exchange rates published by www.nbg.gov.ge prevailing on the date 28 days prior to the deadline for bid submission shall be applied. fulfilling the conditions indicated in the Bidding Documents must accompany all bids.
All bids must be delivered in closed envelopes bearing the mention “Bid for the Construction of Samtredia-Grigoleti-Cholokhi Lot III not later than 27 May 17:00 local time at the following address 12, Al. Kazbegi Ave. 0160 Tbilisi, Georgia. Bids will be opened immediately in the presence of Bidders’ representatives who choose to attend.