1. 1.            დამკვეთი
ევროპის საინვესტიციო ბანკი საქართველოს მთავრობას უზრუნველყოფს დაფინანსებით საქართველოს აღმოსავლეთ–დასავლეთის მაგისტრალი პროექტისთვის. ამ კონტექსტში, შერჩეული კონსულტანტისგან მოსალოდნელია, რომ შეასრულებს განხორციელების კონსულტანტის საკონსულტაციო მომსახურებას.
1. 3.            მაქსიმალური ბიუჯეტი
24,000.00 ევრო გადასახადების გარეშე
მონაწილეობის პირობები
1. 4.            უფლებამოსილი პრეტენდენტები
ევროპის საინვესტიციო ბანკის შესყიდვების სახელმძღვანელო პრინციპების თანახმად მონაწილეობა შეუძლია ყველა ფიზიკურ პირს.
http://www.eib.org/projects/publications/guide-to-procurement.htm
1. 5.            განცხადებების რაოდენობა
ერთი ფიზიკური პირის მიერ ერთ განცხადებაზე მეტი არ უნდა იქნას წარმოდგენილი. იმ შემთხვევაში როცა ფიზიკური პირი წარმოადგენს ერთზე მეტ განცხადებას, ყველა განცხადება რომელშიც აღნიშნული პირი მონაწილეობს არ დაიშვება.
1. 6.            მოკლე სიაში გაერთიანების შექმნა აკრძალულია
მოკლე სიაში მოხვედრილი კანდიდატები არ შეუძლიათ ჩამოაყალიბონ გაერთიანება ან ქვე–კონტრაქტი ერთმანეთთან აღნიშნული კონტრაქტის ფარგლებში.
1. 7.            ქვე–კონტრაქტი
ქვე–კონტრაქტი დაუშვებელია.
1. 8.            მოკლე სიაში შესაყვანი კანდიდატების რაოდენობა
მიღებული განცხადებებიდან გამომდინარე 4–დან 8 კანდიდატამდე იქნება მოწვეული კონტრაქტის დეტალური წინადადების წარმოსადგენად. თუ უფლებამოსილი კანდიდატების რაოდენობა რომლებიც აკმაყოფილებენ შერჩევის კრიტერიუმებს არის 4–ზე ნაკლები, დამკვეთს შეუძლია პირდაპირ მოიწვიოს კვალიფიციური კანდიდატები წინადადების წარმოსადგენად.
პირობითი განრიგი
1. 9.            ტენდერზე მოწვევის პირობითი თარიღი
აგვისტო 2015 წელი
1. 10.          კონტრაქტის დაწყების პირობითი თარიღი
სექტემბერი 2015 წელი
1. 11.          კონტრაქტის თავდაპირველი ვადა და გაგრძელების შესაძლებლობა
კონტრაქტის შესრულების თავდაპირველი ვადა იქნება 12 თვე. აღნიშნული ვადა შესაძლოა გაგრძელდეს დამკვეთთან შეთანხმების შედეგად.
შერჩევის და კონტრაქტის მინიჭების კრიტერიუმი
1. 12.          მოკლე სიაში მოხვედრის კრიტერიუმია:
• ·მაგისტრის ხარისხი, ინჟინრის დიპლომი ჩაითვლება უპირატესობად;
• ·მინიმუმ ორ–წლიანი სამუშაო გამოცდილება საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების მიერ დაფინანსებულ პროექტებში;
• ·ცოდნა და პრაქტიკული გამოცდილება საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების შესყიდვების პროცედურების და/ან მონიტორინგის და რეპორტინგის, ასევე კონტრაქტის მენეჯმენტის;
• ·მოლაპარაკების წარმოების კარგი უნარი ჩაითვლება უპირატესობად;
• ·ინგლისური და ქართული ენების კარგი ცოდნა სავალდებულოა;
1. 13.          კონტრაქტის მინიჭების კრიტერიუმი
საუკეთესო ღირებულება შემოთავაზებული ფასისთვის.
1. 14.          განცხადებების მიღების ბოლო ვადა
დამკვეთმა აპლიკანტების განცხადებები უნდა მიიღოს არა უგვიანეს 2015 წლის 21 აგვისტოს 17:00 სთ–სა ადგილობრივი დროით. დაგვიანებით მიღებული განცხადებები არ განიხილება.
1. 15.          განცხადების ფორმატი და წარმოდგენის დეტალები
განცხადებები წარმოდგენილი უნდა იქნას თანდართული წერილის სახით, რომელშიც გამოხატული იქნება აღნიშნულ ტენდერში მონაწილეობის სურვილი და ავტობიოგრაფია (CV) ხელმოწერილი კონსულტანტის მიერ.
ნებისმიერი სხვა დამატებითი დაკუმენტაცია (ბროშურა, წერილი და ა.შ) გამოგზავნილი განცხადებასთან ერთად არ განიხილება.
1. 16.          განცხადებების წარმოდგენის პირობები
განცხადებები უნდა იქნას წარმოდგენილი ინგლისურ ენაზე დამკვეთის სახელზე ან:
• ბეჭდური ვერსია მისამართზე:
ირაკლი ლითანიშვილი, თავმჯდომარის მოადგილე
ტელ: + 995 322 37-05-08
კონტრაქტის სახელწოდება (იხილეთ ზემოთ 1 პუნქტი) უნდა იქნას კონვერტზე მკაფიოდ მითითებული და დამკვეთთან შემდგომი მიმოწერის დროს ყოველთვის უნდა იქნს მოხსენიებული.
ან:
• ელ.ფოსტაზე:
1. 17.          განცხადების შეცვლა ან გაუქმება
აპლიკანტს შეუძლია შეცვალოს ან გააუქმოს თავისი განცხადება წერილობითი შეტყობინების საფუძველზე განცხადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე. განცხადებების შეცვლა ბოლო ვადის შემდეგ არ დაიშვება.
1. 18.          კომუნიკაციის ენა
ყველა სახის წერილობითი კომუნიკაცია ტენდერის პროცედურების და კონტრაქტის შესახებ უნდა განხორციელდეს ინგლისურ ენაზე.

Address Kazbegi ave. 12 0160, Tbilisi, Georgia
The EIB provides funding to the Georgian Government for the Project – Georgia East West Highway. In this context, the selected consultant is expected to provide the consultancy service of an Implementation Consultant.
3. Maximum budget
EUR 24.000.00 NET
CONDITIONS OF PARTICIPATION
4. Eligibility
Participation is open to all natural persons in accordance with the EIB Guide to Procurement http://www.eib.org/projects/publications/guide-to-procurement.htm
5. Number of applications
No more than one application can be submitted by a natural person. In the event that a natural person submits more than one application, all applications in which that person has participated will be excluded.
6. Shortlist alliances prohibited
Short-listed candidates may not form alliances or subcontract each other for the contract in question.
7. Sub-contracting
Sub-contracting is not allowed.
8. Number of candidates to be short-listed
On the basis of the applications received, between 4 and 8 candidates will be invited to submit detailed tenders for this contract. If the number of eligible candidates meeting the selection criteria is less than the minimum of 4, the Contracting Authority may directly invite the candidates who satisfy the criteria to submit a tender.
PROVISIONAL TIMETABLE
9. Provisional date of invitation to tender
August 2015
10. Provisional commencement date of the contract
September 2015
11. Initial period of implementation of tasks and possible extension of the contract
The initial period of execution of the contract shall be of 12 months. This period may be extended, with the prior approval of the Contracting Authority.
SELECTION AND AWARD CRITERIA
12. Shortlisting criteria:
• Master’s Degree, Engineer’s diploma will be an advantage;
• At least two years working experience in IFI funded projects;
• Knowledge and practical experience in IFI’s procurement procedures and/or monitoring and reporting, as well as contract management;
• Strong negotiation skills will be an advantage;
• Good knowledge of English and Georgian languages is mandatory;
13. Award criteria
Best value for money
14. Deadline for receipt of applications
The applications must be received by the Contracting Authority no later than 17:00 hrs. local (Tbilisi) time on or before August 21st 2015. Any application received after this deadline will not be considered.
15. Application format and details to be provided
Applications must be submitted in a form of a cover letter underlining the intention to participate in subject selection accompanied by a recent CV (Curriculum Vitae) which should be signed by the Consultant.
Any additional documentation (brochure, letter, etc) sent with an application will not be taken into consideration.
16. How applications may be submitted
Applications must be submitted in English exclusively to the Contracting Authority either by:
• Recorded delivery to :
Irakli Litanishvili, Vice-Chairman
Address Al. Kazbegi ave. #12, 0160, Tbilisi, Georgia
Phone: +995 32 2 37 05 08
The Contract title (see item 1 above) must be clearly marked on the envelope containing the application and must always be mentioned in all subsequent correspondence with the Contracting Authority.
Or by:
• E-mail to:
17. Alteration or withdrawal of applications
Candidates may alter or withdraw their applications by written notification prior to the deadline for submission of applications. No application may be altered after this deadline.