დავალების სახელწოდება: მლაშე-მოხე-დერცელი კმ1-კმ11.34 და ბოლნისი-სიონის მონასტრის კმ0-კმ9 გზების მონაკვეთების ბუფერულ ზონებში ტყის ინვენტარიზაციის ჩატარება
კონტრაქტი/FP № SLRPIII/CS/CQS-02
საიდენტიფიკაციო №: SLRPIII PP, პუნქტი №32
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (კონსულტანტებს) ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: მლაშე-მოხე-დერცელი კმ1-კმ11.34 და ბოლნისი-სიონის მონასტრის კმ0-კმ9 გზების მონაკვეთების ბუფერულ ზონებში ტყის ინვენტარიზაციის ჩატარება.
დაინტერესებულმა კომპანიებმა უნდა წარმოადგინონ აღნიშნული მომსახურების გასაწევად საჭირო გამოცდილების დამადასტურებელი ინფორმაცია. ინტერესის გამოხატვა უნდა მოიცავდეს (მაგრამ არ არის შეზღუდული) შემდეგს: შესაბამისი გამოცდილება მსგავსი დავალებების განხორციელებაში, ძირითადი პერსონალის კვალიფიკაცცის შესახებ ინფორმაცია და კორპორატიული პროფილი.
ამ დავალების მიზანია მლაშე-მოხე-დერცელი კმ1-კმ11.34 და ბოლნისი-სიონის მონასტრის კმ0-კმ9 გზების მონაკვეთებზე სახელმიწო სატყეო ფონდის საკუთრებაში არსებული მერქნული რესურების და ტერიტორიების დადგენა, ზემოაღნიშნული მონაკვეთების ბუფერული ზონების მიხედვით ინვენტარიზაციისა და აღრიცხვის ჩატარება.
•           კომპანიის ზოგადი გამოცდილება;
•           სულ მცირე 3 წლიანი გამოცდილება მსგავსი დავალებების შესრულებაში (ტყის ინვენტარიზაცია და ამორიცხვა)
კომპანიის საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
აღნიშნული დავალება უნდა განხორციელდეს კვალიფიციური კომპანიის მიერ, რომელსაც გააჩნია გეოინფორმაციული სისტემების (GIS), საქართველოს სატყეო და გარემოსდაცვითი კანონმდებლობის შესაბამისი ცოდნა და გამოცდილება ტყის ინვენტარიზაციის ჩატარებაში და ინფრასტრუქტურული პროექტების ზემოქმედების ქვეშ მყოფი სახეობების დადგენაში.
საკონსულტაციო მომსახურების სავარაუდო ხანგრძლივობაა 1 თვე.
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება კონსულტანტის კვალიფიკაციაზე დაფუძნებული შერჩევის მეთოდით მსოფლიო ბანკის ინსტრუქციებით განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად: მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტების შერჩევა და დაქირავება, 2011 წლის იანვარი („კონსულტანტის სახელმძღვანელო პრინციპები”). წარმოდგენილი ინტერესის გამოხატვების საფუძველზე, შედგენილი იქნება მოკლე სია და უმაღლესი შეფასების მქონე კონსულტანტს ეთხოვება ტექნიკური და ფინანსური წინადადებების წარმოდგენა.
ინტერესის გამოხატვის ელექტრონული ან ბეჭდური ვერსია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2015 წლის 22 აპრილის 15:00 საათისა.

The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consulting companies (consultants) to express their interest in providing the following services: “Forest inventory/evaluation along right-of way of Mlashe-Mokhe-Dertseli km10km11.34 road section and Bolnisi-Sioni Monastery km0-km9 road section”
The objective of the assignment is to identify timber resources, conduct inventory and describe part of the right-of way of Mlashe-Mokhe-Dertseli and Bolnisi-Sioni Monastery road sections, which belongs to the State Forest Fund.
Interested companies shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the aforesaid services. Expressions of interest should cover, but not limited to: Experience relevant to the project activities, key staff resources and qualification, corporate profile. They shall include brief CVs of the personnel, who are proposed for the assignment to confirm they have relevant qualification and experience. Consultants may form an association (Please take into account that  form of association acceptable for the World Bank is either sub-consultancy or Joint-Venture and submission must clearly indicate the nature of the association) to enhance their qualifications.  The experience of sub-consultants will not be taken into account while evaluating the corporate experience of the company. Experience in the projects relevant to the assignment should be submitted in the Form N1 uploaded at Roads Department website on www.georoad.ge on the following link:
A consultant will be selected in accordance with the “Consultant’s Qualification Selection” procedures set out in World Bank’s Guidelines: Selection and Employment of Consultants [under IBRD Loans and IDA Credits & Grants] by World Bank Borrowers , January 2011 (“Consultant Guidelines”). On the basis of submitted Expressions of Interest, a short-list will be established and highest ranked consultant will be requested to submit technical and financial proposals.
• General experience of the company;
• Similar experience in forest inventory and/or de-listing in last 3 years;
Consultant’s Qualification Requirements
The assignment shall be carried out by a specialized company with experience in forest inventory, identification of plant species to be impacted by infrastructure projects in various ways, GIS, and good knowledge of the Georgian forest and environmental legislation.
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than April 22, 2015, 15:00 hours.
Position: Head of Foreign Projects Department at the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia