დავალების სახელწოდება:   შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების მეორე პროექტის სოციო-ეკონომიკური ზეგავლენის შეფასება
კონტრაქტი/ RFP # SLRPII/CS/CQS-03
საიდენტიფიკაციო SLRPII PP, Item No.28.3
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ კონსულტანტებს ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების მეორე პროექტის სოციო-ეკონომიკური ზეგავლენის შეფასება.
აღნიშნული დავალების მთავარი მიზანია ხელი შეუწყოს შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების მეორე პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი ზეგავლენის შეფასების კვლევის მე-2 ეტაპის განხორციელებას. აღნიშნული კვლევა ითვალისწინებს შემდეგი მიზნების მიღწევას: (ა) 2013 წელს განხორციელებული ზეგავლენის შეფასების კვლევის შედეგად მიღებული მონაცემთა შეჯამებას და გაანალიზებას; (ბ) პროექტის ფარგლებში შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების რეაბილიტაციის შედეგად მიღებული სოციო-ეკონომიკური ზეგავლენის დეტალური შეფასებისთვის ჩარჩო-დოკუმენტის მომზადებას; (გ) შინამეურნეობების და ბიზნესის გამოკვლევა იმ საკონტროლო და მიზნობრივ არეალში, რომელიც შემოსაზღვრულია აღნიშნული კვლევის პირველი ეტაპით; (დ) პროეტის ზეგავლენის განსაზღვრა ისეთ სპეციფიურ ინდიკატორებზე დაყრდნობით, როგორიცაა: ტრანსპორტირება, ზოგადი კეთილდღეობა, დასაქმება და შემოსული ინვესტიციები, მიწის რესურსების გამოყენება, განათლება და ჯანდაცვა. კვლევის შედეგად უნდა მომზადდეს მიღებულ მონაცემებზე და მიზნებზე დაფუძნებული ანგარიში.
საკონსულტაციო დავალების სავარაუდო ხანგრძლივობა არის 6 თვე.
დაინტერესებულმა კომპანიებმა უნდა წარმოადგინონ აღნიშნული მომსახურების გასაწევად საჭირო გამოცდილების დამადასტურებელი ინფორმაცია. ინტერესის გამოხატვის წერილს უნდა ახლდეს (მაგრამ არ არის შეზღუდული) შემდეგი: შესაბამისი გამოცდილება მსგავს პროექტებთან მიმართებაში, ძირითადი პერსონალის რესურსები და კვალიფიკაცია, კორპორატიული პროფილი. ასევე, წარმოდგენილ უნდა იქნას იმ თანამშრომელთა მოკლე შრომითი ბიოგრაფიები (CV), რომლებიც შემოთავაზებულია დავალების შესასრულებლად და გააჩნიათ შესაბამისი კვალიფიკაცია და გამოცდილება. კონსულტანტებს შეუძლიათ გაერთიანდნენ კვალიფიკაციის გაუმჯობესების მიზნით (გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მსოფლიო ბანკისთვის მისაღები გაერთიანების ფორმაა ან ქვე-კონსულტანტი ან ერთობლივი საწარმო. წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში ნათლად უნდა იყოს მითითებული ასოციაციის სახე).
დავალების შესაბამისი პროექტების გამოცდილება წარმოდგენილ უნდა იქნას ფორმა #1-ის სახით, რომელიც ატვირთულია საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ვებ-გვერდზე www.georoad.ge, შემდეგ მისამართზე: http://www.georoad.ge/?lang=geo&act=tenders&func=menu&uid=1391090819
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება კონსულტანტის კვალიფიკაციაზე დაფუძნებული შერჩევის მეთოდით მსოფლიო ბანკის ინსტრუქციებით განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად: მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტების შერჩევა და დაქირავება, 2011 წლის იანვარი (`კონსულტანტის სახელმძღვანელო პრინციპები”). წარმოდგენილი ინტერესის გამოხატვების საფუძველზე, შედგენილი იქნება მოკლე სია და ყველაზე მაღალი შეფასების მქონე კონსულტანტს ეთხოვება ტექნიკური და ფინანსური წინადადებების წარმოდგენა.
•  კომპანიის ზოგადი გამოცდილება;
•  გამოცდილება მსგავს დავალებებში (ინფრასტრუქტურული პროექტებისთვის სულ მცირე 3 ჩატარებული ზეგავლენის ან/და საბაზისო ან/და მომხმარებელთა კმაყოფილების შეფასების კვლევა).
დაინტერესებულ კონსულტანტებს დამატებითი ინფორმაციის მიღება შეუძლიათ ქვემოთ მითითებულ მისამართზე სამუშაო საათებში 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე.
ინტერესის გამოხატვა უნდა მოხდეს ელექტრონულად ან ბეჭდური მასალების წარმოდგენით ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არა უგვიანეს 2015 წლის 26 მარტის 15:00 საათისა.

Assignment Title: Socio-economic Impact Evaluation of the Second Georgia Secondary and Local Roads Project
Contract/RFP No: SLRPII/CS/CQS-03
Reference No. SLRPII PP, Item No.28.3
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consulting companies to express their interest in providing the following services:  “Socio-economic Impact Evaluation of the Second Georgia Secondary and Local Roads Project”.
The main objectives of the consultancy services are to support the second round of data collection for the Impact Evaluation (IE) exercise for the Secondary and Local Roads II Project (SLRP II). Particularly, the assignment aims to (i) resume the data gathering exercise completed in July 2013 for a detailed Impact Evaluation (IE) framework to assess socio-economic impacts of rehabilitated secondary and local roads in the project affected areas; (ii) conduct household and business surveys for in treatment and control areas defined during the first phase of the IE, and (iii) estimate project impact on specific indicators related to transportation, welfare, employment and investment, land use, and education and health and prepare a report with the findings of the survey.
Interested companies shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the aforesaid services. Expressions of interest should cover, but not limited to: Experience relevant to the project activities, key staff resources and qualification, corporate profile. They shall include brief CVs of the personnel, who are proposed for the assignment to confirm they have relevant qualification and experience. Consultants may form an association (Please take into account that  form of association acceptable for the World Bank is either sub-consultancy or Joint-Venture and submission must clearly indicate the nature of the association ) to enhance their qualifications.  The experience of sub-consultants will not be taken into account while evaluating the corporate experience of the company. Experience in the projects relevant to the assignment should be submitted in the Form N1 uploaded at Roads Department website on www.georoad.ge on the following link:
A consultant will be selected in accordance with the “Consultant’s Qualification Selection” procedures set out in World Bank’s Guidelines: Selection and Employment of Consultants [under IBRD Loans and IDA Credits & Grants] by World Bank Borrowers , January 2011 (“Consultant Guidelines”). On the basis of submitted Expressions of Interest, a short-list will be established and highest ranked consultant will be requested to submit technical and financial proposals.
• General experience of the company;
• Experience in similar assignments (i.e. at least 3 similar impact evaluations and/or baseline surveys and/or user satisfaction surveys for infrastructure projects.);
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than March 26, 2015, 15:00 hours.
Position: Head of Foreign Projects Department at the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia