საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, როგორც აზიის განვითარების ბანკის სატრანსპორტო პროექტების განმახორციელებელი დაწესებულება საქართველოში, გთხოვთ გამოხატოთ ინტერესი პროექტის ასისტენტის პოზიციაზე, აზიის განვითარების ბანკის მიერ დაფინანსებული საქართველოს საგზაო დერეფნის საინვესტიციო პროგრამის სესხები 2560 და 2843 პირველი 2 ტრანშის ფარგლებში. პროექტი მოიცავს 34 კმ სიგრძის ქობულეთის შემოვლითი 2–ზოლიანი გზის მშენებლობას. პროექტის მშენებლობის კომპონენტი მიმდინარეობს ორი კონტრაქტის ფარგლებში და სამუშაოები უნდა დასრულდეს 2016 წელს.
1. ზოგადი მოვალეობები:
პროექტის ასისტენტი ანგარიშვალდებულია საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წინაშე. მისი დაქირავება თავდაპირველად მოხდება სრული განაკვეთით, 12 თვით. კონტრაქტი დაექვემდებარება ვადის გაგრძელებას ყოველწლიურად გაწეული მომსახურების საფუძველზე. ის ანგარიშვალდებული იქნება საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილესთან, რომელიც პასუხისმგებელია პროექტის განხორციელებაზე და ითანამშრომლებს საერთაშორისო პროექტების სამმართველოს თანამშრომლებთან. ის დაეხმარება პროეტის მენეჯერსა და პროექტის განხორციელების სპეციალისტს.
პროექტის ასისტენტი იხელმძღვანელებს საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის შიდა პროცედურებითა და პროექტის ადმინისტრირების სახელმძღვანელოთი (PAM). რომელიც შეთანხმებულია საქართველოს საავტომობილო გზებისა დეპარტამენტსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის.
პროექტის ასისტენტი მჭიდროდ ითანამშრომლებს საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის სხვადასხვა სამმართველოებთან და ანგარიშვალდებული იქნება პროექტის მენეჯერის, პროექტის განხორციელების სპეციალისტის, პროექტის კოორდინატორის (საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამეტის თვმჯდომარის მოადგილე) წინაშე.
პროექტის ასისტენტის მოვალეობები:
• ზედამხედველი ინჟინრის მიერ წარმოდგენილი ანგარიშებისა და სხვა შესაბამისი ინფორმაციის რეგულარული შეგროვება.
• ზედამხედველი ინჟინრის მიერ წარმოდგენილი ანგარიშების რეესტრის წარმოება;
• ფინანსური ინფორმაციის მოპოვება (გადახდები, მათი სტატუსი) საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის შესაბამისი სამმართველოებსა და ევრაზიის სატრანსპორტო კორიდორის საინვესტიციო ცენტრიდან (ETCIC).
• მოპოვებული ინფორმაციის ანალიზი და მისი წარდგენა პროექტის მენეჯერისა და პროექტის განხორციელების სპეციალისტისთვის (ინჟინრის მიერ წარდგენილი ანგარიშები).
• ინფორმაციის შეგროვება სამუშაოთა პროგრესის შესახებ შესრულების შეთანხმებული ინდიკატორების თანახმად.
• მონიტორინგის ღონისძიებების მონაცემთა ბაზის შექმნა და რეგულარული განახლება.
• შესრულების ინდიკატორების მონიტორინგი და შესაბამისი ანგარიშების მომზადება საჭიროებისამებრ.
• სოციალური უსაფრთხოების საკითხების მონიტორინგი არსებული კანონმდებლობის შესაბამისად.
• დახმარება საჩივრების განხილვის მექანიზმის (GRM) განხორციელებაში.
• დახმარება შესყიდვის პროცედურებში პროექტის ფარგლებში.
• დახმარება პროექტის განხორციელების პროცესში.
• ზედამხედველის ინფორმირება მონიტორინგის შედეგების საფუძველზე
• დახმარება ყოველთვიური ანგარიშების მომზადებაში.
• კონტრაქტორების, კონსულტანტებისა და აზიის განვითარების ბანკისათვის გასაგზავნი კორეპონდენციის მომზადება.
• პროექტის დოკუმენტების შენახვა.
კვალიფიკაცია და გამოცდილება:
• მაგისტრის ხარსიხი ან შესაბამისი სერტიფიკატი აკრედიტებული საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან;
• მინიმუმ 3 წლის სამუშაო გამოცდილება დონორების მიერ დაფინანსებულ ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტებში (სამუშაო გამოცდილება პროექტების მონიტორინგის კუთხით ჩაითვლება უპირატესობად);
• ინგლისური და ქართული ენების სრულყოფილი ცოდნა (საუბარი, კითხვა, წერა);
• კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა (Word, Excel, electronic mail).
შერჩევის კრიტერიუმები:
შერჩევა განხორციელდება ინდივიდუალური კონსულტანტის შერჩევის მეთოდის გამოყენებით აზიის განვითარების ბანკის შესყიდვების სახელმძღვანელოს თანახმად, რომელიც ხელმისაწვდომია ვებ–გვერდზე: http://www.adb.org/documents/guidelines-use-consultants-asian-development-bank-and-its-borrowers). გამოყენებული იქნება შეფასების შემდეგი კრიტერიუმები:
2. 70% დავალებასთან დაკავშირებული გამოცდილება.
3. 10% პროექტთან დაკავშირებული გამოცდილება.
აპლიკავიის წარდგენა:
გთხოვთ, წარმოადგინოთ აპლიკაციები ელექტრონული ან დაბეჭდილი ფორმით ქვემოთ მოცემულ მისამართზე არაუგვიანეს ამა წლის 8 ოქტომბრისა 17:00 წუთი
თანამდებობა: საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის საერთაშორისო პროექტების სამმართველოს უფროსი.

Roads Department (RD) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, as the Asian Development Bank Transport Projects' Implementation Agency in Georgia seeks expressions of interest for the position of Project Assistant (PA) for Loans 2560 and 2843, the first two tranches of the Georgia Road Corridor Investment Program financed by ADB. The project comprises construction of a 34 km two-lane bypass skirting Kobuleti. The road construction component of the project is already in progress under two contracts, and the works are scheduled for completion in 2016.
1. General Scope of Duties and Main Responsibilities:
The Project Assistant shall report to the RD. The initial appointment will be full-time for a period of 12 months, subject to extension on a yearly basis based on satisfactory service. He or she will report to the Vice-Chairman of the Road Department responsible for implementation of the project and will closely interact with the staff of the Foreign Project Unit (FPU). He or she will support project manager and project implementation specialist.
The Project Assistant is required to be guided by the internal procedures of RD, and the Project Administration Manual (PAM) agreed between RD and ADB.
The Project Assistant will closely cooperate with different divisions of Roads Department and will directly report to the Project Manager (PM), Project Implementation Specialist (PIS) and Project Coordinator (Vice-Chairman of Roads Department).
The duties and responsibilities of the Project Assistant shall include the following:
- Collect the reports submitted by Supervision Engineer and any other relevant information on a regular basis.
- Maintain the register of reports submitted by Supervision Engineer;
- Collect financial information (disbursements, status of payments etc.) from relevant units of the Roads Department of Georgia (RD), and Eurasian Transport Corridor Investment Center (ETCIC).
- Summarize and analyze the collected information (reports submitted by the Supervision Engineer) for review by PM & PIS.
- Collection of information for monitoring of the progress of works in accordance with agreed performance indicators.
- Develop and regularly update the database of monitoring activities.
- Monitoring of Project performance indicators and preparation of respective reports as needed
- Monitoring of Social Safeguard Issues in compliance with applicable law.
- Assistance in implementation of Grievance Redress Mechanism (GRM)
- Provide assistance in the Procurement procedures under the Project
- Provide assistance in Project implementation process
- Provide Supervision Engineer with feedback, based on monitoring results.
- Provide assistance in preparation of Progress Reports.
- Preparation of project correspondence addressed to the contractors, consultants and ADB.
- Maintain and keep the project related documents
Preferred Qualifications and experience:
- Master’s Degree or relevant certificate from an accredited educational institution;
-
Minimum 3 years working experience under donor financed Infrastructure development projects (Working experience in project monitoring shall be an advance);
- Strong verbal, reading and writing skills in Georgian and English languages;
- Proficiency in standard and specialized desktop computer applications, including Word, Excel, electronic mail.
Selection criteria:
Selection will be done according to the recruitment of individual consultant selection method provided in Guidelines on The Use of Consultants by Asian Development Bank
and Its Borrowers (available at http://www.adb.org/documents/guidelines-use-consultants-asian-development-bank-and-its-borrowers). The following criteria and weights shall apply:
3. 10% Project-related Experience.
Applications electronically or in printed materials must be delivered to the addresses below not later than September 8, 2014 17:00 Local time