სატენდერო მოწვევა # SLRP III/CW/NCB-01 (I ლოტი & II ლოტი)
შიდასახელწიფოებრივი მნიშვნელობის ნოსირიგეჯეთინოქალაქევი გზის კმ11+520 – კმ16 მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები _ I ლოტი; შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ნოქალაქევილეძაძამედიდი ჭყონი გზის კმ1 – კმ7 მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები _ II ლოტი
1. sაქართველომ მიიღო მსოფლიო ბანკის დაფინანსება შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მესამე პროექტისთვის (SLRP III) აღნიშნული დაფინანსების გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება შიდასახელწიფოებრივი მნიშვნელობის ნოსირიგეჯეთინოქალაქევი გზის კმ11+520 – კმ16 მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები _ I ლოტი; შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ნოქალაქევილეძაძამედიდი ჭყონი გზის კმ1 – კმ7 მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები _ II ლოტი ასანაზღაურებლად.
2. პროექტის განმახორციელებელი უწყება, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს, რათა წინასწარი და მიწის სამუშოების განსახორციელებლად და საფარის სარეაბილიტაციოდ დალუქული კონვერტებით წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები. სამშენებლო სამუშაოების განხორციელების პერიოდია I ლოტისთვის 12 თვე და II ლოტისთვის 12 თვე.
3. სამუშაოების წინასწარი ღირებულება შეადგენს  I ლოტისთვის 1, 618,469.00 ლარს და II ლოტისთვის 4, 355,565.00 ლარს, ყველა სახის გადასახადის და სახელმწიფო მოსაკრებელის ჩათვლით, როგორც ეს წარმოდგენილია ინსტრუქციის 14.7 ქვეთავში. თუმცა, ტენდერში მონაწილის პასუხმისმგებლობაა წარმოდგენილი სატენდერო ფასი, რომელიც შესაძლებელია იყოს წინასწარ ღირებულებაზე მაღალი ან დაბალი, შეესაბამებოდეს ადგილობრივი საბაზრო ფასებს და აგრეთვე გათვალისწინებული იყოს ნებისმიერი სხვა ფაქტორი, რომელთაც შეიძლება გავლენა იქონიონ წარმოდგენილი სამუშაოების ჩატარების ღირებულებაზე.
4. სამუშოების შესყიდვა ჩატარდება ეროვნული ტენდერის (NCB) პროცედურებით, რომლებიც აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით (2011 წლის იანვარი)” და სახელმძღვანელო პრინციპების თანახმად ღიაა მონაწილეობის უფლების მქონე ნებისმიერი პრეტენდენტისთვის.
5. დაინტერესებული, ტენდერში მონაწილეობის უფლების მქონე პრეტენდენტები დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად და სატენდერო დოკუმენტების გასაცნობად უნდა დაუკავშირდნენ საავტომობილო გზების დეპარტამენტის საერთაშორისო პროექტების სამმართველოს უფროსს - ვახტანგ რაზმაძეს ქვემოთ მითითებულ მისამართზე 10-დან 17 საათამდე.
6.  პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მინიმალურ საკვალიფიკაციო კრიტერიუმებს, რათა გაიაროს საკვალიფიკაციო შერჩევა კონტრაქტის მისანიჭებლად:
ა. უკანასკნელი 5 (ხუთი) წლის განმავლობაში საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 2,400,000 (ორი მილიონ ოთხასი ათასი) ლარის ან მისი ექვივალენტის ოდენობით;
ბ. ძირითადი კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს უკანასკნელი 3 (სამი) წლის განმავლობაში მინიმუმ ერთ ობიექტზე ანალოგიური ხასიათისა და სირთულის სამუშოებს (სამუშოთა მინიმუმ 80% დასრულებული უნდა იყოს) ღირებულებით არა ნაკლებ 1, 280,000 (მილიონ ორას ოთხმოცი ათასი) ლარის ოდენობით;
გ. არანაკლებ 35,000 მ2 ასფალტ–ბეტონის საფარის სარეაბილიტაციო სამუშოების შესრულება  რომელიმე ერთ წელს უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში.
ე. პრეტენდენტის მხრიდან  წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების, სხვა საკონტრაქტო ვალდებულებების, გარდა ავანსისა, ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 270,000 (ორას სამოცდაათი ათასი) ლარის ან მისი ექვივალენტის ოდენობით.
ა. უკანასკნელი 5 (ხუთი) წლის განმავლობაში საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 6,500,000 (ექვსი მილიონ ხუთასი ათასი) ლარის ან მისი ექვივალენტის ოდენობით;
ბ. ძირითადი კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს უკანასკნელი 3 (სამი) წლის განმავლობაში მინიმუმ ერთ ობიექტზე ანალოგიური ხასიათისა და სირთულის სამუშოებს (სამუშოთა მინიმუმ 80% დასრულებული უნდა იყოს) ღირებულებით არა ნაკლებ 3,440,000 (სამი მილიონ ოთხას ოთხმოცი ათასი) ლარის ოდენობით;
გ. არანაკლებ 50,000 მ2 ასფალტ–ბეტონის საფარის სარეაბილიტაციო სამუშოების შესრულება  რომელიმე ერთ წელს უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში.
ე. პრეტენდენტის მხრიდან  წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების, სხვა საკონტრაქტო ვალდებულებების, გარდა ავანსისა, ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 720,000 (შვიდად ოცი ათასი) ლარის ან მისი ექვივალენტის ოდენობით.
8.  სატენდერო წინადადებები მოწოდებული უნდა იქნეს ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2014 წლის 18 სექტემბრი 17:00 საათისა ადგილობრივი დროით. წინადადებები ელექტრონული ფორმატით არ მიიღება. დაგვიანებით შემოსული სატენდერო წინადადებები არ დაიშვება.  წინადადებები გაიხსნება  პრეტენტენტების იმ წარმომადგენლების თანდასწრებით, რომლებიც გადაწყვეტენ პირადად დაესწრონ ტენდერს 2014 წლის 18 სექტემბერ17:00 სთ-ზე ადგილობრივი დროით.

Rehabilitation of the Secondary road Nosiri-Gejeti-Noqalaqevi km 11+520– km 16 Lot – I; Rehabilitation of the Secondary road Noqalaqevi-Ledzadzame-Didi Chkoni km 1– km 7 Lot - II
1. Georgia has received financing from the World Bank towards the cost of the Third Secondary and Local Road Project (SLRP III) and intends to apply part of the proceeds to eligible payments for contract for “Rehabilitation of the Secondary road Nosiri-Gejeti-Noqalaqevi km 11+520– km 16 Lot – I; Rehabilitation of the Secondary road Noqalaqevi-Ledzadzame-Didi Chkoni km 1– km 7 Lot – II.
2. The project implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites eligible bidders to submit their bids in sealed envelopes for execution of preliminary and soil works and rehabilitation of pavement. Implementation period for execution of rehabilitation works is 12 months for Lot I and 12 months for Lot II.
3. The estimated cost of proposed works is GEL 1,618,469.00 for Lot-I and GEL 4,355,565.00 for Lot-II, including all taxes, duties and other governmental levies as elaborated under clause ITB - 14.7. However, it is the responsibility of the bidder to submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, based on the current market prices and any other factors which may influence the pricing of the proposed works.
4. Procurement of works will be conducted through the procedures of National Competitive Bidding as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers (January, 2011)  and is open to all eligible bidders  as defined in the guidelines.
5. Interested eligible bidders who wish to receive any additional information and inspect the bidding documentation should contact Mr. Vakhtang Razmadze, Head of Foreign Projects Department of the Roads Department of Georgia at the address below during 10:00 A.M till 17:00 P.M.
6.  Bidders shall meet the following minimum qualifying criteria to qualify for award of the contract for Lot I and Lot II:
1. average annual construction turnover of at least  2,400,000 GEL  (Two Million Four Hundred Thousand Georgian Laris)  or equivalent  over the last 5 (five) years;
2. experience as prime contractor in the construction of at least one work of a nature and complexity equivalent to the works over the last 3 (three) years (at least 80 % of works should be complete) with a value of at least 1,280,000 GEL (One Million Two Hundred Eighty Thousand Georgian Laris);
3. at least 35 000 m2 of pavements rehabilitation works executed in any one year during the last  3 (three) years.
5. Liquid assets and/or credit facilities, net of other contractual commitments and exclusive of any advance payments which may be made under the Contract, of no less than 270,000 GEL (Two Hundred Seventy Thousand Georgian Laris) or equivalent.
6. Additional Qualification Criterion as defined in Section III – Evaluation and Qualification Criteria of Bidding Documents.
1. average annual construction turnover of at least  6,500,000 GEL  (Six Million Five Hundred Thousand Georgian Laris)  or equivalent  over the last 5 (five) years;
2. experience as prime contractor in the construction of at least one work of a nature and complexity equivalent to the works over the last 3 (three) years (at least 80 % of works should be complete) with a value of at least 3,440,000 GEL (Three Million Four Hundred Forty Thousand Georgian Laris);
c.  at least 50 000 m2 of pavements rehabilitation works executed in any one year during the last 3 (three) years.
e.  liquid assets and/or credit facilities, net of other contractual commitments and exclusive of any advance payments which may be made under the Contract, of no less than 720,000 GEL (Seven Hundred Twenty Thousand Georgian Laris) or equivalent.
7.      A complete set of  bidding documentation in English language may be purchased by interested applicants on the submission of a written application to the address below and upon payment of a nonrefundable fee of 200 Georgian Lari or equivalent in USD. The method of payment will be by the direct deposit to the following account:
8. The Bids should be delivered at the address below not later than September 18, 2014, 17:00 Hours local time. Electronic versions of the bids are not acceptable. Late bids will not be accepted. The bids will be opened in the presence of the bidders' representatives who choose to attend bid opening on, September 18, 2014, 17:00 Hours local time.