რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო
კახეთის რეგიონში არსებული გზების რეაბილიტაცია და მოვლა-შენახვა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტების (OPRC) ფარგლებში
1.  საქართველოს მთავრობამ, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ, საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა მიიღო მსოფლიო ბანკის დაფინანსება მეორე შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების პროექტისთვის. აღნიშნული დაფინანსების გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება კონტრაქტის - კახეთის რეგიონში არსებული გზების რეაბილიტაცია და მოვლა-შენახვა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტების ფარგლებში სამუშაოების ასანაზღაურებლად.
2. საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი გეგმავს, რომ განახორციელოს საცდელი შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული საგზაო კონტრაქტები (OPRC), რათა ამ მეთოდის გამოყენებით უზრუნველყოფილ იქნას მდგრადი და ხარჯთ-ეფექტური საგზაო აქტივების მართვა და ამავდროულად დაკმაყოფილდეს გზებით მოსარგებლეთა საჭიროებები. საცდელი პროექტი მოიცავს დაახლოებით 225 კმ. სიგრძის საგზაო ქსელს, რომელშიც ერთი პაკეტშია გაერთიანებული როგორც საფარიანი გზები, ისე გზები საფარის გარეშე. კონტრაქტის განხორციელების პერიოდია 60 თვე.
3. სამუშოების შესყიდვა ჩატარდება საერთაშორისო ტენდერის (ICB) პროცედურებით, რომლებიც აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით (2011 წლის იანვარი)” და სახელმძღვანელო პრინციპების თანახმად ღიაა მონაწილეობის უფლების მქონე ნებისმიერი პრეტენდენტისთვის.
4. დაინტერესებული, ტენდერში მონაწილეობის უფლების მქონე პრეტენდენტები დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად და სატენდერო დოკუმენტების გასაცნობად უნდა დაუკავშირდნენ საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტიs თავმჯდომარის მოადგილეს ბ-ნ ირაკლი ლითანიშვილს ქვემოთ მითითებულ მისამართზე 10-დან 17 საათამდე.
ა. უკანასკნელი 5 (ხუთი) წლის განმავლობაში მინიმალური საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა 10,000,000 (ათი მილიონი) აშშ. დოლარის ოდენობით;
ბ. ძირითადი კონტრაქტორის სახით მონაწილეობის მიღება ერთ კონტრაქტში ღირებულებით არანაკლებ 10,000,000 (ათი მილიონი) აშშ. დოლარი ან ორ (2) კონტრაქტში, ღირებულებით არანაკლებ 5,000,000 (ხუთი მილიონი) აშშ. დოლარი, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და ძირითადად დასრულებულია და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშოების ანალოგიურია.
გ. მინიმალური გამოცდილება შემდეგი მიმართულებით:
-    მენეჯმენტი;
-    საფარის პროექტირება;
-    გზების მშენებლობა - ასფალტ-ბეტონის წარმოება >7500 ტონა/თვეში;
-    საფუძვლისა და საფუძვლის ქვედა ფენის მოწყობა > 20000 კუბური მეტრი/თვეში;
-    გზების მოვლა-შენახვa;
-    ხარისხის კონტროლი.
დ. სატენდერო წინადადების წარდგენამდე ბოლო ექვსი (6) წლის განმავლობაში ტენდერში მონაწილეს/შემოთავაზებული ერთობლივი საწარმოს პარტნიორს/ქვე-კონსულტანტს განხორციელებული უნდა ჰქონდეს გზების რეაბილიტაციის და/ან მშენებლობის პროექტირების მინიმუმ ორი (2) პროექტი თითოეული ღირებულებით არანაკლებ 5,000,000 (ხუთი მილიონი) აშშ. დოლარი.
ე. ცნობა, რომ პრეტენდენტი არ არის ჩართული სასამართლო პროცესში  და არ მიმდინარეობს მისი გაკოტრება, რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია;
ვ. ლიკვიდური აქტივები და/ან საკრედიტო საშუალებები, გარდა სხვა სახელშეკრულებო ვალდებულებებისა და ნებისმიერი სახის წინასწარი გადახდების გამოკლებით, რომელსაც შესაძლოა კონტრაქტი ითვალისწინებდეს, უნდა შეადგენდეს მინიმუმ 2,500,000 (ორი მილიონ ხუთასი ათასი) აშშ. დოლარს.
7. სატენდერო წინადადებები მოწოდებული უნდა იქნეს ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2014 წლის 29 ივლისის 17:00 საათისა ადგილობრივი დროით. წინადადებები ელექტრონული ფორმით არ მიიღება. დაგვიანებით შემოსული სატენდერო წინადადებები არ დაიშვება.  წინადადებები გაიხსნება  პრეტენტენტების იმ წარმომადგენლების თანდასწრებით, რომლებიც გადაწყვეტენ პირადად დაესწრონ ტენდერს 2014 წლის 29 ივლისის 17:00 სთ-ზე ადგილობრივი დროით.
8. ყველა სატენდერო წინადადებას თან უნდა ახლდეს სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია 500,000 (ხუთასი ათასი) ლარის ან თავისუფლად კონვერტირებად ვალუტაში მისი ექვივალენტის ოდენობით. სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია ძლაში უნდა იყოს სატენდერო წინადადების მოქმედების ვადის (180 დღე) გასვლის დღიდან 28 დღის განმავლობაში.

Rehabilitation and Maintenance of Roads in Kakheti Region under Output- and Performance-based Contracting (OPRC)
3. Procurement of works will be conducted through the procedures of International Competitive Bidding as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers (January, 2011) and is open to all eligible bidders as defined in the guidelines.
4. Interested eligible bidders who wish to receive any additional information and inspect the bidding documentation should contact Mr. Irakli Litanishvili, Vice-Chairman of the Roads Department of Georgia at the address below during 10:00 A.M till 17:00 P.M.
a. Average annual construction turnover of at least US$10,000,000 (Ten Million United States Dollars) within the last 5 (five) years;
b. experience as prime contractor in at least ten million US$ 10,000,000 (Ten Million United States Dollars), or two (2) contracts with a value of at least US$ 5,000,000 (five million United States Dollars) that have been successfully and substantially completed and that are similar to the proposed Works.
- Minimum experience in the following key activities:
- Management
- Design of pavements
- Road construction - AC production >7500 ton/month)
- Base and Sub-base production >20000 cu.m./month
- Road maintenance
- Quality control
d.Over the period of the last six (6) years prior to bid submission, the bidder/proposed JV partner/sub-consultant should have implemented at least two (2) projects of Design for Road Rehabilitation and/or Construction, in value of at least five million United States Dollars (5,000,000 US$) for each project.
e. the evidence that the bidder is not involved in any litigation with regard to its bankruptcy, reorganization or liquidation;
- Liquid assets and/or credit facilities, net of other contractual commitments and exclusive of any advance payments which may be made under the Contract, of no less than 2,500,000 US$ (Two Million Five Hundred Thousand United States Dollars).
6. A complete set of bidding documentation in English language may be purchased by interested applicants on the submission of a written application to the address below and upon payment of a non-refundable fee of 200 Georgian Lari or equivalent in USD. The method of payment will be by the direct deposit to the following account:
- The Bids should be delivered at the address below not later than July 29, 2014, 17:00 Hours local time. Electronic versions of the bids are not acceptable. Late bids will not be accepted. The bids will be opened in the presence of the bidders' representatives who choose to attend bid opening on July 29, 2014, 17:00 Hours local time.
8. All bids should be submitted together with the Bid Securities for the amount of 500,000 GEL or equivalent in a freely convertible currency. Bid Security shall be valid for 28 days beyond the validity of the Bid (180 days).