შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მეორე პროექტი (SLRP II) (P122204)
1.      საქართველომ მიიღო  მსოფლიო ბანკის სესხი  შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი Mმნიშვნელობის გზების მეორე პროექტისათვის. აღნიშნული კრედიტის გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება ჭიათურა – პერევისა – სვერი - თვალუეთი – გეზრულის საავტომობილო გზის რეაბილიტაციისათვის (მშენებლობა-პროექტირება).
2.     პროექტის განმახორციელებელი უწყება, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს, რათა  წინასწარი და მიწის სამუშოების განსახორციელებლად და საფარის, ხიდების, მიერთებების და კვანძების სარეაბილიტაციოდ დალუქული კონვერტებით წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები. სამშენებლო სამუშოების განხორციელების პერიოდია 16 თვე.
3.     შემოთავაზებული სამუშაოების სავარაუდო ღირებულება არის 4,243,352.40 ლარი, რომელიც მოიცავს ყველა სახის გადასახადებს, როგორც ეს დადგენილია ITB - 14.7. პუნქტით. თუმცა ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტებმა უნდა წარმოადგინონ სატენდერო წინადადების ფასი, რომელიც შეიძლება იყოს სავარაუდო ღირებულაზე ნაკლები ან მეტი. ბაზარზე არსებულმა ფასებმა და სხვა ფაქტორებმა შესაძლოა გავლენა მოახდინონ შემოთავაზებული სამუშაოების განფასებაზე.
4. სამუშოების შესყიდვა ჩატარდება ეროვნული ტენდერის (NCB) პროცედურებით, რომლებიც  აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხების და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით  (2011 წლის იანვარი) და სახელმძღვანელო პრონციპების თანახმად ღიაა მონაწილეობის უფლების მქონე ნებისმიერი პრეტენდენტისთვის.
5. დაინტერესებული, ტენდერში მონაწილეობის უფლების მქონე პრეტენდენტები დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად და სატენდერო დოკუმენტების გასაცნობად უნდა დაუკავშირდნენ საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილეს ბ-ნ ირაკლი ლითანიშვილს ქვემოთ მითითებულ მისამართზე 10 საათიდან 17 საათამდე.
6. პრეტენდენტები უნდა აკმაყოფილებდნენ შემდეგ მინიმალურ საკვალიფიკაციო კრიტერიუმებს, რათა გაიარონ საკვალიფიკაციო შერჩევა კონტრაქტის მისანიჭებლად:
ა. უკანასკნელი 3 (სამი) წლის განმავლობაში საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 5,000,000 (ხუთი მილიონი) ლარის ან მისი ექვივალენტის ოდენობით;
ბ. ძირითადი კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს უკანასკნელი 3 (სამი) წლის განმავლობაში მინიმუმ ერთ ობიექტზე ანალოგიური ხასიათისა და სირთულის სამუშაოებს (სამუშაოთა მინიმუმ 80% დასრულებული უნდა იყოს) ღირებულებით არა ნაკლებ 3,500,000 (სამი მილიონ ხუთასი ათასი) ლარის ოდენობით;
გ. – არანაკლებ 80,000 მ2 საფარის სარეაბილიტაციო/სამშენებლო სამუშოების შესრულება უკანასკნელი 5 (ხუთი) წლიდან რომელიმე ერთი წლის განმავლობაში;
ე. პრეტენდენტის მხრიდან  წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების, სხვა საკონტრაქტო ვალდებულებების, გარდა ავანსისა, ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 800,000 (რვაასი ათასი) ლარის ან მისი ექვივალენტის ოდენობით.
7. დაინტერესებულ პრეტენდენტებს სატენდერო დოკუმენტების მთლიანი პაკეტის ინგლისური ვერსიის  შეძენა  შეუძლიათ ქვემოთ მითითებულ მისამართზე წერილობითი მიმართვის და არაანაზღაურებადი 200 ლარის ან მისი ექვივალენტის აშშ. დოლარში  გადახდის შემდეგ. გადახდის ფორმაა პირდაპირი გადარიცხვა ქვემოთ მითითებულ  ანგარიშზე:
ხაზინის ანგარიშის # 200 122 900
სავალუტე ანგარიშის # 001 189 362
8.  სატენდერო წინადადებები მოწოდებული უნდა იქნეს ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2014 წლის 10 მარტის 17:00 საათისა ადგილობრივი დროით. წინადადებები ელექტრონული ფორმატით არ მიიღება. დაგვიანებით შემოსული სატენდერო წინადადებები არ დაიშვება.  წინადადებები გაიხსნება  პრეტენდენტების იმ წარმომადგენლების თანდასწრებით, რომლებიც გადაწყვეტენ პირადად დაესწრონ წინადადებების გახსნას 2014 წლის 10 მარტის 17:00 სთ-ზე ადგილობრივი დროით.
9. ყველა სატენდერო წინადადებას თან უნდა ახლდეს სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია 80,000 ლარის ან კონვერტირებად ვალუტაში მისი ექვივალენტის ოდენობით. სატენდერო წინადადების  უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია ძალაში უნდა იყოს სატენდერო წინადადების მოქმედების ვადის (90 დღე) გასვლის დღიდან 28 დღის განმავლობაში.
საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება -  საქართველოს  საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, IV სართული

Design – Build and Transfer of Chiatura – Perevisa – Sveri – Tvalueti - Gezruli Road Rehabilitation under
Output- and Performance-based Road Contracting Methodology
1. Georgia has received financing from the World Bank towards the cost of the Second Secondary and Local Road Project (SLRP II) and intends to apply part of the proceeds to eligible payments for contract for  Design-Build and Transfer of Chiatura-Perevisa-Sveri-Tvalueti-Gezruli Road Rehabilitation under Output and Performance-based Road Contracting Methodology
1. The project implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites eligible bidders to submit their bids in sealed envelopes for execution of preliminary and soil works and rehabilitation of pavement. Implementation period for execution of construction works is 16 months.
1. The estimated cost of proposed works is GEL 4,243,352.40, including all taxes, duties and other governmental levies as elaborated under clause ITB - 14.7. However, it is the responsibility of the bidder to submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, based on the current market prices and any other factors which may influence the pricing of the proposed works.
1. Procurement of works will be conducted through the procedures of National Competitive Bidding as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers (January, 2011)  and is open to all eligible bidders  as defined in the guidelines.
1. Interested eligible bidders who wish to receive any additional information and inspect the bidding documentation should contact Mr. Irakli Litanishvili, Vice-Chairman of the Roads Department of Georgia at the address below during 10:00 A.M till 17:00 P.M.
6. Bidders shall meet the following minimum qualifying criteria to qualify for award of the      contract:
1. Average annual construction turnover of at least  5,000,000 GEL  (Five Million Georgian Laris)  or equivalent  over the last 3 (three) years;
2. experience as prime contractor in the construction of at least one work of a nature and complexity equivalent to the works over the last 3 (three) years (at least 80% of works should be complete) with a value of at least 3,500,000 GEL (Three Million Five Hundred Thousand Georgian Laris);
3. At least 80,000 m2  of pavement rehabilitation/construction completed in any one year within the last 5 (five) years;
5. Liquid assets and/or credit facilities, net of other contractual commitments and exclusive         of any advance payments which may be made under the Contract, of no less than 800,000 GEL (Eight Hundred Thousand Georgian Laris) or equivalent.
8.        The Bids should be delivered at the address below not later than  March 10,  2014, 17:00 Hours local time. Electronic versions of the bids are not acceptable. Late bids will not be accepted. The bids will be opened in the presence of the bidders' representatives who choose to attend bid opening on, March 10,  2014, 17:00 Hours local time.
9.       All bids should be submitted together with the Bid Securities for the amount of 80,000 GEL or equivalent in a freely convertible currency.  Bid Security shall be valid for 28 days beyond the validity of the Bid (90 days).