27 მარტს 07:00სთ-დან 08:00სთ-მდე თბილისი–სენაკი–ლესელიძის გზის 179-ე კმ-ზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დროებით შეიზღუდება
26 მარ, 2023 16:45:22
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო  მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 179-ე კმ-ზე უბისა-შორაპნის მაგისტრალის მშენებლობის პროცესში, დეპარტამენტის  კონტრაქტორი  ორგანიზაცია ,,ჩინეთის გზებისა და ხიდების კორპორაციის საქართველოს ფილიალი“ ახორციელებს ხიდზე ლოთონის კოჭების მონტაჟს, რის გამოც, ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო გადაადგილების მიზნით, 2023 წლის 27 მარტს 07:00სთ-დან, 08:00სთ-მდე, აღნიშნულ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება სავალი ნაწილის ცალ ზოლზე (გზის შევიწროვებით) და გარკვეულ პერიოდში გზა ჩაიკეტება 20 წუთით.

On March 27, from 07:00 a.m. to 08:00 a.m., traffic will be temporarily restricted on km 179 of the Tbilisi-Senaki-Leselidze road
26 March, 2023 16:45:22
According to the  Roads Department of of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, during the construction process of the Ubisa-Shorapni road on the 179th km of the Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, the contractor organization of the department "Georgian branch of the China Roads and Bridges Corporation" is carrying out the installation of loton coils on the bridge. installation, therefore, in order to ensure the safe movement of vehicles, on March 27, 2023, from 07:00 a.m. to 08:00 a.m., vehicle traffic will be carried out on one lane of the carriageway (by narrowing the road) and the road will be closed for 20 minutes in a certain period.