თბილისი-თიანეთის გზის 21 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი(გლდანი)-თიანეთის საავტომობილო გზის 21 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ახორციელებს. ამ ეტაპზე, ხელოვნური ნაგებობების მოწყობა მიმდინარეობს.
პროექტის ფარგლებში, განხორციელდება გზის სრული რეაბილიტაცია, დაიგება ასფალტ-ბეტონის საფარი, რეაბილიტირდება 3 არსებული ხიდი, საყრდენი კედლები, წყალგამტარი მილები, სანიაღვრე არხები და ტროტუარები. ასევე, გათვალისწინებულია, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, ავტოპავილიონისა და ავტობუსის  გასაჩერებელი მოედნის მოწყობა.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები თბილისში იწყება და გაივლის სოფელ მამკოდის და ცხვარიჭამიის ტერიტორიებს. თბილისი–თიანეთის გზის რეაბილიტაციის შედეგად, საავტომობილო გზაზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება გახდება კომფორტული და შემცირდება მგზავრობის დრო.

Rehabilitation of the 21 km section of the Tbilisi-Tianeti road is underway
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is carrying out rehabilitation works on the 21 km long section of the Tbilisi (Gldani)-Tianeti secondary road. At this stage, artificial structures are being constructed.
Within the framework of the project, the road will be fully rehabilitated, asphalt-concrete pavement will be laid, 3 existing bridges, retaining walls, water pipes, drainage channels and sidewalks will be rehabilitated. It is also planned to arrange connections to local roads, entrances to residents' yards, a parking lot and a bus parking area.
Rehabilitation works begin in Tbilisi and will pass through the territories of Mamkodi village and Tshvarichamia. As a result of the rehabilitation of the Tbilisi-Tianeti road, the movement of vehicles on the road will become comfortable and travel time will be reduced.