14 მარტის 23:00 სთ-დან, 15 მარტის 05:00 სთ-მდე თბილისი-სენაკი-ლესელიძის გზის კმ259-კმ260 მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეიზღუდება
14 მარ, 2023 12:45:12
ავტომაგისტრალის სამტრედია-გრიგოლეთის კმ0+000-კმ11+500 მონაკვეთის (ლოტი 1) დარჩენილი სამუშაოების მშენებლობის პროექტის ფარგლებში, დეპარტამენტის კონტრაქტორი ორგანიზაცია შპს „ჯეუ გრუპი“ ახორციელებს საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ259-კმ260 მონაკვეთში არსებული დაფნარი-სამტრედიის სატრანსპორტო კვანძში, პკ 0+150-ზე საგზაო ნიშნის ბანერის მონტაჟს. რომლის წარმოებისათვის 2023 წლის 14 მარტის 23:00 სთ-დან, 15 მარტის 05:00 სთ-მდე, აღნიშნული მონაკვეთი ჩაიკეტება. აღმოსავლეთიდან-დასავლეთის მიმართულების ზოლი ჩაიკეტება ბაშის სატრანსპორტო კვანძთან.
აღმოსავლეთიდან დასავლეთის მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტი იმოძრავებს შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ნახშირღელე-ქუთაისი-სამტრედიას საავტომობილო გზის გავლით.

From 11:00 p.m. on March 14 to 05:00 a.m. on March 15, traffic will be restricted on the km 259-km 260 section of the Tbilisi-Senaki-Leselidze road
14 March, 2023 12:45:12
Within the construction project of the remaining works of the km0+000-km11+500 section (Lot 1) section of the Samtredia-Grigoleti road, the department's contractor organization "Jew Group" LLC is carrying out the construction of the Dafnari-Samtredia traffic junction in the km259-km260 section of the Tbilisi-Senaki-Leselidze road, installation of a road sign banner at PK 0+150. for the production of which, from 11:00 p.m. on March 14, 2023 to 05:00 a.m. on March 15, the mentioned section will be closed. The east-west lane will be closed at the Bashi interchange.
The movement of vehicles from the east to the west will drive through the Karaghele-Kutaisi-Samtredia secondary road.