ქვეყნის მასშტაბით საავტომობილო გზების გაწმენდითი სამუშაოები უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება
გართულებული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე გადაადგილების შეფერხებების თავიდან აცილების მიზნით, გაწმენდითი სამუშაოები უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს. ყველა მიმართულებით ადგილზე მობილიზებულია თოვლმწმენდი ტექნიკა, გზები განუწყვეტლივ მუშავდება ქვიშა-მარილის ნარევით.
ამ ეტაპზე ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად, საერთაშორისო მნიშვნელობის ხაშური-ახალციხე-ვალეს გზაზე, ახალქალაქი-კარწახის საავტომობილო გზის კმ1-კმ36.5 მონაკვეთზე, ახალციხე-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 მონაკვეთზე, ასევე შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზის კმ1-კმ52 (გომი-საჩხერე) მონაკვეთსა და თიანეთი-ახმეტა-ყვარელი-ნინიგორის საავტომობილო გზის კმ1-კმ30 მონაკვეთზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია.
გადაადგილების სპეციალური რეჟიმები ამ დროისთვის მოქმედებს შემდეგ საავტომობილო გზებზე:
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ინტენსიური თოვის და დაბალი ტემპერატურის გამო ზვავსაშიშროების საფრთხის დონე მაღალია, რის გამოც აღნიშნულ მონაკვეთებზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება  თავისუფალია; ამასთან, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მლეთა-გუდაურის მონაკვეთზე ზვავსაშიშროების საფრთხის დონე დაბალია და გაწმენდითი სამუშაოები დაწყებულია.
ინტენსიური თოვის და დაბალი ტემპერატურის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ვაზიანი-გომბორი-თელავის საავტომობილო გზის კმ30-კმ50 (სოფ. გომბორი-შუა მთის მონასტრის გადასახვევი) მონაკვეთზე, მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით, ხოლო მაღალი გამავლობის (ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე) ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. საავტომობილო გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ39-კმ62 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთსა და ასევე შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საჩხერე(სარეკი)-უზუნთა-შქმერი-ზუდალის საავტომობილო გზაზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჟინვალი-ბარისახო-შატილის  საავტომობილო გზის კმ53-კმ66 (კორშა-ბისო) მონაკვეთზე, თოვლისა და მოსალოდნელი ზვავსაშიშროების გამო, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. საავტომობილო გზის კმ1-კმ53 (ჟინვალი-კორშა) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ125-კმ151 მონაკვეთზე (მელე-ლასდილი) აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე საავტომობილო გზის კმ99-კმ125 მონაკვეთზე (ჭველიერი-მელე) აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ხოლო, დანარჩენი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. საავტომობილო გზის კმ1-კმ99 (წყალტუბოს გადასახვევი-ჭველიერი) მონაკვეთზე  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის  საავტომობილო გზის კმ30-კმ186 (ჯვარი-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ამავე საავტომობილო გზის კმ70-კმ186 (ხაიში-უშგული) მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის (ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე) მოძრაობა თავისუფალია.
საავტომობილო გზის კმ1-კმ30 (ზუგდიდი-ჯვარი) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ30-კმ186 (ჯვარი-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ამავე საავტომობილო გზის კმ70-კმ186 (ხაიში-უშგული) მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის (ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე) მოძრაობა თავისუფალია.საავტომობილო გზის კმ1-კმ30 (ზუგდიდი-ჯვარი) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

07 February, 2023 10:14:43
Due to the complicated meteorological conditions, in order to avoid traffic delays on the highways, the cleaning works are ongoing. Snow clearing equipment is mobilized in all directions, roads are continuously treated with sand-salt mixture.
According to the National Environment Agency, due to intense snow and low temperature on the Mleta-Gudauri and Gudauri (post)-Kobi sections of the Mtskheta-Stefantsminda-Larsi international road, the level of danger of avalanches is high, which is why all types of vehicles are restricted on the mentioned sections. Traffic is free on the remaining sections of the road.
Due to the intense snow and low temperature, on the km 30-km 50 (the village of Gombori-Shua Mtsi Monastery turn) section of the Vaziani-Gombori-Telavi secondary road, light vehicle traffic is allowed using anti-slip chains, and high-speed roads (with two or more driving bridges ) traffic is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to the intense snow and low temperature, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the km 1-km 30 section of the Tianeti-Akhmeta-Kvareli-Ninigori secondary road, while the rest of the vehicles are allowed to use anti-slip chains. The movement of high-speed vehicles (with two or more driving bridges) is free. The movement of vehicles is free on the rest of the road.
Due to intense snow, ice and low visibility, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the Khashuri-Akhaltsikhe-Vale international road, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to the difficult meteorological conditions (snow, blizzard, poor visibility), the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 on the km 90-km 112  section of the Akhaltsikhe-Ninotsminda road and also on the km 1-km 36.5 section of the Akhalkalaki-Kartsakhi international road, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to intense snow, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km 39-km 62 (Nakerala pass) section of the Kutaisi (Mozameta)-Tkibuli-Ambrolauri secondary road and also on the Sachkhere (Sareki)-Uzunta-Skhmeri-Zudali secondary road, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to the intense snow and low temperature, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km1-km52 (Gomi-Sachkhere) section of the Gomi-Sachkhere-Chiathura-Zestafoni secondary road, , while the rest of the vehicles are free to move. Traffic on the rest of the road is free.
Due to intense snow and low temperature, the level of danger of avalanches is high on the km 31-km 66 (Chargli turn-Biso) section of the Zhinvali-Barisakho-Shatili secondary road. Because of this, all types of vehicle traffic is restricted on the mentioned section. traffic is free on the km1-km31 (Zhinvali-Chargli turn) section of the road.
All types of vehicles are restricted on the section of the Kutaisi (Tskaltubo turn)-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili (Mele-Lasdili) secondary road.  On the section of km 99-km 125 of the same road (Chvelieri-Mele), the movement of trailers and semi-trailers is restricted. And the rest of the road is free. traffic is free on the section of the km 1-km 99 (Tskaltubo turn-Chvelieri) road.
Due to heavy snowfall and danger of avalanches, the traffic of all types of vehicles is restricted on the section of the Zugdidi-Jvari-Mestia Lasdili secondary road. At the same time, the traffic of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the km 30-km 177 (Jvari-Kala) section of the road. And, on the section km70-km177 (Khaishi-Kala), light vehicle traffic is allowed using anti-slip chains. The movement of high-speed vehicles (with two or more driving bridges) is free. traffic is free on the km 1-km 30 (Zugdidi-Jvari) section of road.