გურიის რეგიონში 53 კმ გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, გურიის რეგიონში 53 კმ-მდე გზის რეაბილიტაციის სამუშაოებს აწარმოებს. აქედან, 40 კმ-მდე მონაკვეთის რეაბილიტაცია წლის ბოლომდე არის დაგეგმილი.
მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით, 7 სხვადასხვა ლოტის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. ჯამში, 53 კმ. გზა რეაბილიტირდება და პროექტების ჯამური ღირებულება 50  მილიონი ლარია.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, რეაბილიტაცია უტარდება საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის, ჩოხატაური-ბახმაროს, ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის და ჩოხატაური-ზომლეთის საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებს, რომელიც მოიცავს ნასაკირალის უღელტეხილს. დასრულდა ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის და საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის, ჯამში, 6 კმ-მდე მონაკვეთის რეაბილიტაცია.
აღსანიშნავია, რომ საერთო ჯამში, ასფალტის საფარის მოწყობა დასრულებულია 30 კმ-მდე საავტომობილო გზაზე.
პროექტები მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს რეგიონში საგზაო ინფრასტრუქტურას და მოსახლეობას კომფორტული და უსაფრთხო გზებით სარგებლობის საშუალება ექნება.

Rehabilitation of 53 km of road in Guria region is underway
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is carrying out road rehabilitation works up to 53 km in the Guria region. From this, the rehabilitation of a section of up to 40 km is planned by the end of the year.
With the financial support of the World Bank, 7 different lots are being rehabilitated. In total, 53 km. The road is being rehabilitated and the total cost of the projects is 50 million GEL.
Within the framework of the mentioned project, the rehabilitation of separate sections of the Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti, Chokhatauri-Bakhmaro, Ozurgeti-Natanevi-Ureki and Chokhatauri-Zomleti roads, which includes the Nasakiral pass, is being carried out. The rehabilitation of the Ozurgeti-Natanabi-Ureki road and the Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti road, up to 6 km in total, has been completed.
It is worth noting that, in total, asphalt paving has been completed on up to 30 km of the road.
The projects will significantly improve the road infrastructure in the region and the population will be able to use comfortable and safe roads.