მარნეული-სადახლოს გზაზე 28 კმ-იანი მონაკვეთის შეკეთება დასრულების ეტაპზეა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, მარნეული-სადახლოს გზაზე ჯამში, 28 კმ-მდე მონაკვეთის პერიოდული შეკეთების სამუშაოებს ახორციელებს.
პერიოდული შეკეთების სამუშაოების ფარგლებში დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი, განახლდა დაზიანებული საგზაო ნიშნები და განხორციელდა გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
სამუშაოები დასრულების ეტაპზეა და მისმა ღირებულებამ 8 მლნ. ლარი შეადგინა.
მარნეული-სადახლოს გზა სომხეთის რესპუბლიკის საზღვრამდე მიდის და საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგებას დიდი მნიშვნელობა აქვს როგორც ადგილობრივი მოსახლეობისთვის და გზით მოსარგებლეებისთვის, ასევე სატრანზიტო მოძრაობისთვის.
აღსანიშნავია, რომ ქვემო ქართლის რეგიონში, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ამ ეტაპზე 20-მდე პროექტს ახორციელებს, რომლის ფარგლებშიც ხორციელდება 130 კმ-მდე გზის რეაბილიტაცია-პერიოდული შეკეთების სამუშაოები და 5 ხიდის მშენებლობა.

The repair of the 28 km long section on the Marneuli-Saddhlo road is at the stage of completion
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia carries out periodical repair works on the Marneuli-Sadkhal road for a total of 28 km.
As part of periodic repair works, asphalt-concrete pavement was laid, damaged road signs were renewed, and horizontal road marking works were carried out.
The work is at the stage of completion and its cost is 8 million. amounted to GEL.
The Marneuli-Sadkhlo road leads to the border of the Republic of Armenia, and the maintenance of the road infrastructure is of great importance for the local population and road users, as well as for transit traffic.
It should be noted that in the Kvemo Kartli region, the Department of Highways is currently implementing about 20 projects, within the scope of which rehabilitation-periodic repair works of up to 130 km of roads and the construction of 5 bridges are being carried out.