საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის მარნეული-თეთრიწყარო-წალკის საავტომობილო გზის 16 კმ-იან მონაკვეთზე სარეაბილიტაციო სამუშაოებს აქტიურ რეჟიმში აგრძელებს.
აღნიშნული მონაკვეთი თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, მჭიდროდ დასახლებულ პუნქტში მდებარეობს. სარეაბილიტაციო გზა გადის სოფელ წინწყაროში და უერთდება კოდა-ფარცხისის საავტომობილო გზას.
პროექტი ითვალისწინებს გზის ტექნიკური პარამეტრების გაუმჯობესებას, საგზაო სამოსის რეაბილიტაციას, კიუვეტებისა და არსებული ხელოვნური ნაგებობების შეკეთებას და ახლების მოწყობას; მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების და ავტობუსის გასაჩერებელი ადგილების მოწყობას; ასევე, გზის სავალი ნაწილის მონიშვნას და საგზაო ნიშნების მოწყობას.

Rehabilitation of the 16 km section of the Marneuli-Tetritskaro-Tsalka road is underway
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is actively continuing the rehabilitation works on the 16 km section of the Marneuli-Tetritskaro-Tsalki secondary road.
The mentioned section is located in Tetritskaro municipality, in a densely populated area. The rehabilitation road passes through the village of Tsentskaro and joins the Koda-Partskhisi road.
The project envisages the improvement of technical parameters of the road, rehabilitation of the road surface, repair of culverts and existing artificial structures and arrangement of new ones; arrangement of connections, entrances to residents' yards and bus stops; Also, the marking of the carriageway of the road and the arrangement of traffic signs.