შუახევის მუნიციპალიტეტში 10 კმ. გზის მონაკვეთის რეაბილიტაცია აქტიურად მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი(ანგისა)-ახალციხის საავტომობილო გზაზე, შუახევის მუნიციპალიტეტში, 10 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაციას ახორციელებს.
სარეაბილიტაციო გზის რელიეფი მთიანია და როგორც დასახლებულ, ისე დაუსახლებელ ტერიტორიაზე გადის.  გზის მონაკვეთი იწყება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი (ანგისა) - ახალციხის საავტომობილო გზის  59-ე კილომეტრზე და ამავე გზის 68-ე კილომეტრზე სრულდება.
რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში, გაუმჯობესდება გზის ტექნიკური პარამეტრები, რეაბილიტირდება საგზაო სამოსი, 1 ხიდი, შეკეთდება კიუვეტები და არსებული ხელოვნური ნაგებობები; ცალკეულ მონაკვეთებზე გაგანიერდება გზის სავალი ნაწილი; ახლიდან მოეწყობა ადგილობრივ გზებთან მიერთებები, ეზოში შესასვლელები, ავტობუსის გასაჩერებელი მოედნები და შეკეთდება მოსაცდელები; მოინიშნება გზის სავალი ნაწილი, განახლდება საგზაო ნიშნები და შემოფარგვლები, რაც უზრუნველყოფს ავტომობილებისა და ფეხით მოსიარულეთა უსაფრთხო მოძრაობას.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი (ანგისა) - ახალციხის საავტომობილო გზა აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკას აკავშირებს სამცხე-ჯავახეთის რეგიონთან, ასევე წარმოადგენს საგზაო კავშირს საერთაშორისო მნიშვნელობის სენაკი-ფოთი-სარფისა და ხაშური-ახალციხე-ვალეს საავტომობილო გზებთან.

The road section is being actively rehabilitated on the 10 km in Shuakhevi municipality
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is rehabilitating a 10-km section of the internal Batumi (Angisa)-Akhaltsikhe road in Shuakhevi municipality.
The terrain of the rehabilitation road is mountainous and passes through both inhabited and uninhabited territory. The section of the road starts at the 59th kilometer of the Batumi (Angisa) - Akhaltsikhe international road and ends at the 68th kilometer of the same road.
Within the framework of the rehabilitation project, technical parameters of the road will be improved, road surface, 1 bridge will be rehabilitated, culverts and existing artificial structures will be repaired; the carriageway of the road will be widened on separate sections; Connections to local roads, entrances to the yard, bus stops will be reorganized, and waiting areas will be repaired; The roadway will be marked, road signs and fences will be updated, which will ensure safe movement of vehicles and pedestrians.
Batumi (Angisa) - Akhaltsikhe secondary road connects the Autonomous Republic of Adjara with the Samtskhe-Javakheti region, and is also a road connection with the internationally important Senaki-Poti-Sarfi and Khashuri-Akhaltsikhe-Vale roads.