გურიაში, მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, 7 საგზაო მონაკვეთის რეაბილიტაცია გრძელდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი გურიის რეგიონში, მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, 7 სხვადასხვა მონაკვეთზე 62.4 კმ გზის რეაბილიტაციას აგრძელებს. პროექტების ჯამური ღირებულება 58.5 მილიონი ლარია.
გამოწვევები, რომლებიც სამუშაოს წარმოების გრაფიკთან დაკავშირებით გააჩნდა კონტრაქტორ კომპანიას, ამ ეტაპზე,  გამოსწორებულია და სამუშაოების დასრულება ეტაპობრივად წლის ბოლოსთვის იგეგმება.
პროექტის ფარგლებში, რეაბილიტაცია უტარდება საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთის, ჩოხატაური-ბახმაროს, ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის, ოზურგეთი-ქობულეთის, ჩოხატაური-ზომლეთის საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებს და ასევე, ნასაკირალის გზის მონაკვეთს.
ნასაკირალის მონაკვეთი, საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის გზის შემადგენელი ნაწილია. ეს გზა უმოკლესი დამაკავშირებელი გზაა ოზურგეთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტებისთვის. ამ გზით, ასევე, შესაძლებელია გურიიდან აჭარის რეგიონთან, კერძოდ, ქობულეთის მუნიციპალიტეთთან დაკავშირება.

In Guria, the rehabilitation of 7 road sections continues with the financing of the World Bank
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia continues to rehabilitate 62.4 km of roads in 7 different sections in the Guria region with the financing of the World Bank. The total cost of the projects is 58.5 million GEL.
Challenges that the contractor company had with the work schedule have now been resolved and the work is scheduled to be completed in stages by the end of the year.
Within the framework of the project, rehabilitation is being carried out on separate sections of the Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti, Chokhatauri-Bakhmaro, Ozurgeti-Natanevi-Ureki, Ozurgeti-Kobuleti, Chokhatauri-Zomleti roads, as well as the Nasakiral road section.
The section of Nasakirali is part of the Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti road. This road is the shortest connecting road for Ozurgeti and Chokhatauri municipalities. In this way, it is also possible to connect from Guria to Adjara region, namely Kobuleti municipality.