წინარეხი-ქვათახევის 5 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია სრულდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი წინარეხი-ქვათახევის საავტომობილო გზის 5 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს მალე დაასრულებს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი კასპის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და სოფელ წინარეხიდან ქვათახევის სამონასტრო კომპლექსამდე მიდის. გზა გრუნტიანი იყო და მასზე ასფალტის საფარი არასდროს ყოფილა. მისი  გამართული ფუნქციონირება მოსახლეობისთვის  და სამონასტრო კომპლექსის სტუმრებისათვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
რეაბილიტაციის პროექტი ითვალისწინებდა გზის საფარისა და ხელოვნური ნაგებობების მოწყობას. ასევე, მდინარე კავთურაზე არსებული ხიდის რეაბილიტაციას. მოეწყო ადგილობრივ გზებთან მიერთებებიც, ავტოსადგომი, საგზაო ნიშნები და მიმდინარეობს გზის სავალი ნაწილის მონიშვნის სამუშაოები.

The rehabilitation of the 5 km section of Tsinrekhi-Kvatakhevi is being completed
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia will soon complete the rehabilitation works of the 5 km section of the Tsirnekhi-Kvatakhevi road.
The rehabilitation section is located in the Kaspi municipality and leads from the village of Tsinarekh to the monastery complex of Kvatakhevi. The road was dirt and there was never an asphalt surface on it. Its proper functioning is particularly important for the population and the guests of the monastery complex.
The rehabilitation project provided for the arrangement of road pavement and artificial structures. Also, the rehabilitation of the existing bridge over the Kavtura river. Connections to local roads, parking lot, traffic signs were also organized and road marking works are in progress.