ბორჯომის მუნიციპალიტეტში საკურორტო ზონებთან მისასვლელი გზების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
ბორჯომის მუნიციპალიტეტში, ბორჯომი-ბაღი-ტბა-ცემის საავტომობილო გზის 6.5 კმ-იანი მონაკვეთისა და  წაღვერი-ტიმოთესუბანი-ტაძარის საავტომობილო გზის 2 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთები მოიცავს ქალაქ ბორჯომის ცენტრალური პარკის შესასვლელიდან  სოფელ სადგერის ტერიტორიამდე და წაღვერის თემში, კურორტ წაღვერიდან სოფელ ტიმოთესუბნამდე მისასვლელ გზებს.
გზის მონაკვეთები საკურორტო ზონაში გადის და მათი კეთილმოწყობა განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
პროექტის შესაბამისად, მიმდინარეობს გზის ტექნიკური პარამეტრების გაუმჯობესება, საგზაო სამოსის რეაბილიტაცია, კიუვეტებისა და არსებული ხელოვნური ნაგებობების (მილების, ტროტუარების სანიაღვრე ქსელის) შეკეთება და ახალი ნაგებობების მოწყობა,  გზის სავალი ნაწილის გაგანიერება, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, საგზაო ნიშნების და შემოფარგვლის  მოწყობა, სავალი ნაწილის მონიშვნა.
განახლებული გზა მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო პირობებს და  უზრუნველყოფს ავტომობილების და ფეხით მოსიარულეთა უსაფრთხო მოძრაობას.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები სახელმიწფო ბიუჯეტიდან 5.2 მილიონი ლარით ფინანსდება. სამუშაოების დასრულება მიმდინარე წლის შემოდგომაზე იგეგმება.

In Borjomi Municipality, the 6.5 km section of the Borjomi-Baghi-Tba-Tsemi road and the 2 km section of the Tsaghveri-Timotesubani-Tadzhari highway are being rehabilitated
16 June, 2022 10:30:51
Rehabilitation sections include access roads from the entrance of Borjomi Central Park to the area of ​​Sadgeri village and access to Tsaghveri community, from Tsaghveri resort to Timotesubani village.
Road sections run through the resort area and their amenities are especially important.
According to the project, road technical parameters are being improved, road clothes are being rehabilitated, ditches and existing artificial structures (pipes, sidewalk drainage network) are being repaired and new buildings are being constructed, the roadway is being widened, local roads and yards, entrances and sidewalks are being fenced. Marking of the carriageway.
The renovated road will significantly improve the living conditions of the population and ensure safe movement of cars and pedestrians.
Rehabilitation works are financed from the state budget with 5.2 million GEL. The works are scheduled to be completed in the fall of this year.