ბეთანიის ეკლესიამდე მისვლა განახლებული გზით იქნება შესაძლებელი
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მიერ ბეთანიის ეკლესიასთან მისასვლელი საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს.
გზის სარეაბილიტაციო 7.1 კმ-იანი მონაკვეთი გაივლის სოფელ კვესეთს და ბეთანიის მონასტრამდე მიდის, რომელიც ასევე, უერთდება თბილისი-კოჯორი-წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზას.
რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში, დაგეგმილია გზის ტექნიკური პარამეტრების გაუმჯობესება; საგზაო სამოსის მოწყობა; კიუვეტებისა და არსებული ხელოვნური ნაგებობების  შეკეთება და ახალი ნაგებობების მოწყობა; მიწის ვაკისის და გზის სავალი ნაწილის გაგანიერება; მიერთებების და სავალი ნაწილის მონიშვნა; საგზაო ნიშნების მონტაჟი და შემოფარგვლა.
გზის სარეაბილიტაციო მონაკვეთი იყო გრუნტიანი და ართულებდა ტრანსპორტის გადაადგილებას. ჩატარებული სამუშაოები უზრუნველყოფს როგორც ავტომობილების, ასევე ფეხით მოსიარულე ტურისტების და დამსვენებლების უსაფრთხო და კომფორტულ გადაადგილებას.

It will be possible to get to Bethany Church in an updated way
Rehabilitation works of the access road to Bethany Church are being actively carried out by the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia.
The 7.1 km road rehabilitation section will pass through the village of Kveseti and go to the Betania Monastery, which also joins the Tbilisi-Kojori-Tsalka-Ninotsminda road.
As part of the rehabilitation project, it is planned to improve the technical parameters of the road; Arranging road clothes; Repair of existing dormitories and artificial structures and arrangement of new structures; Widening of the land vacancy and the roadway; Marking of joints and carriageway; Installation and fencing of road signs.
The rehabilitation section of the road was dirt and made it difficult for vehicles to move. The works will ensure safe and comfortable movement of cars, as well as pedestrians and vacationers.