ტირძნისი - დიცის მონაკვეთის რეაბილიტაცია აქტიურად მიმდინარეობს
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ტირძნისი-დიცი-ერედვი-ხეითის საავტომობილო გზის, ტირძნისი-დიცის 5.6 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს. პროექტი, სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 3.5 მლნ. ლარამდეა.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი  გორის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და გზის ძირითადი ნაწილი მჭიდროდ დასახლებულ ტერიტორიაზე გადის.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი საერთაშორისო მნიშვნელობის გორი-ცხინვალი-გუფთა-ჯავა-როკის გზასთან, სოფელ ტირძნისიდან იწყება და აკავშირებს სოფელ დიცთან, რომელიც დროებითი საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ბოლო სოფელია. სოფელ დიცისთვის, ეს მონაკვეთი ცენტრალურ გზასთან დამაკავშირებელი გზაა.
პროექტის შესაბამისად, გათვალისწინებულია, ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგება, ხელოვნური ნაგებობების რეაბილიტაცია და ახლის მოწყობა, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელებისა და საგზაო ნიშნების მოწყობა.
ამ გზის რეაბილიტაცია მოსახლეობისთვის ძალიან მნიშვნელოვანია და  სამუშაოების დასრულება მიმდინარე წელსვე იგეგმება.

Tirdznisi - Rehabilitation of Ditsi section is underway
Rehabilitation works of 5.6 km section of Tirdznisi-Ditsi-Eredvi-Kheiti secondary road are being carried out in an intensive mode. The project is financed from the state budget and its cost is 3.5 million. Up to GEL.
The rehabilitation section is located in Gori Municipality and the main part of the road passes through a densely populated area.
The rehabilitation section starts from the village of Tirdznisi along the Gori-Tskhinvali-Gupta-Java-Roki international road and connects with the village of Ditsi, which is the last village adjacent to the temporary occupation line. For the village of Ditsi, this section is the road connecting the central road.
The project envisages laying asphalt-concrete pavement, rehabilitation of artificial structures and arrangement of new ones, arrangement of connections with local roads, entrances to the yards of the population and arrangement of road signs.
Rehabilitation of this road is very important for the population and the works are planned to be completed this year as well.