წინარეხი-ქვათახევის 5 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
წინარეხი-ქვათახევის საავტომობილო გზის 5 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი, კასპის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და სოფელ წინარეხიდან ქვათახევის სამონასტრო კომპლექსამდე მიდის. აღნიშნული გზის გამართულად ფუნქციონირება, მოსახლეობისთვის,  ტურისტული თვალსაზრისით და მომლოცველებისთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია. აღსანიშნავია, რომ ამ გზაზე აქამდე არასდროს ყოფილა ასფალტის საფარი.
რეაბილიტაციის პროექტით გათვალისწინებულია, გზის საფარისა და ხელოვნური ნაგებობების მოწყობა, რეაბილიტირდება ხიდი მდ. კავთურაზე. მოეწყობა ადგილობრივ გზებთან მიერთებები და ავტოსადგომი, განხორციელდება საგზაო ნიშნების მოწყობისა და გზის სავალი ნაწილის მონიშვნის სამუშაოები.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 3.6 მლნ ლარამდეა. სამუშაოების დასრულება მიმდინარე წლის ბოლოს იგეგმება.

24 May, 2022 12:05:19
Rehabilitation works of 5 km section of Tsinarekhi-Kvatakhevi road are being carried out in an intensive mode.
The rehabilitation section is located in Kaspi municipality and goes from the village of Tsinarekhi to the Kvatakhevi monastery complex. The proper functioning of this road is especially important for the population, in terms of tourism and prayers. It is noteworthy that this road has never been paved before.
The rehabilitation project envisages the arrangement of road surface and artificial buildings, the bridge over the river will be rehabilitated. On the cauldron. Joints with local roads and parking will be arranged, road signs will be arranged and the carriageway will be marked.
The project is financed from the state budget and its cost is up to 3.6 million GEL. The works are planned to be completed by the end of this year.