მეტეხიდან ნათლისმცემლის ეკლესიამდე მისვლა განახლებული გზით იქნება შესაძლებელი
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის მეტეხი-ქვემო გომი-ნათლისმცემლის ეკლესიის საავტომობილო გზის 3.3 კმ-იანი (კმ5,7-კმ9) მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დასრულების ეტაპზეა.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი კასპის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს, იწყება უკვე რეაბილიტირებული მეტეხი-ქვემო გომი-ნათლისმცემლის საავტომობილო გზის მე-6 კილომეტრზე სოფელ ქვემო გომიდან და მთავრდება იგოეთი-კასპი-ახალქალაქის საავტომობილო გზის მიერთებაზე. აღსანიშნავია, რომ ამ გზაზე, მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით,  უკვე რეაბილიტირდა 5.7 კმ-იანი მონაკვეთი.
პროექტის შესაბამისად, განხორციელდა გზის საფარის განახლება, ხელოვნური ნაგებობების რეაბილიტაცია და ახლის მოწყობა, ადგილობრივ გზებთან მიერთებებისა და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების მოწყობა. ასევე, გათვალისწინებულია საავტომობილო გზის საგზაო ნიშნებით აღჭურვა, ზღუდარების მოწყობა, მიმმართველი ბოძკინტების დაყენება და სავალი ნაწილის მონიშვნა.

It will be possible to get from Metekhi to the Natlismtsemeli Church in a renewed way
Rehabilitation works of the 3.3 km (km5,7-km9) section of the Metekhi-Kvemo Gomi-Natlismtsemeli Church secondary road are nearing completion.
The rehabilitation section is located in Kaspi Municipality, starts at the 6th kilometer of the already rehabilitated Metekhi-Kvemo Gomi-Natlismtsemeli road from the village of Kvemo Gomi and ends at the Igoeti-Kaspi-Akhalkalaki road. It should be noted that a 5.7 km section of this road has already been rehabilitated with the financial support of the World Bank.
According to the project, the road surface was renovated, artificial structures were rehabilitated and new ones were installed, as well as connections to local roads and entrances to the yards of the population. Also, it is envisaged to equip the road with road signs, arrange barriers, install steering poles and mark the carriageway.