28 მარ, 2022 10:06:55
ქვეყნის მასშტაბით ძლიერი თოვისა და რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე გაწმენდითი სამუშაოები 24 საათიან რეჟიმში მიმდინარეობს, იყრება ქვიშა-მარილის ნარევი და ტარდება ყველა აუცილებელი ღონისძიება ავტოტრანსპორტის განვლადობის შენარჩუნებისათვის.
ინტენსიური თოვის და ლიპყინულის გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ138-კმ158 (ჩუმათელეთი-ხუნევი) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის,  ქარბუქისა და  ზვავსაშიშროების  გამო,   შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ43-კმ45 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია  ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
თოვლის და ლიპყინულის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ94-კმ110 (ფარავნის უღელტეხილი) მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე საავტომობილო გზის კმ1-კმ93 მონაკვეთზე მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა აკრძალულია, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის და დაბალი ტემპერატურის  გამო,  შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზის კმ1-კმ52 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

28 March, 2022 10:06:55
Due to heavy snow and clear ice, the movement of trailers and semi-trailers on the km 138-km 200 (Chumateleti-Argveta) section of the Tbilisi-Senaki-Leselidze international road is restricted, and the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
According to the National Environment Agency, the level of avalanche danger on the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi highway of international importance is high, due to which the movement of all types of vehicles is prohibited on this section. According to the National Environment Agency, the traffic on the Mleta-Gudauri section will be carried out in a non-stop mode.
Due to heavy snow, snowstorm and avalanche danger, all types of traffic is restricted on the Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri) section of the national importance.
Due to snow and ice, all types of vehicles are restricted on the km 94-km 110 (Paravani Pass) section of the Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda secondary road. Traffic of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the km 1-km 93 section of the same road, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to heavy snow and low temperatures, the movement of trailers and semi-trailers on the km 1-km 52 section of the Gomi-Sachkhere-Chiatura-Zestaponi section of the national importance is prohibited, while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to clear ice, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the Km 70-km 186 (Khaishi-Ushguli) section of the Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road. On the km 138-km 186 (Mestia-Ushguli) section, light traffic is allowed using anti-slip chains. The movement of off-road vehicles (with two or more driveways) is free. Traffic is free on km 1-km 70 (Zugdidi-Khaishi) section of the road.