21 მარ, 2022 09:45:57
რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე გადაადგილების შეფერხებების თავიდან აცილების მიზნით, ქვეყნის მასშტაბით გაწმენდითი სამუშაოები და ქვიშა-მარილის ნარევის დაყრა უწყვეტ რეჟიმში ხორციელდება.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური–კობის მონაკვეთზე ზვავსაშიშროების საფრთხის დონე  მაღალია, რის გამოც აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამასთან, გაწმენდითი სამუშაოები გზის გარკვეულ მონაკვეთზე მიმდინარეობს. გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მლეთა-გუდაურის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში.
ინტენსიური თოვის გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისის შემოსავლელი საავტომობილო გზის კმ4-კმ36 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ინტენსიური თოვა, ქარბუქი, ლიპყინული და ცუდი მხედველობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალქალაქი-კარწახის საავტომობილო გზის კმ1-კმ36 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ინტენსიური თოვის, ქარბუქის და ცუდი ხილვადობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ43-კმ146 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე გზის კმ1-კმ43 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების გადაადგილება, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ქარბუქის და ნამქერების გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგარეჯო-უდაბნო-დავით გარეჯის მონასტრის საავტომობილო გზის კმ20–კმ35 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ქარბუქი, ცუდი ხილვადობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალციხე-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.

21 March, 2022 09:45:57
Due to the difficult meteorological conditions, in order to avoid traffic jams on the roads, cleaning works and dumping of sand-salt mixture are carried out in a continuous mode throughout the country.
According to the National Environment Agency, the level of avalanche danger on the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road is high, due to which the movement of all types of vehicles is restricted on this section. At the same time, cleaning works are underway on a certain section of the road. According to the National Environment Agency, the traffic on the Mleta-Gudauri section will be carried out in a non-stop mode.
Due to heavy snow, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km4-km36 section of the Tbilisi Revenue international road, while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to difficult meteorological conditions (heavy snow, snowstorm, clear ice and low visibility), all types of traffic is restricted on the km1-km36 section of the Akhalkalaki-Kartsakhi international road.
Due to heavy snowfall, snowstorm and low visibility, all types of vehicles are restricted on the km43-km146 section of the Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road. On the km1-km43 section of the same road, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to the snowstorm and debris, all kinds of traffic is restricted on the km20-km35 section of the Sagarejo-Desert-Davit Gareji Monastery secondary road. The rest of the road is free for vehicles.