საავტომობილო გზების გაწმენდითი სამუშაოები ქვეყნის მასშტაბით ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს
მთელი ქვეყნის მასშტაბით ძლიერი თოვისა და რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე გაწმენდითი სამუშაოები 24 საათიან რეჟიმში მიმდინარეობს, იყრება ქვიშა-მარილის ნარევი და ტარდება ყველა აუცილებელი ღონისძიება ავტოტრანსპორტის განვლადობის შენარჩუნებისათვის.
ამ დროისთვის ჩატარებული ინტენსიური გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზაზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია.
გადაადგილების სპეციალური რეჟიმები ნარჩუნდება შემდეგ საავტომობილო გზებზე:
ინტენსიური თოვის და ქარბუქის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ94-კმ110 (ფარავანის უღელტეხილი) აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე გზის კმ1-კმ43 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების გადაადგილება, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
თოვის და დაბალი ტემპერატურის  გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზის კმ1-კმ52 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის და ქარბუქის და ცუდი ხილვადობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ21-კმ146 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე გზის კმ1-კმ21 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების გადაადგილება, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ქარბუქი, ცუდი ხილვადობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალციხე-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ75-კმ112 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

As a result of intensive cleaning works carried out so far, the traffic of trailers and semi-trailers on the Tbilisi-Senaki-Leselidze road of international importance has been restored.
Special modes of movement are maintained on the following roads:
According to the National Environment Agency, the level of avalanche danger on the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international roade is high, due to which the movement of all types of vehicles is prohibited on this section. According to the National Environment Agency, the traffic on the Mleta-Gudauri section will be carried out in a non-stop mode.
Due to heavy snow and snowstorm, km 94-km 110 (Paravani Pass) section of the Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda is closed to all types of vehicles. On the km1-km43 section of the same road, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restrietced, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to difficult meteorological conditions (snowstorm, snow, debris), all types of traffic is restricted on the km1-km24 section of the Tbilisi-Manglisi secondary road.
Due to snow and low temperatures, the movement of trailers and semi-trailers on the km1-km52 section of the Gomi-Sachkhere-Chiatura-Zestaponi road is restricted, while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to heavy snow and low temperature, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km39-km62 (Nakerala Pass) section of the Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri road while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to heavy snow and mudslides, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km4-km98 section of the Ponichala-Marneuli-Guguti international road, while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to clear ice, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the Km70-km186 (Khaishi-Ushguli) section of the Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road. On the km138-km186 (Mestia-Ushguli) section, light traffic is allowed using anti-slip chains. The movement of off-road vehicles (with two or more driveways) is free. Traffic is free on km1-km70 (Zugdidi-Khaishi) section of the road.