საგარეჯოს აღმოსავლეთიდან-ბადიაურამდე მდებარე გზის მშენებლობის პროექტის ფარგლებში შემუშავებული დოკუმენტების საჯარო განხილვა გაიმართა
07 თებ, 2022 12:40:44
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში, დაგეგმილი საგარეჯო-ბადიაურის საავტომობილო გზის მონაკვეთის პროექტის ფარგლებში, განსახლების სამოქმედო გეგმისა და დაინტერესებულ მხარეთა ჩართულობის გეგმის საჯარო განხილვა გაიმართა.
საგარეჯოს აღმოსავლეთიდან (თოხლიაურის გადაკვეთა) ბადიაურის მონაკვეთამდე გზის სიგრძე 17.04 კილომეტრია.აღნიშნული მონაკვეთი, თბილისი-საგარეჯო და საგარეჯო-ბაკურციხის საავტომობილო გზის გაუმჯობესების პროექტის შემადგენელი ნაწილია (სამშენებლო ლოტი 3)
საჯარო განხილვის მთავარი მიზანია, პროექტის ზემოქმედების ქვეშ მოქცეულ პირებს საშუალება მიეცეთ გაეცნონ პროექტს და ინფორმირებულნი იყვნენ ისეთ საკითხებზე როგორიცაა: პროექტის ფარგლებში, მათ მიერ მიწის, უძრავი ქონების და/ან შემოსავლის წყაროს შესყიდვისა და კომპენსირების საკითხები, საჩივრების განხილვისა და დაკმაყოფილების მექანიზმი, პროექტის ზემოქმედების მონიტორინგი და შემარბილებელი ღონისძიებები, დაინტერესებულ პირთა ჩართულობა და ინფორმირებულობა, ინფორმაციის მიღების და მიწოდების გზები და სხვა.

Public discussion of documents developed within the framework of the Sagarejo East-Badiaura road construction project was held
07 February, 2022 12:40:44
In Sagarejo Municipality, a public hearing on the Resettlement Action Plan and Stakeholder Engagement Plan was held within the framework of the planned Sagarejo-Badiauri road section project.
The length of the road from the east of Sagarejo (Tokhliauri crossing) to Badiauri section is 17.04 km. This section is an integral part of the Tbilisi-Sagarejo-Sagarejo-Bakurtsikhe road improvement project (Construction Lot 3)
The main purpose of the public hearing is to enable those affected by the project to get acquainted with the project and to be informed about issues such as: procurement and compensation of land, real estate and / or source of income within the project, grievance redressal mechanism, project impact monitoring and Mitigation measures, stakeholder engagement and awareness raising, ways of receiving and delivering information, and more.