საავტომობილო გზების გაწმენდითი სამუშაოები ყველა მიმართულებით ინტენსიურ რეჟიმში გრძელდება
რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე მოძრაობისშეფერხების თავიდან აცილების მიზნით, მთელი საქართველოს მასშტაბით გაწმენდით სამუშაოები უწყვეტრეჟიმში გრძელდება. ყველა მიმართულებით ადგილზემობილიზებულია თოვლმწმენდი ტექნიკა, გზები გამუდმებით მუშავდება ქვიშა-მარილის ნარევი.
გადაადგილების სპეციალური რეჟიმები, ამ დროისთვის, მოქმედებს შემდეგ საავტომობილო გზებზე:
თოვლისა  და ქარის გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის  საავტომობილო გზის გუდაური-კობის მონაკვეთზე აკრძალულია  მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მლეთა-გუდაურის და გუდაური–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით. აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით.
ინტენსიური თოვის გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ39–კმ259 (ქსანი-სამტრედია) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო, კმ39-კმ193 მონაკვეთზე, (ქსანი-ზესტაფონი) დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, (თოვლი, ქარბუქი, ცუდი ხილვადობა) საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალციხე-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ინტენსიური თოვა, ქარბუქი და ცუდი ხილვადობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალქალაქი-კარწახის საავტომობილო გზის კმ1-კმ36 მონაკვეთზე  აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის და დაბალი ტემპერატურის გამო,  შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზის კმ1-კმ106მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ინტენსიური თოვა და ქარბუქი) გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ალპანა-ცაგერის საავტომობილო გზის კმ1-კმ22 მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ39-კმ72 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო კმ1-კმ72 მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია
ინტენსიური თოვის გამო, საჩხერე-ონის საავტომობილო გზაზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
დიდთოვლობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის  ბათუმი -ახალციხის საავტომობილო გზის კმ86-კმ106 მონაკვეთზე, დასაშვებია მხოლოდ მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.  ხოლო, დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.
ინტენსიური თოვის, დაბალი ტემპერატურის და ცუდი ხილვადობის  გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ხაშური-ახალციხე-ვალეს საავტომობილო გზის კმ1–კმ96 (ხაშური-ვალე) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა,  ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
დიდთოვლობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის  ქუთაისი-ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას საავტომობილო გზის კმ1-კმ50 მონაკვეთზე (ქუთაისი-საირმე) აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო კმ28-კმ50 მონაკვეთზე, (ბაღდათი-საირმე) დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჩოლაბურის ხიდი-თერჯოლა-ტყიბულის საავტომობილო გზის კმ16-კმ29 მონაკვეთზე, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ42-კმ125 მონაკვეთზე (ცაგერი-მელე) აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. საავტომობილო გზის კმ1-კმ42 (წყალტუბოს გადასახვევი-ცაგერი) მონაკვეთზე  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის  საავტომობილო გზის კმ30-კმ186 (ჯვარი-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ხოლო, კმ138-კმ186 (მესტია-უშგული) მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის (ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე) მოძრაობა თავისუფალია.საავტომობილო გზის კმ1-კმ30 (ზუგდიდი-ჯვარი) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Road cleaning works are going on intensively in all directions
Due to the difficult meteorological conditions, in order to avoid traffic jams on the roads, the cleaning works throughout Georgia continue in a continuous mode. Snow-clearing equipment is mobilized in all directions, the roads are constantly treated with sand-salt mixture.
Special modes of movement, for the time being, operate on the following roads:
Due to snow and wind, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road, while the movement of other types of vehicles is free. According to the National Environment Agency, the traffic on Mleta-Gudauri and Gudauri-Kobi sections will be carried out in a non-stop mode, only through the avalanche protection tunnels. The movement will be carried out under the direct supervision and coordination of the patrol police.
Due to heavy snow, on the section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, km 339-km 259 (Ksani-Samtredia), the movement of trailers and semi-trailers is restricted, and on the km 39-km 193 section of the road (Ksani-Zesteni) Traffic with two or more driveways is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to difficult meteorological conditions (snow, snowstorm, poor visibility) on the Akhaltsikhe-Ninotsminda international road, km 90-km 112 the movement of trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats is restrited, and the rest is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to difficult meteorological conditions (heavy snow, snowstorm and poor visibility), the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the Akhalkalaki-Kartsakhi international road, km1-km36.
Due to heavy snow and low temperatures, the movement of trailers and semi-trailers on the Gomi-Sachkhere-Chiatura-Zestaponi secondary road, km 1-km 106 of the is restricted, while the traffic of other types of vehicles is allowed. Traffic with two or more driveways is free.
Due to difficult meteorological conditions (heavy snow and blizzard), on the km 1-km 22 section of the Alpana-Tsageri secondary road, the movement of trailers, semi-trailers and vehicles with a capacity of more than 30 places is restricted, while the rest of the traffic is closed. Traffic with two or more driveways is free.
Due to heavy snowfall, on the Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri section of the Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri highway, km 39-km 72 (Nakerala Pass), the movement of trailers and semi-trailers is restricted, and on the km 1-km crossroads, 72 lanes are closed. Traffic with two or more driveways is free.
Due to heavy snow, the movement of trailers and semi-trailers on the Sachkhere-Oni road is restricted, while the movement of other types of vehicles is allowed using anti-slip chains. Traffic with two or more driveways is free.
Due to the heavy snowfall, only off-road traffic is allowed on the km 86-km 106 section of the Batumi-Akhaltsikhe secondary road. While, the rest of the traffic is restricted.
Due to heavy snow, low temperature and poor visibility, on the section Khashuri-Akhaltsikhe-Vale international road km1-km96 (Khashuri-Vale) is restricted the movement of trailers, semi-trailers with a capacity of more than 30 seats, and the rest is free.
Due to heavy snowfall, on the Kutaisi-Baghdati-Abastumani-Benara secondary road, Km 1-km-50  (Kutaisi-Sairme), the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted. Allowed using anti-slip chains. Traffic with two or more driveways is free.
Due to heavy snowfall, on the Cholaburi Bridge-Terjola-Tkibuli secondary road km 16-km 29  traffic is allowed using anti-slip chains. Traffic with two or more driveways is free.
Due to heavy snowfall, trailers and semi-trailers are restricted on the Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road km42-km125 (Tsageri-Mele), while the rest of the traffic is free. Traffic is free on km 1-km 42 (Tskaltubo turn-Tsageri) section of the road.
Traffic of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the section Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road, km 30-km 186 (Jvari-Ushguli). On the km 138-km 186 (Mestia-Ushguli) section, light traffic is allowed using anti-slip chains. The traffic of off-road vehicles (with two or more leading bridges) is free. The traffic is free on the km 1-km 30 (Zugdidi-Jvari) section of the road.