გუდაური-კობის მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო მლეთა-გუდაურის მონაკვეთზე მხოლოდ მსუბუქი ავტოტრანსპორტის გადაადგილებაა დასაშვები
21 დეკ, 2021 12:50:15
საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური-კობის მონაკვეთზე, ზვავსაშიშროების საფრთხის დონე მაღალია, რის გამოც აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ამავე საავტომობილო გზის მლეთა-გუდაურის მონაკვეთზე დასაშვებია მხოლოდ მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ამასთან, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მლეთა-გუდაურის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში.

All types of vehicles are restricted on the Gudauri-Kobi section, while only light vehicles are allowed on the Mleta-Gudauri section
21 December, 2021 12:50:15
On the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road, the level of avalanche danger is high, due to which the movement of all types of vehicles is restricted on this section.
Only light traffic is allowed on the Mleta-Gudauri section of the same road.
At the same time, according to the National Environment Agency, the traffic on the Mleta-Gudauri section will be carried out in a non-stop mode.