ცნობით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსსაავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, გარემოს ეროვნული სააგენტოსცნობით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილოგზის მლეთა-გუდაურის და გუდაური-კობის მონაკვეთებზე ინტენსიური თოვის და დაბალიტემპერატურის გამო ზვავსაშიშროების საფრთხის დონე მაღალია, რის გამოც, აღნიშნულმონაკვეთებზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ასევე ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ88-კმ125 (ლენტეხი-მელე) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
აღნიშნული საავტომობილო გზის კმ1-კმ88 (წყალტუბოს გადასახვევი-ლენტეხი) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Due to difficult meteorological conditions, restrictions were imposed on several roads
According to the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, according to the National Environment Agency, due to heavy snow and low temperature traffic for all types of transport is restricted on Mleta-Gudauri and Gudauri-Kobi sections of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road.
Also due to heavy snow, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on km88-km125 (Lentekhi-Mele) section of Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili section, while the movement of other types of vehicles is permitted by application of anti-skid chains. Traffic is free for vehicles with two or more main axis.