საავტომობილო გზების რამდენიმე მიმართულებაზე უამინდობასთან დაკავშირებით შეზღუდვები დაწესდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, რთული მეტეოროლოგიური პირობების (თოვა და ლიპყინული) გამო, ამდროისათვის გადაადგილებაზე შეზღუდვა დაწესდა  შემდეგი მიმართულებით:
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჩოხატაური-ბახმაროს საავტომობილო გზის 34-ე, 53-ე  კილომეტრზე (ჩხაკაურა-ბახმაროს მონაკვეთი) ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.
აღნიშნული საავტომობილო გზის კმ1-კმ33  (ჩოხატაური-ჩხაკაურა)  მონაკვეთზე კი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ასევე შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ოზურგეთი-შემოქმედი-ბჟუჟჰესი-გომისმთას საავტომობილო გზის კმ13-კმ32 მონაკვეთზე იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო გზის კმ1-კმ12 მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Restrictions were imposed in several directions on the roads due to bad weather
According to the Roads Department of the Ministry of Regional Development and infrastructure of Georgia, due to difficult meteorological conditions (snow and clear ice), traffic restrictions have been imposed in the following directions:
Traffic of all types of vehicles is restricted on the 24th and 53rd kilometres of the Chokhatauri-Bakhmaro secondary road. (Chkhakaura -Bakhmaro section)
Traffic is free on the km1-km33 (Chokhatauri-Chkhakaura) section of the mentioned road.
Also, all types of traffic is restricted on the km13-km32 section of the Ozurgeti-Shemokmedi-Bzhuzhuhesi-Gomismta secondary road, while the traffic on the km1-km12 section of the road is free.